Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

wydawnictwo językowe ELI

Jak w ELI chronimy środowisko?

Minimalizujemy nasz wpływ na środowisko dążąc do osiągnięcia efektu zero emisji w cyklu produkcji, a w naszej codziennej pracy promujemy szacunek dla natury. Korzystając z naszych materiałów masz pewność, że przyczyniasz się do ochrony środowiska.

Gdzie drukujemy?

Książki drukowane są w naszej certyfikowanej drukarni spełniającej najwyższe standardy ekologiczne i zasilanej wyłącznie czystą energią słoneczną oraz ogrzewanej energią termalną. W ten sposób każdego roku ograniczamy emisję CO2 o 4,5 tysiąca ton chroniąc przed wycinką 280 tys. drzew oraz redukując konsumpcję paliw o blisko 950 tys. litrów. W trosce o środowisko nie przenosimy żadnych procesów wytwórczych do krajów tzw. taniej produkcji nie respektujących zasad dbałości o środowisko naturalne. Nasze biura, drukarnia i magazyny ulokowane są w ramach jednego kompleksu, dzięki czemu osiągnęliśmy niemalże zerowy poziom emisji zanieczyszczeń w procesach logistycznych związanych z produkcją i magazynowaniem.

Jak drukujemy?

W procesach produkcyjnych dążymy do wyeliminowania materiałów mających niekorzystny wpływ na środowisko. W ciągu ostatnich dziesięciu lat zwiększyliśmy w naszych książkach udział procentowy papieru pochodzącego z drzew uprawianych zgodnie ze standardami trwale zrównoważonej gospodarki leśnej FSC® wykorzystując go w ponad połowie wydawanych przez nas publikacji do nauki języków, w szczególności w lekturach poziomowanych na dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Materiały dodatkowe dostarczane dotychczas na płytach CD zastępujemy możliwością pobrania ich w formie online. Załączane do książek płyty CD ze ścieżkami audio i materiałami dodatkowymi zastępujemy możliwością pobrania ich z naszego serwera. Więcej o ekologicznych lekturach językowych znajdziesz tutaj.

Jak eliminujemy plastik z gier i zabaw językowych?

Nasze gry edukacyjne - w tym akcesoria takie jak karty, plansze, czy kostki do gry - wykonane są wyłącznie z surowców papierowych bez udziału plastiku. Tam, gdzie forma rozgrywki wymaga zastosowania trwałych elementów typu pionki, poddajemy pomysły wykorzystania ogólnie dostępnych drobnych przedmiotów i elementów opakowań z popularnych produktów konsumpcyjnych. W 2018 roku wydaliśmy pięć gier językowych poświęconych edukacji w dziedzinie ochrony środowiska uczących młodych ludzi znajomości surowców, rodzajów odpadów i ekologicznego stylu życia. Więcej o ekologicznych zastosowaniach w grach językowych znajdziesz tutaj.

Jak wysyłamy?

Towary wysyłane do naszych klientów z magazynu ET TOI & ELI zabezpieczamy w karton pochodzący wyłącznie z odzysku. Nie stosujemy nierecyklingowalnych kopert, wypychaczy, ani trwale przywierających taśm ochronnych. Dzięki temu zamówione książki, gry i plakaty docierają do naszych odbiorców nie tylko nieuszkodzone, ale jednocześnie bez generowania niepotrzebnych strat środowiskowych. Zastosowane opakowania i zabezpieczenia nadają się do rozdzielenia i posortowania.