Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

Robin Hood + DVD Video

44,90 zł

Książka dla dzieci o przygodach Robin Hooda z fimem DVD w formie sztuki teatralnej w języku angielskim do przeczytania, obejrzenia i samodzielnego wystawienia, służąca do nauki języka angielskiego, w tym rozumienia tekstu, rozumienia ze słuchu i swobodnego mówienia.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Robin Hood + DVD Video - książka z płytą DVD z kolekcji Theatrino

Poziom trudności: podstawowy (A1)

Kolekcja Theatrino prezentuje adaptacje pięciu tradycyjnych bajek i baśni w konwencji prostych przedstawień teatralnych dla dzieci.

Seria ukazuje podstawowe słownictwo i konstrukcje gramatyczne języka angielskiego, a ponadto:
-stymuluje umiejętność rozumienia ze słuchu u dziecka,
-uczy poprawnej wymowy angielskiej,
-rozwija umiejętności komunikacyjne i zachęca do wchodzenia w interakcje werbalne z otoczeniem,
-stymuluje sprawności manualne i plastyczne (wycinanie, rysowanie, kolorowanie),
-rozwija umiejętność stosowania niewerbalnych środków przekazu (mimiki, gestykulacji i mowy ciała)
-pobudza kreatywność,
-ćwiczy pamięć,
-zachęca dziecko do przełamania wstydu i strachu.

Książeczka Robin Hood + DVD Video zawiera napisany bardzo prostym językiem tekst sztuki z podziałem na role, a ponadto obfituje w różnego rodzaju ćwiczenia w formie zabaw, zgadywanek, krzyżówek, rebusów itd... W książeczce znajdują się też rysunki z postaciami ze sztuki do wycięcia, przy pomocy których można odegrać wraz z dziećmi własne przedstawienie teatralne.

Do książki dołączona jest płyta DVD video ze sztuką teatralną odegraną w formie teatrzyku przez prawdziwych aktorów. Monologom i dialogom aktorów towarzyszą różne zabawne piosenki.

Atrakcyjność serii Theatrino podnosi oryginalna szata graficzna wykonana w miłej dla oka dziecięcej stylistyce cechującej się ciekawymi i zabawnymi ilustracjami podnoszącymi skuteczność i komfort korzystania z książki zarówno wśród dzieci, jak i dla osoby prowadzącej.

Dzięki swojej otwartej strukturze seria Theatrino pozwala na elastyczne korzystanie z materiałów zawartych w książce oraz na załączonej płycie DVD video.

button_prez_kol_theatrino.gif

Przykładowe strony pochodzące z książeczek z serii Theatrino:
 
Theatrino_prez_str.gif

STRUKTURA KSIĄŻKI Robin Hood + DVD Video:
Korzystanie z książki otwiera 12-stronicowa sekcja Story Time będąca wprowadzeniem do sztuki teatralnej i obejmująca proste ćwiczenia nawiązujące do jej tematyki takie jak :
-powtarzanie elementarnych zwrotów angielskich,
-odgrywanie prostych dialogów,
-dopasowywanie wyrazów do obrazków,
-rozwiązywanie ćwiczeń ze słuchu,
-kolorowanie i dorysowywanie brakujących elementów,
-wycinanie i przyklejanie.

Centralną część książki stanowi 22-stronicowa sekcja Video Time prezentująca tekst sztuki z podziałem na role wraz z ćwiczeniami i zabawami nawiązującymi tematyką do kolejnych aktów przedstawienia i służącymi do wykorzystania w trakcie lektury sztuki, lub oglądania płyty DVD.

Po sekcji Video Time następuje 10-stronicowa sekcja Play Time zawierająca różne ćwiczenia koncentrujące się na wiadomościach z poznanej sztuki teatralnej i polegające na:
-układaniu w odpowiedniej kolejności obrazków ilustrujących kolejne scenki przedstawionej historii,
-udzielaniu poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące elementów fabuły w oparciu o zapamiętane szczegóły, lub ponowne obejrzenie fragmentów teatrzyku.

W końcowej części znajduje się 2-stronicowa sekcja Let’s check – My English portfolio będąca podsumowaniem umiejętności językowych, którymi dysponuje dziecko po obejrzeniu sztuki oraz uczestnictwie w proponowanych zabawach i ćwiczeniach.

