Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

ELI dla szkół językowych baner

Nagrody do nauki języka na koniec roku szkolnego

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom szkół, nauczycieli i rodziców poszukujących nagród na zakończenie roku szkolnego, w tym za osiągnięcia w nauce, pragniemy wskazać cztery grupy pomocy językowych do nauki języków angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego mogące stanowić wartościowe pod względem edukacyjnym upominki dla uczniów szkół podstawowych, liceów oraz szkół językowych.

lektury_jezykowe_obr_1.jpg

Lektury na nagrody, czyli czytanie i nauka języka

Zdecydowanie najpopularniejszymi nagrodami szkolnymi są wszelkiego rodzaju książki, w tym klasyka literatury, powieści, nowelki i dziecięce bajki. Z myślą o połączeniu nauki języka z przyjemnością obcowania z tekstem proponujemy szeroki wachlarz lektur dla dzieci, nastolatków i młodzieży. Zredagowane są one z uwzględnieniem konkretnej ilości słów i poziomu trudności. Książkom towarzyszą nagrania audio, ćwiczenia na zrozumienie oraz liczne ciekawostki kulturowe na temat krajów związanych z danym językiem obcym. Nasza propozycja zawiera łącznie około czterystu gustownie ilustrowanych bajek, opowiadań i dzieł literatury światowej w pięciu wiodących językach obcych na poziomach zaawansowania od A1 (początkujący) do C1 (zaawansowany) do czytania i słuchania także w charakterze audiobooków. Książki te stanowią również dobry materiał na lektury wakacyjne dla uczniów.

Słowniki na nagrody

Słowniki obrazkowe na nagrody, czyli nauka słówek

Interesującą formą prezentów książkowych dla uczniów są ilustrowane słowniki tematyczne uczące słówek i wyrażeń metodą obrazkowo-słuchową. Przygotowane są nie tylko z myślą o dzieciach, ale także nastolatkach i młodzieży, a każdy rozdział słownika to przydatne słownictwo związane z tematami takimi jak dom, szkoła, przyroda, miasto, zakupy, zawody, czy czynności. Towarzyszący e-book z cyfrową wersją słownika, dodatkowe ćwiczenia oraz nagrania audio z wymową umożliwiają poznawanie języka w multimedialnej formie.

Gry do języka na nagrody

Gry planszowe i karciane na nagrody, czyli nauka przez zabawę

Tak zwane „gry językowe” to lubiana przez nauczycieli i uczniów forma materiałów edukacyjnych. Dzięki zabawowej konwencji i łatwości zastosowania wykorzystywane są nie tylko na lekcjach języka, ale także w domu bez konieczności udziału nauczyciela, a dodatkowe instrukcje w języku polskim ułatwiają zrozumienie zasad gry również osobom dopiero uczącym się języka. Różnorodność tematów, poziomów trudności i wersji językowych umożliwia dopasowanie gier do każdego ucznia szkoły podstawowej, czy liceum.

Zakładki na nagrody

Zakładki książkowe na nagrody, czyli praktyczne i tanie nagrody dla uczniów

Uzupełnieniem powyższych nagród mogą być drobne pomoce edukacyjne w postaci zakładek do książek prezentujących proste, jak i bardziej złożone zagadnienia gramatyczne i leksykalne w klarownej i syntetycznej formie. Zakładki, dostępne w pakietach odpowiadających średniej ilości dzieci w klasie lub w formie zestawów zawierających „miks” kilkunastu tematów, przydadzą się na różnych poziomach znajomości języka z zakresie trudności od A1 do B2.

Jak zamówić?

Zamówienia nagród i upominków dla uczniów mogą być składane na szkołę, komitet rodzicielski lub osoby prywatne zarówno przez sklep, jak i mailowo. Na życzenie przygotujemy selekcję tytułów dostosowaną do wymagań wiekowych oraz przewidzianego budżetu.