Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
my_first_dict_logo.jpg

STRUKTURA SERII:

Każda wersja językowa obejmuje cztery słowniki poświęcone czterem następujących tematom: dom, szkoła, miasto, wakacje.

Każdy słownik podzielony jest na osiem jedno, lub dwustronicowych rozdziałów i umożliwia dziecku opanowanie w sumie około stu podstawowych wyrazów w ramach wybranego tematu.

OPIS:

Prezentowane tematy skonstruowane są wokół postaci dwójki sympatycznych dzieci i ich małego kotka, którzy zachęcają dzieci do wspólnego poznawania słówek w miłej i przyjacielskiej atmosferze.

Aktywną zabawę ze słownikiem umożliwiają dołączone do słownika naklejki z rysunkami oraz nazwami przedmiotów, za pomocą których dziecko ma za zadanie uzupełnić puste pola znajdujące się w poszczególnych rozdziałach. Ponadto w każdym rozdziale znajduje się prosta zagadka stymulująca spostrzegawczość dziecka oraz fragment rysunku, który celowo nie został pokolorowany, i który dziecko może pokolorować w dowolny sposób, lub według wskazówek zawartych w poleceniu.

Słowniki obrazkowe ułatwiają dziecku skuteczne zapamiętywanie słówek i wykorzystanie ich w różnych sytuacjach komunikacyjnych dnia codziennego, a ponadto sprzyjają nauce języka w sympatycznej i bezstresowej atmosferze oraz mogą służyć jako uzupełnienie dowolnego kursu nauczania języka obcego.

Słowniki obrazkowe z prezentowanej kolekcji charakteryzują się starannym wykonaniem oraz indywidualną i przyjazną szatą graficzną.

PRZEZNACZENIE:

slown_obr_prez_nagl1.gif

Słowniki obrazkowe ELI przeznaczone są w szczególności dla dzieci w wieku 3-7 lat rozpoczynających lub kontynuujących naukę języka obcego na poziomie podstawowym (A0-A1).

Ze słowników mogą korzystać zarówno dzieci najmłodsze nie znające liter alfabetu, ani nie umiejące czytać (zabawa ze słownikiem w tym wypadku polega na wspólnej nauce z dzieckiem nazw przedmiotów przedstawionych na obrazkach, naklejania naklejek, kolorowania i rozwiązywania zagadek na spostrzegawczość), jak i dzieci uczące się czytać (zabawa ze słownikiem polega również na nauce odczytywania podpisów pod obrazkami i dopasowywania naklejek z podpisami do brakujących miejsc w słowniku).

SZCZEGÓŁY:

  • Charakterystyka edytorska każdego słownika:
  • Format: 21x29,7 cm
  • Ilość stron: 16 kolorowych stron + 2 strony z naklejkami
  • Wykończenie: lakierowana okładka