W książce umieszczone zostały również polecenia i wskazówki dla osoby prowadzącej (rodzica, lub nauczyciela) dotyczące kolejności i sposobów korzystania z poszczególnych sekcji oraz prezentowanych w nich treści.

Ponadto dzięki znajdującemu się w sekcji Video Time tekstowi sztuki nauczyciel, lub rodzic może wraz z dziećmi przygotować własne przedstawienie teatralne.

Autor: Romina Tappi
Format książki 28,5x19,5cm
kolorowy druk, lakierowana okładka
ilość stron: 48
ISBN 9788849304770
Kolekcja Theatrino The Teaching Theatre

9788849304770
9788849304770
9788849304770

Opis

Poziom trudności
A1
Przedział wiekowy
dla dzieci
Kontekst edukacyjny
czytanie w domu
czytanie w klasie
czytanie z pomocą nauczyciela
czytanie z pomocą osoby dorosłej
Lektura do nauki języka
angielskiego

Robin Hood + DVD Video

Level: A1

About the series Theatrino The Teaching Theatre:
Theatrino is a series of well-known, well-loved stories dramatized in English. These books supplements the play with creative language activities, enjoyable games, songs and the DVD video.
These books, accompanied by DVDs, aim to involve children both emotionally and physically, encouraging them to overcome any shyness or lack of confidence. At the same time they learn basic English structures, vocabulary and correct pronunciation, in a way that is fun, natural and above all memorable. The use of songs is a particularly important part of this learning process.
The plays on the DVDs feature English actors specialized in language teaching aimed at children.

by Romina Tappi
Dimensions: 28,5x19,5cm
48 full-colour pages
ISBN 9788849304770

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Ponownie czuję się zniewolona przez nieubłagane fakty, by pozytywnie zarekomendować kolejne wydawnictwo. Seria \"Theatrino\" z wyd. ELI to wyjątkowe przedsięwzięcie, w którym proces nauki oparty jest przede wszystkim o przedstawienie teatralne (na DVD), na kanwie którego osnute są i do którego nawiązują ćwiczenia z podręcznika. Jak łatwo się domyśleć - \"Robin Hood\" dotyczy akurat Robina Hooda, legendarnego anglosaskiego \"janosika\". I choć historia walki Robina z niesprawiedliwością okrutnego i chciwego jest tu oczywiście przedstawiona, co ma niewątpliwie także i pewien walor wychowawczy, to jednak najistotniejszym celem, jaki stawiają przed sobą autorzy i który winien być celem także nauczycielowi korzystającemu z rzeczonej publikacji - to nauka poprzez zabawę. Nie trzeba chyba zaznaczać, jak istotne dla małego ucznia są komfort i poczucie bezpieczeństwa i jak bardzo łatwo brak otwartości i wstyd mogą skutecznie zablokować proces nauki. Toteż szczególny nacisk na ćwiczenia aktywne, kreatywne, wymagające uruchomienia własnej ekspresji - łącznie z przedsięwzięciami teatralnymi - jest wielkim plusem tej książki. A także i to, że kontakt z \"żywymi aktorami\", tzn. nie tylko z tekstem i nauczycielem, i konieczność współpracy z partnerem, który nie lubi dwa razy powtarzać, uczy dziecka rozumienia języka mówionego w jego oryginalnej wymowie. A zatem - do lasu Sherwood!:)

Zweryfikowany zakup

Bardzo oryginalny i ciekawy pomysł na naukę języka angielskiego. Przygotowujemy przedstawienie o Robin Hoodzie w ramach przedszkola wakacyjnego i pięcio oraz sześciolatki z bardzo dużą łatwością przyswajają scenariusz sztuki. Poszczególne kwestie i piosenki charakteryzują się prostotą języka, a w dodatku w lepszym zrozumieniu tekstu pomagają różne zadania ludyczne takie jak kolorowanie, zgadywanie, wyszukiwanie i zakreślanie wyrazów, ćwiczenie pisania, przyklejanie itd... <br /> <br /> Na uwagę zasługuje ciekawa i miła konwencja graficzna oraz film DVD z prostym i czytelnym dla dzieci przedstawieniem sztuki odegranym przy użyciu ładnej poprawnej angielszczyzny przez członków grupy Theatrino.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, zakupili również: