Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

Blog ELI & ET TOI: wyjazdy, porady, recenzje, warsztaty.

Wakacyjna promocja czytelnicza

Od dziś do końca lipca, w ramach wspierania czytelnictwa i nauki języków obcych, wszystkie lektury językowe z serii dla młodzieży i dorosłych - w tym cała masa uproszczonych językowo dzieł z klasyki literatury - z 20% rabatem.

lipiec 5, 2020 Akcje promocyjne
Czytaj więcej
Nareszcie Nuovo Caffè Italia

Z przyjemnością przekazujemy dobrą wiadomość dla uczących się i nauczających języka włoskiego wśród młodzieży i dorosłych. Pojawiło się długo wyczekiwane nowe wydanie Caffè Italia.

czerwiec 19, 2020 Prezentacje i recenzje
Czytaj więcej
Lektury ELI w ELTons Innovation Awards 2020

Lektury ELI ponownie docenione przez British Council ELTons Innovation Awards 2020

czerwiec 5, 2020 Nagrody i wyróżnienia
Czytaj więcej
Dzień Dziecka

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka mamy dla Was niespodziankę - zniżkę na wszystkie lektury z serii dla najmłodszych!

maj 30, 2020 Akcje promocyjne
Czytaj więcej
World Play Day

Dziś, 28 maja, obchodzony jest światowy dzień gier i zabaw, którego celem jest promowanie prawa dzieci do zabawy jako naturalnej metody rozwoju emocjonalności, relacji z otoczeniem i uczenia się.

maj 28, 2020 Akcje promocyjne
Czytaj więcej
Gry językowe ELI w nauczaniu zdalnym: quiz językowo-cywilizacyjny

Innym przykładem quizu językowo-cywilizacyjnego, który możemy przeprowadzić za pośrednictwem telekonferencji, są materiały z poniższej serii gier. Każda z nich dotyczy innego obszaru językowego i kulturowego, jednak wszystkie wykorzystują ten sam schemat rozgrywki.

Czytaj więcej
Gry językowe ELI w nauczaniu zdalnym: wygląd zewnętrzny

Z pewnymi ograniczeniami możemy także wykorzystać w nauczaniu zdalnym gry, które służą do nauki i utrwalania słownictwa związanego z wyglądem fizycznym. W przypadku klasycznej rozgrywki gracze wykorzystują dwa identyczne zestawy kart przedstawiające osoby o różnym...

Czytaj więcej
Gry językowe ELI w nauczaniu zdalnym: pakowanie walizki

Aby zagrać w pakowanie bagażu w formule bingo, trzeba część materiałów udostępnić graczom w formie elektronicznej. Wystarczy do tego celu np. zdjęcie wykonane telefonem komórkowym. Kiedy już prześlesz każdemu z uczniów jego planszę (z obrazkami przedmiotów lub z...

Czytaj więcej
Gry językowe ELI w nauczaniu zdalnym: miasto i bezpieczeństwo na drodze

A dlaczego by nie zagrać w grę, która dotyczy edukacji w zakresie bezpieczeństwa na drodze i innych zagadnień związanych z życiem w mieście? Przydatne słownictwo i przydatne informacje możemy łatwo poznać dzięki użyciu wybranych zestawów kart z gry "Wycieczka po...

Czytaj więcej
Gry językowe ELI w nauczaniu zdalnym: quiz ekologiczny w języku obcym

Inną zabawą, którą możemy przeprowadzić w trybie nauczania zdalnego, może być quiz dotyczący zagadnień ekologicznych. Zamiast planszy wykorzystamy rzut monetą, aby wylosować typ pytania.

Czytaj więcej