Aktywne filtry

Filtruj według

Poziom trudności

Poziom trudności

Rodzaj

Rodzaj

Typ i mechanika gry językowej

Typ i mechanika gry językowej

Cel edukacyjny i sprawności językowe

Cel edukacyjny i sprawności językowe

Ilość słów bazowych, z których zbudowany jest tekst

Ilość słów bazowych, z których zbudowany jest tekst

Cykl edukacyjny

Cykl edukacyjny

Ilość graczy

Ilość graczy

Czas rozgrywki

Czas rozgrywki

Możliwości wykorzystania w warunkach szkolnych

Możliwości wykorzystania w warunkach szkolnych

Gry językowe angielski dla dzieci i młodzieży

Gry i zabawy językowe

Gry do angielskiego dla dzieci, młodzieży, dorosłych, do słówek, słownictwa, gramatyki, mówienia, gry planszowe, karciane, szkoła, dom | czytaj opis serii ...

Aktywne filtry

Gry i zabawy językowe

Gry do nauki angielskiego logo

Gry do angielskiego, czyli nauka poprzez gry planszowe, karciane, kościane i domino zwane potocznie grami językowymi.

To gotowe rozwiązania edukacyjne opierające się na popularnych rozgrywkach takich jak karty, bingo, domino oraz rozgrywki planszowe, które uczą słownictwa z różnych dziedzin, zasad gramatyki, budowania pytań, odmieniania czasowników, użycia czasów oraz radzenia sobie z językiem w typowych sytuacjach życia codziennego.

Kto i w jakim wieku może używać gier dydaktycznych do nauki angielskiego?

Gry przeznaczone są do szkoły i do domu dla dzieci od lat 7, młodzieży oraz dorosłych. Uczą języka na poziomach od A1 do B2 i znajdują zastosowanie na poziomie szkoły podstawowej, liceum, technikum, szkołach językowych i w przypadku nauczania studentów, a także osób dorosłych, które zakończyły już edukację szkolną.

Gry uczące angielskiego dla dzieci, a wsparcie ze strony nauczyciela

Gry dla dzieci służą do nauki języka pod kierunkiem nauczyciela, rodzica bądź innej osoby znającej język angielski, a po wdrożeniu młodych użytkowników w zasady rozgrywek mogą być one w podstawowym zakresie używane przez dzieci samodzielnie.
W przypadku zastosowania gier w nauce angielskiego nastolatków, młodzieży i dorosłych - podobnie jak w kwestii nauczania dzieci - stopień obecności nauczyciela będzie uzależniony od poziomu znajomości języka osób uczących się oraz od tego, na ile gra ma służyć realizacji określonych celów dydaktycznych, takich jak opanowanie konkretnych zagadnień językowych czy też utrwalenie poprawnej wymowy angielskiej.

Gry edukacyjne do nauki i powtórek w klasie (na lekcje i zajęcia szkolne):

Praktycznie każda z gier językowych przewidziana jest do nauki klasowej, jednak część z nich wymaga zgromadzenia uczniów wokół planszy lub wymieniania się kartami pomiędzy graczami, co z pewnością będzie łatwiejsze w przypadku ułożenia ławek w formie wyspy lub w sytuacji, gdy uczniowie uformują okrąg zasiadając na podłodze lub przy dużym stole. Część gier umożliwia jednak prowadzenie rozgrywek przy klasycznym, rzędowym układzie ławek. Ilość graczy uzależniona jest od konkretnego tytułu gry i rodzaju rozgrywki i mieści się w przedziale od dwóch do kilkunastu, a nawet do trzydziestu sześciu osób. Szczegółowy poradnik przedstawiający wykorzystanie gier do nauki angielskiego w kontekście szkolnym znajduje się tutaj:
Gry do nauki angielskiego w nauce szkolnej.

Gry edukacyjne do angielskiego dla szkół językowych:

Nauka na kursach języka prowadzonych przez szkoły językowe sprzyja wykorzystaniu różnego rodzaju materiałów niekonwencjonalnych wychodzących poza naukę podręcznikową, gdyż w tym przypadku na nauczycielu nie ciąży presja ścisłej realizacji podstawy programowej i może on w większym stopniu wykorzystać czas zajęć na ćwiczenie z uczniami konkretnych umiejętności językowych przy pomocy gier. Kameralne zajęcia w mniejszych grupach, charakter aranżacji sal lekcyjnych, nastawienie na bliższy kontakt z nauczycielem i luźniejsza atmosfera zajęć to idealne warunki do kreatywnej zabawy językowej.

Gry jako narzędzie indywidualnej nauki języka angielskiego:

Jako że większość rozgrywek można rozegrać już przy udziale dwóch graczy, prywatne lekcje języka pozwolą bez trudu wykorzystać potencjał gier językowych i urozmaicić indywidualne zajęcia face-to-face. Bez względu na to, czy uczniami są dzieci, młodzież, czy osoby dorosłe ta forma uczenia się przyniesie efekt w postaci przyswojenia praktycznych słówek i zwrotów, ćwiczenia rozumienia ze słuchu i przełamania strachu przez mówieniem.

Gry językowe do nauki domowej i rodzinnej:

Gry to również świetny sposób na nauczanie języka własnych pociech i rodzinne spędzenie czasu w pożyteczny sposób. Zapoznanie się z zasadami zabaw i zaznajomienie z nimi dzieci nie przysporzy rodzicom żadnego problemu, gdyż potrzebne informacje znajdą w towarzyszących grom instrukcjach. W lepszym zrozumieniu zasad pomogą też klarownie przygotowane broszury sporządzone w języku polskim oraz tutoriale wideo pomocne w przypadku ewentualnych trudności z lekturą instrukcji angielskich.

