Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

Lektury Językowe ELI

Nauka języka poprzez czytanie

Poznaj skuteczną metodę nauki języków przy pomocy lektur poziomowanych ELI - serii książek z tekstami narracyjnymi, nagraniami audio i praktycznymi ćwiczeniami rozwijającymi znajomość słówek, gramatyki i form komunikacji. To atrakcyjna forma edukacji językowej, która sprawi, że spędzisz interesujące chwile z książką znacząco podnosząc poziom Twoich umiejętności językowych.

Maksymalny zysk edukacyjny

Kolekcja lektur składa się zarówno z historii napisanych specjalnie na potrzeby serii, jak i pozycji z zakresu klasyki literatury uproszczonych pod względem językowym. Każda lektura zawiera szereg ćwiczeń i zadań ułatwiających czytelnikowi zrozumienie przeczytanego tekstu oraz jak najpełniejsze skorzystanie z niego pod względem językowym. Ponadto lekturom towarzyszą nagrania audio oraz - w przypadku wybranych tytułów - materiały interaktywne dostepne online.

Na każdym etapie poznawania języka

Dzięki starannemu uwzględnieniu zróżnicowanych potrzeb wiekowych, językowych oraz czytelniczych lektury językowe ELI stanowią idealną pomoc edukacyjną zarówno na początkowym etapie nauki języka, jak i pomagają w udoskonalaniu umiejętności na poziomach zaawansowanych.

Nie tylko angielski...

Z lekturami ELI możesz uczyć się najpopularniejszych języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Każdy język to szeroki wachlarz lektur. Od niedawna w ramach nowych serii możesz też poznawać język rosyjski oraz zgłębiać tajniki języka chińskiego.

Dla każdego

Aby ułatwić wybór właściwej lektury kolekcja podzielona została na serie przeznaczone dla kilkulatków, starszych dzieci, nastolatków, młodzieży i dorosłych oraz sklasyfikowana według poziomów zaawansowania językowego Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Całość kolekcji pokrywa poziomy trudności od A0 (bardzo początkujący) aż do C2 (bardzo zaawansowany), każdy bez trudu więc znajdzie odpowiedni tytuł dla siebie.

Różnorodna tematyka i gatunki

Kolekcja - poza bogactwem oferowanych poziomów trudności i docelowych grup wiekowych - oferuje urozmaiconą tematykę prezentowaną w ramach różnorodnych gatunków literackich i form pisarkich takich jak bajki, baśnie, opowiadania, powieści, nowele, książki podróżnicze, publicystyka o tematyce cywilizacyjno-kulturowej, literatura non-fiction, reportaże, dramaty oraz poezję. Najwyższe poziomy lektur przeznaczonych dla dorosłych to teksty oryginalne z opracowaniami i ćwiczeniami ułatwiającymi przyswojenie złożonych tekstów.

Dowolny kontekst edukacyjny

Lektury językowe ELI doskonale sprawdzają się jako narzędzie nauczania do pracy w grupach podczas zajęć szkolnych lub kursów językowych, a także w ramach samodzielnej nauki lub indywidualnych lekcji z nauczycielem bądź rodzicem. Ponadto nauczyciele lub lektorzy pragnący wykorzystać potencjał lektur językowych w sposób systemowy mogą skorzystać ze specjalnego przewodnika metodycznego zawierającego scenariusze metod pracy grupowej z lekturami oraz animowania w oparciu o nie innych kreatywnych form nauki języka obcego.

Łatwe w użyciu

Aby korzystać z lektur językowych nie potrzebujesz dodatkowych podręczników, materiałów pomocniczych, ani specjalnego przygotowania. Wystarczy, że dobierzesz lekturę do poziomu Twojej znajomości języka i już od pierwszej strony możesz z satysfakcją rozwijać Twoje umiejętności językowe ciesząc się lekturą czytanej historii. Co więcej, kolejne lektury wybierasz zawsze wedle Twoich upodobań, gdyż ukończenie konkretnej lektury nie pociąga za sobą konieczności kontynuacji w postaci wyznaczonych odgórnie tytułów.

Funkcjonalne

Poręczny format lektur sprawia, że możesz korzystać z nich nawet w podróży, a nagrania audio dostępne online i specjalna aplikacja na telefon sprawią, że ciekawe i wartościowe materiały językowe będziesz miał zawsze przy sobie.

