Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -11%

Baron von Münchhausen + audio mp3

24,83 zł Zniżka 11%
27,90 zł

Przygody Barona Münchhausena po niemiecku dla starszych dzieci i nastolatków - adaptacja do nauki języka niemieckiego - uproszczona językowo ilustrowana historia z nagraniem audio na poziom początkujący (A1 - 600 słów) - do czytania lub słuchania w formie audiobooka samodzielnie bądź z nauczycielem.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Baron von Münchhausen - książka przygodowa po niemiecku dla nastolatków - uproszczona językowo lektura z serii Junge ELI-Lektüren do nauki języka niemieckiego z nagraniem audio online.

Przeznaczenie: Książka dla starszych dzieci, nastolatków i młodzieży, do wykorzystania w domu i w szkole.

Poziom zaawansowania: A1 (600 słów)

Treść: Szalone i śmiałe przygody Barona Munchchausena, jednej z najbardziej absurdalnych postaci, jaką stworzono w historii literatury.

Kluczowe zagadnienia językowe:
Syllabus: Grammatik:trennbare Verben, zusammengesetzte Wörter, Verneinung, Infinitiv, Superlativ, Gebrauch von Adjektiven, lokale und temporale Präpositionen;
Sprachhandlungen: Wortgruppen zuordnen, Berufsbezeichnungen nennen, Fragen zum Textverständnis, Fragen stellen, Antworten geben, Informationen zusammenfassen, Sätze bauen, ergänzen, zuordnen, Wörten enklären, Kurze tezte schreiben, Eigenschaften nennen.

Struktura książki:
Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją Vor dem Lesen zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w treść książki pod kątem słownictwa i gramatyki. W lepszym przyswojeniu tekstu lektury pomagają ćwiczenia sprawdzające zrozumienie fabuły poszczególnych rozdziałów oraz form gramatycznych i słownictwa, a ponadto wspomagające rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania. W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Zum Weiterlesen prezentująca informacje i ciekawostki związane z cywilizacją i kulturą niemieckojęzyczną oraz autorem książki. Lekturę zamyka jednostronicowa sekcja Teste dich selbst! sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii oraz poznanych form językowych, a także sekcja Syllabus zawierająca zwięzły opis kluczowych zagadnień językowych realizowanych w książce.

Bogata szata graficzna stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.

Rozwój sprawności językowych: Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje językowe nastoletnich czytelników obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.

Nagranie audio mp3: Uzupełnieniem lektury jest materiał audio zawierający nagranie tekstu książki. Materiały dostępne są online do pobrania ze strony www lub za pośrednictwem darmowej aplikacji EliLink.

Słowo o serii: Lektury do niemieckiego dla nastolatków Junge ELI-Lektüren to kolekcja książek beletrystycznych typu readers na 3 poziomach trudności prezentująca adaptacje dzieł literatury niemieckiej oraz oryginalne historie na następujących poziomach trudności językowej:
• poziom 1 (600 słów) A1 (Fit 1)
• poziom 2 (800 słów) A2 (Fit 2)
• poziom 3 (1000 słów) B1 (Zertifikat Deutsch für Jugendliche - ZD J)

Autor: Gottfried August Bürger
Ilustracje: Agnesse Baruzzi
Ilość stron: 80
Format: 15x21cm
ISBN: 9788853615817

9788853615817
9788853615817
9788853615817

Opis

Poziom trudności
A1
Rodzaj
Beletrystyka
Przedział wiekowy
dla dzieci
dla młodzieży
dla nastolatków
Kontekst edukacyjny
czytanie samodzielne
czytanie w domu
czytanie w klasie
czytanie z pomocą nauczyciela
Lektura do nauki języka
niemieckiego
Ilość słów bazowych, z których zbudowany jest tekst
600 słów

Baron von Münchhausen und seine wundersamen Geschichten + audio mp3 - Junge ELI Lektüren
Niveau 1 (Fit 1) A1

- Originaltext mit Erklärung schwieriger Wörter als Fußnoten
- Übungen zu Leseverständnis, Wortschatz und Grammatik
- Übungen zur Prüfungsvorbereitung „Zertifikat Deutsch für Jugendliche - ZD J
- Abschlusstest

Er reitet auf einer Kanonenkugel, er zieht sich am eigenen Zopf aus dem Sumpf, verdient alle Schätze des Sultans und verliert wieder alles… Die Abenteuer des Lügenbarons sind immer lustig und verblüffend. Ohne Frage gehören sie zu den absurdesten Erzählungen der europäischen Tradition.

Syllabus:
Grammatik:trennbare Verben
zusammengesetzte Wörter
Verneinung
Infinitiv
Superlativ
Gebrauch von Adjektiven
lokale und temporale Präpositionen

Sprachhandlungen: Wortgruppen zuordnen
Berufsbezeichnungen nennen
Fragen zum Textverständnis
Fragen stellen, Antworten geben
Informationen zusammenfassen
Sätze bauen, ergänzen, zuordnen
Wörten enklären
Kurze tezte schreiben
Eigenschaften nennen

Autor: Gottfried August Bürger
Illustrationen von Agnesse Baruzzi
14,8x21 cm, 80 Seiten
ISBN 9788853615817

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Książeczka o przygodach szalonego barona to jedna z najbardziej udanych z tej serii lektur językowych. Chociaż obawiałam się, że absurdalny i nieco archaiczny humor może być źle odebrany przez nastolatków wychowanych w zupełnie innej kulturze, to okazało się, że kursanci w lot złapali ideę autora. Bardzo dobra adaptacja i wybór historii sprawia, że z książkę dobrze się czyta, a także dobrze się z nią pracuje. Przygody barona pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że chce się uczyć języka.