Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
zobacz kurs dla przedszkolaków Pandy The Panda w księgarni

Pandy the Panda to trzyczęściowy, elastyczny kurs języka angielskiego przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 5/6 lat. Kurs skonstruowany jest wokół tematów odzwierciedlających poziom wiedzy o świecie i zainteresowania małego dziecka oraz obejmuje zakres tematów wchodzących w skład założeń programowych edukacji przedszkolnej.

Autorzy kursu: Magaly Villarroel, Nina Lauder.

ZAŁOŻENIA METODYCZNE:

Koncepcja metodologiczna kursu opiera się na wykorzystaniu teorii dotyczących aktywnego uczenia się, holistycznego nauczania języka, oraz koncentruje się na dziecku w taki sposób, że staje ono głównym podmiotem w procesie nauczania języka. Ponadto kurs pozwala na harmonijne rozwijanie umiejętności językowych i zachowań komunikacyjnych u dziecka adekwatnie do jego możliwości i jest doskonałym narzędziem konsolidującym kompetencje bazowe przedszkolaka, a także wspiera rozwój jego świadomości, osobowości i sfery emotywnej.

Bohaterami kursu są miś panda o imieniu Pandy oraz jego dziecięcy przyjaciele. Ich przygody osadzone w realiach dziecięcego świata stanowią doskonały nośnik dla prezentowanego w kursie elementarnego słownictwa i struktur gramatycznych języka angielskiego pozwalając jednocześnie dzieciom na naukę w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Przyswajanie i zapamiętywanie materiału wspomagają ciekawe historyjki, piosenki, wyliczanki, naklejanki, układanki, wycinanki, gry, proste ćwiczenia i zabawy, a także dodatkowe karty obrazkowe typu flashcards, storycards i postery.

Towarzyszące kursowi liczne historyjki i scenki zachęcające dzieci do aktywności w trakcie zajęć pomagają w zdobywaniu nowych doświadczeń komunikacyjnych, ugruntowaniu poznanych form interakcji z otoczeniem i zachowań społecznych oraz stymulują naukę poprawnej wymowy i intonacji.

Kurs Pandy the Panda doskonale odpowiada potrzebom 3-5 latków związanym z ich aktywnością, dostarcza bogactwo przeżyć oraz wiadomości o otaczającym świecie.

POZIOMY ZAAWANSOWANIA:

Kurs rozpoczyna się od poziomu 0 i kończy się na poziomie A1.1.

WYMAGANIA:

Kurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 lat i nie wymaga znajomości liter alfabetu, ani umiejętności czytania.

STRUKTURA KURSU:

  W skład kursu wchodzą następujące komponenty:
 • Student’s Book + Song Audio CD (poziomy 1-2-3)
 • Activity Book (poziomy 1-2-3)
 • Teacher’s Book (poziomy 1-2-3)
 • Class Audio CD for teacher (poziomy 1-2-3)
 • Flashcards (poziomy 1-2-3)
 • Storycards (poziomy 1-2-3)
 • Interactive Posters (poziomy 1-2-3)
 • Pandy the Panda puppet

STUDENT'S BOOK + SONG AUDIO CD - PODRĘCZNIK UCZNIA:

Podręcznik ucznia będący bogato ilustrowaną książką dla przedszkolaka i jego rodzica składa się z ośmiostronicowych jednostek lekcyjnych proponujących różnego rodzaju zajęcia wzrokowo-słuchowe oraz zadania o charakterze ludycznym (kolorowanki, wycinanki, wyklejanki, zagadki, układanki itp…) ukierunkowane na osiąganie wyznaczonych celów, jak również stymulujące zdolności motoryczne dziecka.

Każda lekcja zawiera elementy wprowadzające dziecko do prezentowanej historyjki, oraz sekcje będące jej podsumowaniem i rozwinięciem. Ponadto każdej lekcji towarzyszą fotografie przedstawiające różne sytuacje z życia codziennego małego dziecka.

Lekcja kończy się zawsze sekcją zachęcającą dziecko indywidualnej i samodzielnej pracy.

Po każdych 2-3 lekcjach następuje sekcja Story przedstawiająca krótką historyjkę, lub scenkę nawiązującą do typowych sytuacji, z którymi może mieć do czynienia małe dziecko.