Wielokrotnie nagradzane

Lektury językowe ELI zdobyły wiele prestizowych nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach na najbardziej wartościowe materiały do nauki języków, w tym wielokrotnie w Extensive Reading Awards oraz ELTons Awards.

Lektury językowe, czyli "readersy"

Lektury do nauki języka popularnie nazywane są readersami (ang. readers). Dlaczego? W nauczaniu języka angielskiego jako obcego terminem tym zwykło się określać czytanki, historyjki i całe książki zredagowane z myślą o osobach uczących się tego języka. Z czasem ta popularna nazwa przeniosła się także na grunt innych języków i obecnie stosujemy ją nie tylko w odniesieniu do lektur po angielsku, lecz mówimy również o readersach niemieckich, hiszpańskich, francuskich, włoskich czy rosyjskich.

lektury_jezykowe_obr_1.jpg

Wybierz serię i przeglądaj lektury:

lektury_jezykowe_obr_2.jpg

Poznaj bliżej charakterystykę lektur do nauki języka:

Lektury uproszczone do nauki języka

Lektury ELI to kolekcja pasjonujących i pięknie ilustrowanych lektur językowych przeznaczonych dla odbiorców wszystkich grup wiekowych wspomagająca naukę języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, chińskiego i rosyjskiego na poziomach od A0 do C2.

Struktura kolekcji lektur ELI

Lektury ELI są kolekcją podzieloną na trzy serie, stosownie do wieku czytelnika i obejmującą wszystkie grupy wiekowe, począwszy od kilkulatków, a skończywszy na osobach dorosłych.

Czym są lektury ELI?

Lektury ELI są wielopoziomową kolekcją historii z dołączonymi ćwiczeniami językowymi, słowniczkami, nagraniami audio, ćwiczeniami interaktywnymi oraz dossier kulturowymi stworzonymi specjalnie na potrzeby serii. Lektury sklasyfikowane są ze względu na wiek i poziom kompetencji językowej czytelnika, przy czym to drugie kryterium opracowano w odniesieniu do Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Pokaźną ilość lektur stanowią oryginalne historie napisane specjalnie z uwagi na określone wiek i poziom językowy, zaś pozostałe teksty są zaadaptowanymi na potrzeby serii dziełami klasyków literatury światowej opracowanymi przez ekspertów językowych w taki sposób, aby z jednej strony odpowiadały wymaganiom Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, a z drugiej ingerowały w jak najmniejszym stopniu w oryginalny styl poszczególnych autorów. Ponadto niektóre lektury na wyższych poziomach trudności publikowane są w swej oryginalnej, nie skróconej postaci, wraz z serią ćwiczeń stworzonych jako narzędzia ułatwiające czytelnikowi osiągnięcie maksymalnego zysku edukacyjnego z lektury.

Ćwiczenia sprawdzające opracowane zostały na podstawie standardów: UCLES dla j. angielskiego, DELF dla j. francuskiego, FIT dla j. niemieckiego, DELE dla j. hiszpańskiego itd.

Lektury poziomowane dla dzieci

Young ELI Readers - Lectures ELI Poussins - Lecturas ELI Infantiles y Juveniles - Erste ELI Lektüren A1-A2

Lektury te są skierowane do dzieci uczących się w przedszkolu lub szkole podstawowej. Składają się na nie zarówno teksty oryginalne jak i klasyka literatury dziecięcej. Seria podzielona jest na cztery poziomy, odpowiadające umiejętnościom językowym z zakresu od A1 do A2. Każda lektura jest bogato ilustrowana, zarówno w swojej części narracyjnej jak i ćwiczeniowej, co umożliwia dziecku lepsze rozumienie tekstu. Ponadto w końcowej części każdej lektury umieszczono pięć stron z zadaniami powtórkowymi. Proponowane ćwiczenia językowe przybierają niejednokrotnie formę gier i zabaw, a nowe słownictwo prezentowane jest w formie kolorowego słownika obrazkowego umieszczonego na wewnętrznej stronie okładki, dzięki czemu czytelnik ma możliwość swobodnego korzystania z niego w trakcie lektury książki. Do książki dołączony jest pełny materiał audio, a także animowane wersje wybranych historii oraz ćwiczenia interaktywne online.

