Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • Wyprzedaż!
  • -14%

The Busy Day Dominoes - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

48,93 zł Zniżka 14%
56,90 zł

Gra w domino do nauki angielskiego ucząca czasowników regularnych i nieregularnych oraz wyrażeń związanych w typowymi czynnościami codziennymi, a także opowiadania o nich w różnych czasach gramatycznych, przeznaczona dla dzieci i młodzieży, na poziom początkujący i średnio zaawansowany, do wykorzystania w szkole podstawowej, liceum, szkołach językowych i nauce samodzielnej jako układanka językowa.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Gra językowa The Busy Day Dominoes - edukacyjna gra do nauki angielskiego w formie układanki domino - słownictwo tematyczne: wyrażenia i zdania opisujące czynności codzienne oraz ćwiczenie czasów angielskich.

Gra z instrukcjami w językach angielskim i polskim oraz dodatkową kostką do gry.

The Busy Day Dominoes jest grą językową ukierunkowaną na naukę słownictwa związanego z czynnościami codziennymi. Gra polega na dopasowywaniu do siebie kart w kształcie elementów domina (z rysunkami czynności po jednej stronie oraz zdaniami opisującymi inną czynność po drugiej stronie) w taki sposób, aby rysunek odpowiadał zapisowi słownemu.

 MIN-busy-day-dominoes-NEW.jpg

Charakter gry (wiodący typ gry): gra w domino

Poziom trudności: początkujący i średnio zaawansowany A2-B1

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Ilość proponowanych wariantów rozgrywki: 6 (+1 przy użyciu dodatkowej kostki)

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Karty domina należy potasować i rozdać uczestnikom gry. Partię rozpoczyna gracz posiadający kartę rysunkiem ukazującym chronologicznie najwcześniejszą czynność poranną. Pozostali gracze dokładają do niej kolejno swoje elementy domina w taki sposób, aby zapis słowny odpowiadał rysunkowi i odczytują na głos zdania w czasie teraźniejszym, przeszłym, lub przyszłym układane przy pomocy podanych w nawiasach bezokoliczników (dodatkowym wariantem gry jest odmienianie podanych w bezokolicznikach czasowników przez wybrane osoby i czasy). Wygrywa ten z uczestników gry, który poprawnie zastosuje wszystkie czasowniki w dokładanych przez siebie elementach domina oraz jako pierwszy pozbędzie się swoich kart domina. Z kolei przegrywa osoba, która jako ostatnia zostanie z kartą. Gra może również funkcjonować jako prosta układanka językowo-edukacyjna do zabawy samodzielnej.

Tematyka i cele językowe: poprawne stosowanie najczęściej używanych czasów gramatycznych, nauka czasowników (w tym English irregular verbs) i słownictwa związanego z czynnościami życia codziennego, nauka mówienia, nauka rozumienia ze słuchu.

Gra znajduje zastosowanie:
 • w trakcie zajęć w szkole: szkoła podstawowa w klasach od 2 do 8, szkoła ponadpodstawowa (liceum, technikum) w klasach 1 i 2,
 • w szkołach językowych realizujących kursy języka angielskiego na poziomach A2 i B1,
 • w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, gry towarzyskie lub prywatne lekcje języka angielskiego).

Dodatkowe korzyści: The Busy Day Dominoes doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość), sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Instrukcje: obok instrukcji w języku angielskim do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą:
 • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
 • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
 • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
 • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.

Dodatkowa instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, anglojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Read, play & learn! W trakcie rozgrywek młodzi użytkownicy gry zapoznają się ponadto z postacią zwariowanej babci Fixit, który jest bohaterem lektur poziomowanych do nauki języka angielskiego, co ułatwia płynne przejście od nauki za pomocą gier i zabaw do nauki poprzez czytanie tekstów w języku angielskim. Dzięki temu połączeniu dzieci sięgając po gry językowe lub w drugą stronę - po lektury językowe - napotykają znajome postaci, co znacznie ułatwia im oswojenie się z nowym materiałem i nowymi sposobami nauki.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages) - poziom A2-B1

Zestaw zawiera:
-48 kartonowych elementów domina z umieszczonymi po jednej stronie obrazkami, a po drugiej stronie czynnościami zapisanymi słownie
-broszurę metodyczną w języku angielskim,
-broszurę metodyczną w języku polskim,
-dodatkową kostkę do gry.

Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853625847 nowe wydanie (2018)
Wydawnictwo ELI & ET TOI   

9788853625847
9788853625847
9788853625847

Opis

Poziom trudności
A2
B1
Typ i mechanika gry językowej
Gry domino
Układanki edukacyjne
Gra do nauki języka
angielskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
szkoła podstawowa
szkoła ponadpodstawowa: liceum, technikum
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
Gra do ćwiczenia czasów angielskich
czasowniki nieregularne (irregular verbs)
czasowniki regularne (regular verbs)
gra do nauki czasowników
gra do nauki gramatyki
gra do nauki mówienia
gra do nauki słówek, słownictwa
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
tryby warunkowe (Conditionals)
tryby zdań
Seria
Language games - Dominoes - English
Let's Play in English - gry językowe do nauki angielskiego
Cykl edukacyjny
Czytaj, graj i ucz się języka!
Read, Play & Learn
Zastosowanie w edukacji szkolnej
przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty
szkoła podstawowa klasa 2
szkoła podstawowa klasa 3
szkoła podstawowa klasa 4
szkoła podstawowa klasa 5
szkoła podstawowa klasa 6
szkoła podstawowa klasa 7
szkoła podstawowa klasa 8
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 1
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 2
Możliwości wykorzystania w warunkach szkolnych
Układ ławek: koło, krąg
Układ ławek: podkowa
Wykorzystanie w klasie / na lekcji
Możliwe
Ilość graczy
od 2 do kilkunastu osób
Czas rozgrywki
od kilku do kilkunastu minut
Grupa gier edukacyjnych
gry angielskie
  • Gry do nauki angielskiego ELI

    Katalog gier do nauki angielskiego prezentujący podstawowe cechy poszczególnych gier, a także szczegółowe opisy poziomów trudności i wskazania dotyczące etapów edukacji szkolnej, na których gry znajdują zastosowanie.

    Pliki do pobrania (4.83M)

The Busy Day Dominoes

Level A2-B1

The Busy Day Dominoes is a fun engaging game that presents the daily actions of the likeable character, Granny Fixit, from the moment she wakes up, to the moment she goes to bed. The aim of the game is to match the pictures and sentences, conjugating the verb in the correct form.

Language aims Help students learn and conjugate 48 high frequency English regular and irregular verbs in the present, past and future forms.

RULES OF GAME
The game can be played both at school and at home. The teacher can decide to use the game to practise either the present, past or future forms depending on the level of the class.
Starting with the beginning card and following the usual domino rules, the players need to combine the illustrated picture with the description in the written form, conjugating the verb into the required tense (past – present – future) and with the corresponding person (3rd person singular or plural) progressively reconstruct a day on the life of the family Johnson. The player who correctly inserts all their cards is the winner.
The teacher’s booklet contains suggestions for a wide variety of other ways to use the cards, a list of the verbs in the game and their relative conjugations.


MATERIALS • 48 cards with on one half an illustration and a phrase (verb in the infinitive) on the other half
• A teacher’s booklet

LINGUISTIC OBJECTIVES
• To facilitate the learning, reinforcement and correct use of frequently used tenses
• To extend vocabulary

The kit (21,5x14,5 cm) contains:
48 cards
Teacher's Guide

ISBN 9788853625847

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Przydatna gra do nauki czasowników i czasów

Prosta pod względem zasad gra w domino ucząca czasowników angielskich oraz stosowania róznych czasów. W pudełku znajduje się 48 płytek domina wykonanych z dosyć grubej tektury, a zatem stosuknowo odpornych na zużycie oraz dewastację przez dzieci/uczniów. Domino opowiada historyjkę cudacznej Babci Fixit relacjonując jej typowy dzień - Babcia wstaje rano, myje się, ubiera, je śniadanie, wychodzi z domu, załatwia różne sprawy, jedzie autobusem i robi różne szalone rzeczy. Jestem właścicielką poprzedniej wersji tej gry, w której bohaterami była typowa rodzinka i tamta wersja bardziej do mnie przemawiała, a Babcia jako protagonista mniej mnie przekonuje, jednak twórcom nowego wydania chodziło o połączenie gry z readersami opowiadającymi o przygodach tej ekscentrycznej Babci, więc ostatecznie za cały pomysł daję plus, gdyż po przeczytaniu książeczek możemy płynnie przejść do zabawy grą lub odwrotnie. Aktualną wersję zakupiłam do szkoły i przetestowałam z uczniami. Uczniowie (zwłaszcza Ci, którym zaserwowałam readersa o przygodach Granny Fixit) pomysł kupili ;)... Metodycznie gra jest wykonana poprawnie; możemy opowiadać historyjkę w zasadzie w dowolnym czasie gramatycznym i przy okazji nauczyć się (lub powtórzyć) nieco czasowników i wyrażeń używanych w życiu codziennym. Istrukcje (angielska i polska) podpowiadają też trochę dodatkowych pomysłów na wykorzystanie płytek domina do innych form nauki angielskiego.

Zweryfikowany zakup

Ta gra językowa polega na ułożeniu, na zasadzie domina, przebiegu dnia pewnej rodzinki. W międzyczasie trzeba właściwie odmieniać czasowniki, i tutaj możliwe jest regulowanie poziomu trudności przez nauczyciela czy moderatora rozgrywki. Gra oczywiscie warta polecenia, chociaż jako jej malutki minus można wskazać, że jednej grupie uczniów może się szybko znudzić, ale dla nauczycieli, którzy pracują z dużą ilością uczniów, np. w dużej państwowej szkole w stolicy, nie powinno to stanowić problemu.

Tytuły powiązane

Klienci, którzy zakupili ten produkt, zakupili również:

Wpisy o tej publikacji na blogu