Gry po angielsku to również gry towarzyskie:

Jakkolwiek głównym przeznaczeniem gier edukacyjnych do angielskiego jest nauka języka jako taka, to z powodzeniem pomogą one wypełnić czas zabaw z rodzeństwem lub rówieśnikami oraz spotkań towarzyskich w gronie młodzieży bądź dorosłych. Naturalne w przypadku gier karcianych i planszowych interakcje z innymi zawodnikami, częsta komunikacja werbalna oraz zdrowa rywalizacja zaangażują i pogłębią nasze relacje interpersonalne i zacieśniają więzi z bliskimi i znajomymi. Gry sprawdzą się też na wszelkiego rodzaju przyjęciach, wypadach weekendowych i wyjazdach wakacyjnych, gdzie dadzą się poznać jako doskonałe gry rodzinne i towarzyskie.

Czy gry sprawdzą się w e-learningu?

Specyficzny kontekst nauczania online daje szerokie spektrum możliwości wykorzystania gier do prowadzenia nauki i zabaw z językiem na odległość. Szereg rozgrywek zakładających w konwencjonalnym zastosowaniu rozdanie kart graczom możemy przeprowadzić zdalnie w nieco zmodyfikowanym zakresie. W przypadku wielu typów gier wystarczy pokazywanie kart do kamery lub odczytywanie na głos ich zawartości przez nauczyciela. Nawet gry co do zasady polegające na poruszaniu się pionkami po planszy rozegramy przy pomocy samych kart z nie gorszym skutkiem edukacyjnym niż w przypadku wykorzystania tradycyjnego. Gry przetestowane zostały przez anglistów prowadzących e-nauczanie i z powodzeniem wykorzystywane są przez nich na zajęciach z uczniami.

Gry jako uniwersalny sposób na naukę

Wszędzie tam, gdzie w nauce języka angielskiego wykorzystamy gry edukacyjne i bez względu na to, czy potraktujemy je wyłącznie jako narzędzia nauczania szkolnego, czy będziemy myśleć o nich w kategoriach gier do angielskiego na wakacje ułatwiających dzieciom przetrwanie wakacyjnej nudy, efekty językowe nie każą na siebie długo czekać. W praktyce gry do języka to nie tylko pomysłowe pomoce dydaktyczne przeznaczone dla anglistów, ale też rozwijające językowo zabawki edukacyjne do wykorzystania przez każdego.

Gry angielskie w nauczaniu ELT nie do przecenienia:

O ile gry nie zastąpią w całości podręcznikowej nauki języka angielskiego jako języka obcego (tzw. ELT, czyli English Language Teaching), to jednak pomogą w nauce słownictwa i gramatyki oraz rozwiną umiejętności językowe związane z praktycznym stosowaniem poznanych słów, wyrażeń i struktur gramatycznych. To jedne z najskuteczniejszych narzędzi nauczania angielskiego ze względu na fakt, że ich wykorzystanie angażuje wszystkie najważniejsze aspekty percepcji i aktywności werbalnej i emocjonalnej oraz motywację do zwycięstwa w prowadzonej rozgrywce, do którego kluczem jest właśnie sprawne używanie języka. Wszak im lepiej będziemy operować poznanymi słówkami i konstrukcjami językowymi, tym większa szansa na wygraną w zabawie. Gry będąc dostosowanymi do nauki szkolnej umożliwiają zniwelowanie dystansu pomiędzy uczniami i nauczycielem, a ponadto uczą prawidłowych zachowań komunikacyjnych i społecznych oraz pomagają w nawiązywaniu relacji z otoczeniem.

Gry językowe powszechnie wybierane przez anglistów oraz szkoły

Gry ELT nauki do angielskiego z wydawnictwa ELI znane są od blisko czterech dekad. Sprawdziły się w nauczaniu szkolnym na różnych poziomach i są obecne w wielu szkolnych pracowniach językowych oraz domowych biblioteczkach niejednego nauczyciela języka angielskiego. Gry ELI są zgodne z założeniami podstawy programowej Ministerstwa Edukacji dotyczącej nauczania języka angielskiego w szkołach podstawowych i średnich.

Gry do nauki angielskiego, a nauczanie szkolne:

Gry angielskie dla dzieci i nastolatków poruszają tematy odzwierciedlające zakres i główne elementy nauczania szkoły podstawowej na płaszczyźnie słownictwa, gramatyki i funkcji komunikacyjnych, a także rozwijania sprawności językowych, nabywania wiedzy o otaczającym świecie i poznania technik uczenia się języka. W przypadku młodzieży licealnej i studentów gry pozwalają na kontynuację nauki angielskiego w oparciu o umiejętności językowe nabyte na wcześniejszych etapach nauki lub też rozpoczęcie nauki od zera.

Informacja na temat zgodności gier do angielskiego z podstawą programową:

Gry oferują zgodność z podstawą programową dla nauczania angielskiego w szkole podstawowej w klasach 1-8 oraz w liceum i technikum w klasach 1-4/5

Pobierz szczegółowe informacje na temat zgodności:

Gry do nauki angielskiego w podstawie programowej edukacji w szkole podstawowej

Gry do nauki angielskiego w podstawie programowej edukacji w szkole ponadpodstawowej (liceum/technikum)

Informacja o zgodności w sytuacji, gdy angielski nauczany jest jako drugi język obcy nowożytny:
szkoła podstawowa (drugi język)
liceum/technikum (drugi język)

Wróć do listy gier