Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -10%

Jak skutecznie korzystać z lektur językowych

24,21 zł Zniżka 10%
26,90 zł

Nowe wydanie praktycznego poradnika przybliżającego czytelnikowi sposoby efektywnego wykorzystania lektur językowych typu readers w nauce języków obcych.  Książka bez zagłębiania się w skomplikowane teorie lingwistyczne prezentuje charakterystykę technik czytania z przeznaczeniem do zastosowania...

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Nowe wydanie praktycznego poradnika przybliżającego czytelnikowi sposoby efektywnego wykorzystania poziomowanych lektur językowych w nauce języków obcych.

Książkę można otrzymać za darmo jako prezent. Dowiedz się więcej...

Książka bez zagłębiania się w skomplikowane teorie lingwistyczne prezentuje charakterystykę technik czytania z przeznaczeniem do zastosowania w domu i w klasie, a także pełny opis prostych i niezwykle przydatnych metod nauki języka przy użyciu lektur przed, w trakcie i po przeczytaniu książki.

Poradnik wskazuje ponadto główne problemy napotykane podczas czytania w języku obcym i próbuje podać ich rozwiązania.

Za materiał, na którego przykładzie zaprezentowane zostały niektóre spośród proponowanych technik, posłużyła kolekcja Lektur Językowych ELI. Jednocześnie uniwersalny charakter poradnika gwarantuje możliwość zastosowania proponowanych metod pracy z dowolną serią lektur i w odniesieniu do każdego języka obcego. 

Dzięki poradnikowi dowiesz się:
-dlaczego warto korzystać z lektur językowych,
-jak należy czytać książki, aby wyciągnąć z nich maksymalny zysk językowy,
-jak zaplanować i przeprowadzić lekcję w klasie lub zajęcia w domu z użyciem lektur językowych,
-na co należy zwrócić uwagę w sposobie ewaluacji efektów pracy z lekturami.

Poruszane tematy: 
-Czym są lektury językowe (w tym Lektury Językowe ELI)?
-Dlaczego warto sięgnąć po lektury językowe?
-Dobór odpowiedniej lektury językowej.
-Korzystanie z lektur językowych podczas zajęć.
-Przedstawienie w klasie: techniki teatralne.
-Ocena skuteczności czytania.

Autorzy: Jane Bowie, red. ET TOI
Ilość stron 32, Format 21x29,7cm
Rok wydania: 2020
ISBN 9788393511617

9788393511617
9788393511617
9788393511617

Opis

Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci
dla młodzieży
dla nastolatków
Kontekst edukacyjny
czytanie samodzielne
czytanie w domu
czytanie w klasie
czytanie z pomocą nauczyciela
czytanie z pomocą osoby dorosłej
Rated 4.75 on the scale 1 - 5 based on 4 customer reviews

Jak korzystać z lektur językowych?

Książka (a raczej obszerna broszura) szczegółowo opowiada o różnych aspektach czytania tekstów oraz systemowego wykorzystania readersów na lekcji w klasie wychodzącego poza ćwiczonka umieszczone w samych książkach. Dobrze tłumaczy różnicę pomiędzy "intensive reading" i "extensive reading"

Zweryfikowany zakup

Koniencznie trzeba przeczytać jeśli ktoś chce na serio wykorzystać potencjał lektur.

Dopiero ta broszura/przewodnik uświadomił mi, ile można zrobić z lekturami do nauki języka. W sumie każda z lektur ma załączone ćwiczenia, ale ten przewodnik całkowicie poszerza horyzonty wykorzystania nawet zwykłej książki napisanej prostym językiem do tego, aby skutecznie mogła służyć do poszerzenia swłonictwa, nauczenia się komunikowania z innymi, formułowania sądów i opinii, opisywania otaczającego nas świata, czy wreszcie po prostu poznania nowych słówek i opanowania form gramatycznych. Pomysły wykorzystania lektur w klasie genialne w swojej prostocie, a jednocześnie dla mnie całkowicie odkrywcze.

Zweryfikowany zakup

Choć różnorodne rodzaje technik pracy z lekturami językowymi są nauczycielom (zwłaszcza tym z dużym doświadczeniem) dobrze znane, to jednak miło jest mieć je zebrane w formie jednego poradnika porządkującego poszczególne metody pracy według podstawowych kryteriów i funkcji oraz podającego przykłady użycia zaczerpnięte z materiału konkretnych lektur językowych. Osobiście znalazłam w niej kilka pomysłów, których nie wykorzystywałam do tej pory w swojej pracy. Jednym słowem książka stanowi bardzo cenne narzędzie dydaktyczne w rękach każdego kto pragnie uczyć języka z wykorzystaniem tzw. readersów (i niekoniecznie tylko tych z serii ELI).

Zweryfikowany zakup

Serdeczne dzięki, że udostępnili państwo tę pozycję po Polsku! Do tej pory można ją było zdobyć ze strony ELI jedynie po angielsku i włosku. Niezwykle zacna i przydatna książeczka, w szczególności rozdział traktujący o metodach dramatycznych, z którymi pracować można na kanwie książek. Stosowałam wcześniej już różne sposoby dramatyzacji tekstu, ale sprowadzały się one raczej do odgrywania scenariuszy, co na dłuższą metę jest dla uczniów po prostu nudne i męczące. Niezwykle odświeżające było pobawić się w improwizowane, często dość abstrakcyjne aktorstwo, a uczniowie byli zachwyceni. Zdecydowanie muszę pozytywnie ocenić te publikację i niniejszym - zarekomendować.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, zakupili również:

Blog