Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
Alle an Bord! niemiecki klasa 7-8 podręcznik DaF

Alle an Bord! (klasy 7-8 i liceum)

Kurs języka niemieckiego dla nastolatków i młodzieży przeznaczony na poziom klas 7-8 szkoły podstawowej oraz liceum. | czytaj opis serii ...

Aktywne filtry

Alle an Bord! (klasy 7-8 i liceum)

Alle an Bord! - niemiecki dla 7 klasy szkoły podstawowej

Alle an Bord! Deutsch für Jugendliche

Trzyczęściowy kurs języka niemieckiego dla nastolatków i młodzieży przeznaczony na poziom klas 7-8 szkoły podstawowej oraz liceum, przewidziany do nauki szkolnej, dla szkół językowych oraz do nauki indywidualnej.

Kurs odpowiada poziomom A1-B1 Gemeinsamen Europäischen Referenzrahmens. Bazuje na podejściu komunikacyjnym i aktywnościach motywujących do poznawania języka, wśród których znajdują się interaktywne zabawy, mapy myśli, gry fabularne, wcielanie się w rolę, ćwiczenia fonetyczne oraz teksty i wideo prezentujące niemieckojęzyczną kulturę. Wieloaspektowa metodologia sprzyja rozwijaniu umiejętności językowych na różne sposoby i z wykorzystaniem różnych rodzajów inteligencji.

Kurs oferuje bogactwo materiałów cyfrowych ułatwiających organizację lekcji hybrydowych i nauczania online, a dzięki e-podręcznikowi umożliwia prowadzenie lekcji przy użyciu tablicy interaktywnej, komputera lub tabletu bez konieczności używania tradycyjnego podręcznika.

Główne cechy kursu:

• zrównoważona progresja trudności i czytelna struktura;
• elastyczne podejście edukacyjne zorientowane na komunikację;
• uwzględnienie zróżnicowanych potrzeb uczniów;
• treści i materiały przygotowujące do egzaminów: Goethe-Zertifikat A1: Fit in Deutsch 1, Goethe-Zertifikat A2: Fit in Deutsch 2 oraz Goethe-Zertifikat B1;
• szeroki zakres materiałów cyfrowych;
• aktywności bazujące na pracy indywidualnej oraz w interakcji z innymi uczniami.

Kurs rekomendowany do nauczania:

• w szkole podstawowej w klasach 7-8 i kontynuacji w liceum;
• w szkołach językowych z uczniami w wieku około 12-15 lat,
• w nauczaniu indywidualnym z nauczycielem,
• w nauczaniu online (przy wykorzystaniu e-podręcznika).

Zakres godzinowy materiału

Podręcznik przewidziany jest do pracy w systemie 2-3 godziny tygodniowo. Na każdym z trzech poziomów odpowiada około 80-120 jednostkom lekcyjnym w zależności od stopnia wykorzystania treści i materiału ćwiczeniowego zawartych w podręczniku ucznia i zeszycie ćwiczeń z możliwością rozszerzenia o dodatkowe zadania, arkusze pracy i aktywności proponowane w przewodniku metodycznym.

Rozkład poziomów trudności kursu

Alle an Bord! 1 – poziom A1,
Alle an Bord! 2 – poziom A2,
Alle an Bord! 3 – poziom B1.

Podręcznik na użytek szkolny

Alle an Bord! jest odpowiedni do nauczania języka niemieckiego jako drugiego języka obcego w szkołach podstawowych w klasach 7-8 i kontynuacji na poziomie licealnym. Wykazuje zgodność z podstawą programową kształcenia ogólnego w zakresie drugiego języka obcego nowożytnego nauczanego od 7 klasy szkoły podstawowej oraz kontynuacji na trzecim etapie edukacyjnym (liceum/technikum). Może stanowić wiodący materiał edukacyjny w rozumieniu zapisów ustawowych o systemie oświaty. Więcej informacji o zgodności z wymogami MEiN można znaleźć tutaj.

Podręcznik dla szkół językowych

Alle an Bord! doskonale nadaje się do nauczania języka niemieckiego na kursach dla nastolatków i młodzieży (w szczególności 12-15 latków). Oferuje formułę wychodzącą poza konwencję podręcznika typowo szkolnego i daje szerokie spektrum instrumentów praktycznej nauki języka z uwzględnieniem aspektów komunikacyjnych i kulturowych.

Podręcznik do nauki indywidualnej

Alle an Bord! może być także wykorzystany w nauczaniu indywidualnym z nauczycielem lub osobą prowadzącą.

E-podręcznik online

Alle an Bord! może służyć jako narzędzie nauki języka niemieckiego w formie podręcznika cyfrowego uzupełniającego lub zastępującego uczniowi w całości tradycyjny podręcznik w ramach zajęć prowadzonych w klasie lub w nauczaniu zdalnym.

Komponenty dla ucznia

Podstawowymi komponentami przeznaczonymi dla ucznia są:
• podręcznik w formie tradycyjnej (Kursbuch);
• e-podręcznik online uruchamiany za pośrednictwem kodu umieszczonego w podręczniku tradycyjnym;
• nagrania audio dostępne w ramach e-podręcznika i za pośrednictwem darmowej aplikacji;
• zeszyt ćwiczeń (Arbeitsbuch).

Materiały dla nauczyciela

Nauczyciel ma do dyspozycji zestaw następujących materiałów dodatkowych:
• przewodnik metodyczny wraz z materiałami dodatkowymi;
• dostęp online do interaktywnego e-podrecznika do zastosowania na tablicy multimedialnej lub w nauczaniu zdalnym;
• interaktywny e-podrecznik na nośniku DVD.

Strony z książki ucznia

Strony z zeszytu ćwiczeń

Opisy komponentów kursu i podglądy stron

Z charakterystyką poszczególnych komponentów oraz przykładowymi rozdziałami z podręcznika, zeszytu ćwiczeń i przewodnika można zapoznać się przeglądając ich opisy (przejdź do góry strony i przeglądaj komponenty.).