Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

wydawnictwo językowe ELI

ELI PUBLISHING

Wydawnictwo ELI European Language Institute zostało powołane do życia w 1977 roku we Włoszech jako kontynuacja zapoczątkowanej w latach 60 działalności edukacyjnej włoskiej szkoły Euroschool - Giocoscuola specjalizującej się w nauczaniu języka angielskiego wśród dzieci i wykorzystującej nowatorską jak na owe czasy metodę dydaktyczną opartą na grze i zabawie. Pomysłodawcą i założycielem szkoły był Lamberto Pigini. Jego inicjatywa edukacyjna odniosła ogromny sukces w całych Włoszech, a zebrane w ciągu kilkunastu lat działalności szkół Euroschool - Giocoscuola pionierskie doświadczenia i pomysły z dziedziny dydaktyki nauczania języka angielskiego posłużyły za podwaliny pod działalność powołanego do życia wydawnictwa.

Już od samego początku istnienia ELI European Language Institute jego najważniejszą misją była popularyzacja języków obcych za pomocą pomysłowych i atrakcyjnych narzędzi edukacyjnych wykorzystujących naturalne zdolności poznawcze i predyspozycje językowe każdego człowieka, a także sprawiających radość i satysfakcję z nauki gwarantując przy tym wartościową rozrywkę.

W latach osiemdziesiątych wydawnictwo ELI zasłynęło za sprawą stworzenia dwóch periodyków w języku łacińskim (wydawanych aż do dzisiaj) oraz wydania w tym języku popularnych na całym świecie bajek i komiksów takich jak Kaczor Donald, Myszka Miki, czy Snoopy.

Rezultatem długoletniej działalności ELI na polu edukacji językowej było stworzenie szeregu innowacyjnych serii książek i materiałów dydaktycznych cieszących się ogromną popularnością i uznaniem wśród nauczycieli, lektorów i osób uczących się języków obcych na całym świecie. Na szczególną uwagę zasługują sformalizowane gry do nauki języków, których opublikowanie w latach dziewięćdziesiątych zrewolucjonizowało spojrzenie wielu osób na naukę języków obcych i było dało początek nowemu typowi materiałów edukacyjnych zwanych "grami językowymi".

Ponadto dzięki przyłączeniu w 2006 roku do wydawnictwa ELI uznanego wydawcy podręczników i lektur językowych LA SPIGA MODERN LANGUAGES powstała grupa wydawnicza ELI & LA SPIGA mogąca się poszczycić łącznie ponad sześcioma tysiącami wydanych tytułów.

Obecnie grupa ELI & LA SPIGA jest cenionym wydawcą podręczników szkolnych, materiałów edukacyjnych dla przedszkoli oraz książek i pomocy do nauki języków angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, rosyjskiego, chińskiego i łaciny z blisko 150 dystrybutorami w siedemdziesięciu krajach na całym świecie. Autorami wielu książek ELI są uznani metodycy nauczania i twórcy podręczników tacy jak Herbert Puchta, Ian Badger czy Luke Prodromou.

Wydawnictwo ELI jest ponadto niekwestionowanym liderem w dziedzinie publikacji edukacyjnych magazynów językowych. Wydaje łącznie 28 tytułów w siedmiu językach obcych, a ponadto kilkanaście tytułów uzupełniających wybrane kursy i metody nauczania.

ELI PUBLISHING to obecnie największy wydawca edukacyjny we Włoszech, najważniejszy wydawca gier językowych na świecie oraz jeden z najbardziej cenionych na rynku międzynarodowym wydawców ELT (English Language Teaching), FLE (Français langue étrangère), ELE (Español como Lengua extranjera), DaF (Deutsch als Fremdsprache) oraz ILS (Italiano lingua straniera).

Wydawnictwo ET TOI & ELI PUBLISHING

Wydawnictwo ET TOI jest przedstawicielem oraz bezpośrednim importerem i dystrybutorem w Polsce grupy wydawniczej ELI Edizioni & LA SPIGA.

Katalog oferowanych przez nas publikacji z tych wydawnictw obejmuje ponad pięć tysięcy książek i pomocy językowych, w tym podręczników, kursów, metod nauczania, słowników obrazkowych, językowych gier dydaktycznych i edukacyjnych, posterów, plansz, materiałów audiowizualnych, pomocy do kopiowania dla nauczycieli, uproszczonych językowo bajeczek i lektur, a także prenumerat czasopism językowych zgodnych ze standardami Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Oferta ta jest nieustannie rozszerzana o wszystkie bieżące nowości wydawnicze.

Jako wydawnictwo koncentrujemy się na dostarczaniu polskiemu użytkownikowi publikacji ELI komponentów i pomocy dydaktycznych umożliwiających jak najbardziej efektywną i komfortową naukę języków obcych z uwzględnieniem polskich realiów szkolnych i oświatowych oraz zaleceń Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wszystkie oferowane przez nas tytuły dostępne są w naszym magazynie w ciągłej sprzedaży. Można je ponadto znaleźć w wielu księgarniach językowych na terenie całego kraju.