Lektury poziomowane dla nastolatków i młodzieży

Teen ELI Readers - Lecturas ELI Juniors - Lecturas ELI Adolescentes - Junge ELI Lektüren - Letture Graduate ELI Giovani

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, lektury te przeznaczone są dla nastolatków. W skład serii wchodzą oryginalne historie napisane pod kątem kolekcji, książki prezentujące cywilizację i kulturę, reportaże oraz proza zaliczana do klasyki literatury. Zakres trudności językowej odpowiada poziomom A1 - B2 z odniesieniem do standardów UCLES, KET i PET jak i DELF, FIT i DELE. Każdy rozdział posiada własny glosariusz i poprzedzony jest dwustronicową sekcją Zanim przeczytasz zawierającą ćwiczenia ukierunkowane na aktywizację czytelnika i przygotowanie go do lektury. Na końcu rozdziału znajdują się cztery strony ćwiczeń skupiające się na występujących w tekście formach językowych, w szczególności pod kątem umiejętności związanych z czytaniem, pisaniem, mówieniem, gramatyką i słownictwem. Lektury zawierają także ćwiczenia przygotowujące do egzaminów UCLES, DELF, FIT i DELE i dobrane odpowiednio do poziomu trudności książki. Nagrania do ćwiczeń ukierunkowanych na rozwijanie umiejętności rozumienia ze słuchu oraz zapis audio tekstu książki są do pobrania online. Ponadto specjalna sekcja Sprawdź się proponuje czytelnikowi serię ćwiczeń nawiązujących do całości zaprezentowanej historii. Lektury zawierają także praktyczne słowniczki oraz sekcje, które czytelnik może wykorzystać jako notatnik bądź pamiętnik, co czyni książki ELI przedmiotami bardziej osobistymi. Lektury będące pozycjami z zakresu klasyki literatury posiadają dodatkowo specjalne dossier prezentujące informacje na temat życia, twórczości i epoki autora.

Lektury poziomowane dla młodzieży i dorosłych

Young Adult ELI Readers - Lectures ELI Seniors - Lecturas ELI Jóvenes y Adultos - Erwachsene ELI Lektüren - Letture Graduate ELI Giovani Adulti - Chinese ELI Readers - Адаптированное чтение

Książki z tej serii dedykowane są starszym czytelnikom. Składają się z tekstów klasycznych w wersji oryginalnej bądź uproszczonej, w zależności od poziomu. Ich poziom trudności kształtuje się w przedziale od A1 do C2, a za punkt odniesienia przyjmują wymagania egzaminacyjne UCLES oraz DELF, FIT i DELE. Podobnie jak w przypadku prezentowanych powyżej lektur dla nastolatków, książki z tej serii posiadają sekcje z ćwiczeniami wprowadzającymi do poszczególnych rozdziałów, objaśnienia do słówek uznanych za trudne oraz zestawy ćwiczeń nawiązujących do zawartości językowej tekstu i skupiających się na czytaniu, pisaniu, mówieniu, gramatyce i słownictwie. Lektury zawierają również ćwiczenia egzaminacyjne przeznaczone dla standardów egzaminacyjnych UCLES, DELF, FIT i DELE na poziomie trudności adekwatnym do poziomu książki. Nagrania do ćwiczeń z rozumienia ze słuchu oraz kompletny zapis audio tekstu książki są do pobrania online. W książkach znajdują się ponadto sekcje Sprawdź się umożliwiające sprawdzenie poprawności zrozumienia przeczytanej lektury i poznanych form językowych, jak również praktyczne glosariusze ze słówkami. Specjalne dossier kulturowe zamieszczone na końcu każdej książki przedstawia czytelnikowi krótką biografię autora, a także informacje na temat jego twórczości i kontekstu historyczno-kulturowego powstania dzieła.

W trosce o środowisko naturalne

Od 2010 roku wszystkie lektury językowe ELI z serii dla dzieci, młodzieży i dorosłych wykonywane są wyłącznie z ekologicznego papieru FSC® wyprodukowanego z drzew uprawianych zgodnie ze standardami trwale zrównoważonej gospodarki leśnej. Nie stosujemy papierów kredowych, uszlachetniaczy druku, ani powlekania kart książek folią bądź plastikiem. W 2019 roku zrezygnowaliśmy z dołączania do książek płyt audio CD zastępując je nagraniami mp3 z możliwością wygodnego pobrania online. Książki drukujemy w naszej certyfikowanej drukarni spełniającej najwyższe standardy ekologiczne i zasilanej czystą energią słoneczną i termalną.

Szczegółowe informacje na temat struktury serii znajdziesz poniżej lub na stronie: lektury-jezykowe.pl.