Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -14%

Super Bis Español - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

48,93 zł Zniżka 14%
56,90 zł

Edukacyjna gra w karty do nauki języka hiszpańskiego ucząca prostych dialogów użytecznych w sytuacjach codziennych, w formie pytań i odpowiedzi, przeznaczona na poziom początkujący i średnio zaawansowany, dla szkoły podstawowej, liceum, szkół językowych i do nauki samodzielnej.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Super Bis Español - edukacyjna gra w karty do nauki hiszpańskiego, gra w pytania i odpowiedzi: praktyczne zwroty, dialogi w formie pytań i odpowiedzi, rozmówki.

Gra z instrukcjami w językach hiszpańskim i polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Super Bis Español jest grą językową rozwijającą umiejętność zadawania pytań oraz udzielania odpowiedzi w języku hiszpańskim związanych z prostymi sytuacjami życia codziennego.

eli_superbis_ES_new_MIN.jpg

Charakter gry (wiodący typ gry): gra w karty, karciana

Poziom trudności: początkujący A2 (z możliwością wykorzystania na B1)

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Ilość proponowanych wariantów rozgrywki: 7 (+2 przy użyciu dodatkowej kostki)

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Należy potasować ze sobą obie talie kart i rozdać uczestnikom gry. Każdy z graczy wśród otrzymanych kart odszukuje i odkłada na bok pary składające się z pytań i odpowiedzi, a pozostałe układa w dłoni zwracając uwagę na to, aby były niewidoczne dla innych graczy. Jedna z osób ciągnie jedną kartę od osoby po swojej prawej stronie, a ta od następnej, itd... Każdy gracz, któremu przy pomocy wylosowanej karty udaje się utworzyć parę składającą się z pytania i odpowiedzi odczytuje je na głos, po czym odkłada tą parę na bok. Wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się wszystkich kart. Z kolei przegrywa ten, który jako ostatni zostaje z kartą bez pary.

Tematyka i cele językowe: nauka form pytających, czasów gramatycznych, słownictwa języka hiszpańskiego oraz prowadzenia konwersacji w formie bardzo krótkich dialogów

Gra znajduje zastosowanie:
- w nauczaniu języka hiszpańskiego w szkole podstawowej (pierwszy język obcy nowożytny w klasach od 3 do 8; drugi język obcy nowożytny w klasach od 7 do 8; dodatkowy język nieobowiązkowy w klasach od 3 do 8),
- w szkole ponadpodstawowej (liceum, technikum) w klasach 1 i 2,
- w szkołach językowych realizujących kursy języka hiszpańskiego na poziomie A2,
- w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, gry towarzyskie lub prywatne lekcje języka hiszpańskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Super Bis - Español doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Instrukcje: obok instrukcji w języku hiszpańskim do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą:
 - wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
 - rozbudowane scenariusze rozgrywek,
 - propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.

Dodatkowa instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, hiszpańskojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

¡Lee, juega y aprende! W trakcie rozgrywek młodzi użytkownicy gry zapoznają się ponadto z postacią sympatycznego wujka Manuela, który jest bohaterem lektur poziomowanych do nauki języka hiszpańskiego, co ułatwia płynne przejście od nauki za pomocą gier i zabaw do nauki poprzez czytanie tekstów w języku hiszpańskim. Dzięki temu połączeniu dzieci sięgając po gry językowe lub w drugą stronę - po lektury językowe - napotykają znajome postaci, co znacznie ułatwia im oswojenie się z nowym materiałem i nowymi sposobami nauki.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Marco común europeo de referencia para las lenguas) - poziom A2

Zestaw zawiera:
-130 ilustrowanych kart (w tym 65 kart z pytaniami związanymi z prostymi sytuacjami życia codziennego oraz 65 kart z odpowiedziami)
-karty Comodín i Sorpresa,
-broszurę metodyczną w języku hiszpańskim,
-broszurę metodyczną w języku polskim,
-dodatkową kostkę do gry.