Podręcznikowi towarzyszą sympatyczne piosenki i rymowanki zarejestrowane na załączonej płycie Song Audio CD (do których słowa znajdują się w przewodniku dla nauczyciela) stymulujące zaangażowanie dziecka w naukę języka.

ACTIVITY BOOK - ZESZYT ĆWICZEŃ:

Celem zeszytu ćwiczeń jest ugruntowanie i rozszerzenie doświadczeń zdobywanych przez dziecko w zetknięciu z podręcznikiem. Oferuje proste ćwiczenia pobudzające rozwój spostrzegawczości i zdolności motorycznych u dziecka oraz ćwiczenia będące wstępem do nauki czytania i pisania. Zeszyt podzielony jest na czterostronicowe jednostki odpowiadające jednostkom lekcyjnym z podręcznika. Do każdych dwóch jednostek lekcyjnych zeszytu ćwiczeń przypisana jest dwustronicowa sekcja take home English pull out page oferująca różne ćwiczenia i zabawy do wykorzystania przez dziecko w domu. Ponadto na końcu zeszytu ćwiczeń znajduje się kilkustronicowy słownik obrazkowy, który dziecko może pokolorować wedle uznania.

TEACHER'S GUIDE - PRZEWODNIK DLA NAUCZYCIELA:

Pełnokolorowy przewodnik metodyczny dla nauczyciela posiada przejrzystą i logiczną strukturę i zawiera elastyczne scenariusze lekcji z podręcznika wraz ze szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi sposobu przeprowadzenia poszczególnych zajęć oraz wykorzystania materiałów dodatkowych (posterów, itp…), jak również zawiera pomysły na dodatkowe zajęcia i zabawy z dziećmi. Przewodnik stanowi też cenne źródło wsparcia dla początkujących nauczycieli, którym brakuje doświadczenia i pewności siebie w pracy z przedszkolakami. Do poradnika dołączona jest płyta CD audio z nagraniami wyliczanek, piosenek i dialogów z podręcznika ucznia.

MATERIAŁY DODATKOWE:

Interactive Posters - Postery interaktywne - Dwustronne kolorowe postery interaktywne wykonane z powlekanego papieru wraz z sugestiami dla nauczyciela dotyczącymi różnego rodzaju zajęć interaktywnych

Flashcards - kolorowe karty obrazkowe zawierające słownictwo z poszczególnych jednostek lekcyjnych z podręcznika

Storycards - kolorowe karty obrazkowe przedstawiające różne scenki nawiązujące do historyjek z poszczególnych lekcji podręcznika wraz umieszczonym na odwrocie tekstem i dialogami.

Poster Pack - zestaw czterech kolorowych posterów o wymiarach 68x48cm.

DIGITAL BOOK - KURS W WERSJI MULTIMADIALNEJ:

Kurs Pandy the Panda w wersji multimedialnej przeznaczony do pracy z wykorzystaniem komputera, lub tablicy interaktywnej. Płyta zawiera materiał audiowizualny i dydaktyczny wszystkich komponentów kursu zintegrowany w animowane i w pełni interaktywne lekcje, które z łatwością można przeprowadzić na zajęciach w przedszkolu, bądź indywidualnie w domu.

  Na poszczególne lekcje składają się:
 • interaktywny materiał wizualny z akompaniamentem oraz nagraniami dźwięków i odgłosów,
 • nagrania piosenek i wyliczanek (odpowiadające zawartości płyty CD audio),
 • animowane historyjki z narratorem i dialogami nawiązujące do treści książki (odpowiadające zawartości zestawu kart Story Cards),
 • interaktywne ćwiczenia (kolorowanie, dopasowywanie elementów, itp.),
 • plansze z ilustracjami przedmiotów do nauki podstawowych wyrazów języka angielskiego(odpowiadające zawartości zestawu kart Flashcards).

PLAN WYNIKOWY DLA NAUCZYCIELA:

Pełnokolorowy plan wynikowy Pandy the Panda 1 prezentuje główne założenia metodologiczne kursu Pandy the Panda oraz usystematyzowane w formie tabel oczekiwane rezultaty pracy z dziećmi zarówno od strony podstawy programowej wychowania przedszkolnego, jak i stopnia poznania przez dzieci języka angielskiego.

zobacz kurs dla przedszkolaków Pandy The Panda w księgarni