Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Kliknij Akceptuję, aby zamknąć ten komunikat. | Czytaj politykę cookies.

Kolekcja Theatrino


THEATRINO

Seria adaptacji znanych bajek i baśni przedstawionych w formie teatrzyków dla dzieci  
 
 

Theatrino to seria pięciu książek na poziomie podstawowym (A1) prezentujących znane bajki i baśnie w konwencji prostych sztuk teatralnych dla dzieci uzupełnionych serią zabaw i ćwiczeń o charakterze ludycznym.


 

Koncepcja każdej książeczki zbudowana jest wokół znajdującego się na płycie DVD nagrania wideo ze sztuką teatralną odegraną w formie teatrzyku przez prawdziwych aktorów i obejmującą krótkie i proste monologi, dialogi oraz zabawne piosenki.


PRZYKŁADOWE FRAGMENTY NAGRAŃ DVD:Przykładowy fragment przedstawienia Robin Hood

Zobacz przykładowe fragmenty pozostałych przedstawień:

Excalibur
Little Red Riding Hood
Pinocchio
The Wizard of Oz

STRUKTURA KSIĄŻEK:

Story Time
Książkę otwiera 8-13 stronicowa sekcja Story Time będąca wprowadzeniem do sztuki teatralnej i obejmująca proste ćwiczenia nawiązujące do jej tematyki o następującym profilu:
-powtarzanie elementarnego słownictwa i zwrotów angielskich, 
-odgrywanie prostych dialogów i scenek, 
-dopasowywanie wyrazów do obrazków,
-rozwiązywanie ćwiczeń ze słuchu, 
-kolorowanie i dorysowywanie brakujących elementów,
-wycinanie i przyklejanie,
-odczytywanie i wpisywanie wyrazów w brakujące miejsca.

Video Time
Centralną część książki stanowi 13-22 stronicowa sekcja Video Time prezentująca tekst sztuki z podziałem na role wraz z ćwiczeniami i zabawami nawiązującymi tematyką do kolejnych aktów przedstawienia i służącymi do wykorzystania w trakcie lektury sztuki, lub podczas oglądania płyty DVD. 

*W przypadku książki Little Red Riding Hood tekst sztuki z podziałem na role znajduje się w osobnej sekcji umieszczonej na końcu książki.

Play Time
Po sekcji Video Time następuje 5-9 stronicowa sekcja Play Time zawierająca różne ćwiczenia o charakterze zabawowym koncentrujące się na wiadomościach z poznanej sztuki teatralnej i polegające na:
-układaniu w odpowiedniej kolejności obrazków ilustrujących kolejne scenki przedstawionej historii 
-udzielaniu poprawnych odpowiedzi na pytania dotyczące elementów fabuły w oparciu o zapamiętane szczegóły, lub ponowne obejrzenie fragmentów teatrzyku, bądź odsłuch piosenek,
-rozwiązywaniu zagadek, rebusów i krzyżówek.

Let’s check – My English portfolio
W końcowej części znajduje się 2-stronicowa sekcja Let’s check – My English portfolio będąca podsumowaniem najważniejszych umiejętności językowych w jakie wyposaża dziecko książka, i którymi dziecko powinno dysponować w końcowej fazie korzystania z książki.

W książce znajdują się ponadto polecenia i wskazówki dla osoby prowadzącej (rodzica, lub nauczyciela) dotyczące kolejności i sposobów korzystania z poszczególnych sekcji oraz prezentowanych w nich treści.

*W przypadku książki Little Red Riding Hood polecenia i wskazówki dla osoby prowadzącej umieszczone zostały w osobnej 8-stronicowej przejrzystej sekcji zawierającej ponadto cały tekst sztuki z podziałem na role.

Przykładowe strony:CELE I ZALETY:

Celem serii - poza prezentacją podstawowego słownictwa i wyrażeń języka angielskiego – są także:
-rozwijanie umiejętności komunikacyjnych u dziecka,
-zachęcanie dziecka do wchodzenia w interakcje werbalne z otoczeniem,
-ćwiczenie umiejętności rozumienia ze słuchu u dziecka,
-stymulacja sprawności manualnych i plastycznych (wycinanie, rysowanie, kolorowanie),
-ćwiczenie pamięci.

Ponadto dzięki znajdującemu się w książce tekstowi sztuki nauczyciel, lub rodzic może wraz z dziećmi przygotować własne przedstawienie teatralne dające dzieciom naturalną możliwość:
-ćwiczenia poprawnej wymowy angielskiej,
-rozwijania umiejętności stosowania niewerbalnych środków przekazu (mimiki, gestykulacji i mowy ciała)
-wykazania się kreatywnością,
-przełamania wstydu i strachu

Własne przedstawienie można też zrealizować w formie teatrzyku kukiełkowego posługując się znajdującymi się w książce i przeznaczonymi do wycięcia rysunkami bohaterów sztuki.

Atrakcyjność serii Theatrino podnosi oryginalna szata graficzna wykonana w dziecięcej stylistyce cechującej się ciekawymi i zabawnymi ilustracjami wpływającymi pozytywnie na skuteczność i komfort korzystania z książek zarówno wśród dzieci, jak i dla osoby prowadzącej.

Dzięki swojej otwartej strukturze seria Theatrino umożliwia dużą dowolność w wykorzystaniu materiałów zawartych w książkach oraz na załączonej płycie DVD video.

Poziom trudności: podstawowy (A1)


ZESZYTY DRAMA LAB:

Uzupełnieniem kolekcji Theatrino jest seria pięciu zeszytów Drama Lab.

Drama Lab to dwukolorowe zeszyty ćwiczeń nawiązujące swoją tematyką i stylistyką do poszczególnych książek z serii Theatrino zawierające zgadywanki, wycinanki, kolorowanki, pola do uzupełnienia oraz rebusy dotyczące wydarzeń i bohaterów historii. W zeszycie znajdują się również maski z twarzami postaci, które można wyciąć i pokolorować, a następnie odegrać przy ich pomocy własne przedstawienie teatralne.
Wszystkie polecenia i instrukcje znajdujące się w zeszycie zostały sformułowane z użyciem bardzo prostych i zrozumiałych dla dziecka wyrazów oraz symboli obrazkowych. Dla lepszego zrozumienia poleceń większość ćwiczeń rozpoczyna się przykładem obrazującym poprawny sposób rozwiązania ćwiczenia.

Zeszyty występują również w wersji z płytą DVD (tą samą, która dołączona jest do książki).


Czas tworzenia : 0.166 Ilosc zapytan : 31 - czas : 0.035711331390381