Wydanie II
Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853625922
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853625922
9788853625922
9788853625922

Opis

Poziom trudności
A2
Typ i mechanika gry językowej
Gry karciane
Gry memory (łączenie par)
Gry w Piortusia
Gra do nauki języka
hiszpańskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
szkoła podstawowa
szkoła ponadpodstawowa: liceum, technikum
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki gramatyki
gra do nauki mówienia
gra do nauki rozumienia ze słuchu
gra do nauki słówek, słownictwa
gra do nauki zadawania pytań
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
Seria
Juegos didácticos / lingüísticos - Juegos de cartas - Español
Jugamos en Español - gry językowe do nauki hiszpańskiego
Cykl edukacyjny
Czytaj, graj i ucz się języka!
¡Lee, juega y aprende!
Zastosowanie w edukacji szkolnej
szkoła podstawowa klasa 3
szkoła podstawowa klasa 4
szkoła podstawowa klasa 5
szkoła podstawowa klasa 6
szkoła podstawowa klasa 7
szkoła podstawowa klasa 8
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 1
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 2
Możliwości wykorzystania w warunkach szkolnych
Układ ławek: koło, krąg
Układ ławek: podkowa
Wykorzystanie w klasie / na lekcji
Możliwe
Ilość graczy
od 2 do kilkunastu osób
Czas rozgrywki
od kilku do kilkunastu minut
Grupa gier edukacyjnych
gry hiszpańskie

Super Bis - Español

Nivel A2

Super Bis es un juego de cartas útil y divertido, que se basa en la combinación de prehuntas y respuestas. Los estudiantes podrán aprender y practicar, divirtiéndose, la gramática y la sintaxis de la lengua española a través de preguntas y respuestas de uso cotidiano.

REGLAS DEL JUEGO
Se mezclan las cartas y se reparten entre los jugadores. Cada jugador separa las parejas (pregunta y su correspondiente respuesta) y se queda con el resto en la mano, sin enseñarlas. Se separa el comodín desde el principio. Empieza a jugar el jugador más joven que toma una carta del jugador de su derecha, los demás jugadores continúan del mismo modo. Cada jugador separa las parejas que logra reunir tras haber leído las preguntas y las respuestas en voz alta. Ganan todos los que se queden sin cartas y pierde el que se quede con la carta sorpresa en la mano.
La guía contiene las instrucciones del juego.

MATERIAL

• El juego se compone de 132 cartas, subdividadas en preguntas (cartas rojas) y respuestas (cartas azules). Cada carta contienie una situación y una frase (pregunta y respuesta).
• una guía

OBJETIVOS LINGÜÍSTICOS

• facilitar el aprendizaje y el refuerzo de la forma interrogativa, de las formas verbales en general y del léxico básico
• practicar la conversación a través de mini-diálogos

ISBN 9788853625922

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Proste formy dialogowe

W moim przypadku ta gra okazała się dosyć pożyteczna przy nauce zdań podobnych do tych, które zazwyczaj umieszczone są w tak zwanych rozmówkach, tyle że tutaj nie w formie książki-samouczka, lecz gry w karty. Jeśli chodzi o zawartość, to do czynienia mamy z wydrukowanymi na kartach pytaniami i odpowiedziami, które trzeba ze soba połączyć. Szukanie pasującej odpowiedzi do pytania lub odwrotnie, pozwala poznać i zapamiętać dużo pożytecznych zdań, form, zwrotów, nauczyczyć się zadawać pytania dopasowane do konkretnej sytuacji i udzielać na nie właściwych odpowiedzi. Dzięki temu można ładnie wybrnąć z zaskakujących czasem sytuacji, w których człowiek zazwyczaj sam z siebie nie wiedziałby, jak zareagować i co odpowiedzieć.

Zweryfikowany zakup

Kupiłem i był to zakup zdecydowanie udany. Polecam serdecznie Państwu, świetnie wykonana gra ELI, rozgrywka urozmaicona, treść dostosowana do poziomu. Pozdrawiam.<br /> <br /> Mirosław

Tytuły powiązane

Wpisy o tej publikacji na blogu