Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -11%

Poil de Carotte + audio mp3

23,05 zł Zniżka 11%
25,90 zł

Opowieść Poil de Carotte po francusku dla starszych dzieci i nastolatków - adaptacja do nauki języka francuskiego - uproszczona językowo ilustrowana historia z nagraniem audio na poziom podstawowy (A2 - 800 słów) - do czytania lub słuchania w formie audiobooka samodzielnie bądź z nauczycielem - lektura typu lecture facile.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Poil de Carotte - książka po francusku dla nastolatków - uproszczona językowo lektura z serii Lectures ELI Juniors do nauki języka francuskiego z nagraniem audio online.

Przeznaczenie: Książka dla starszych dzieci, nastolatków i młodzieży, do wykorzystania w domu i w szkole.

Poziom zaawansowania: A2 (800 słów)

Treść: Opowieść na motywach książki francuskiego pisarza Julesa Renarda o rudowłosym piegowatym chłopcu mieszkającym w małym francuskim miasteczku, który jest obiektem drwin i prześladowań z powodu swojego koloru włosów...

Kluczowe zagadnienia językowe:
Vocabulaire: La famille, Les parties du corps, Les animaux de la campagne, La cuisine;
Grammaire: Le présent de l’indicatif, Le passé composé, La phrase négative, Les adjectifs possessifs.

Struktura książki:
Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją Activités de pré-lecture zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w treść książki pod kątem słownictwa i gramatyki. W lepszym przyswojeniu tekstu lektury pomagają ćwiczenia sprawdzające zrozumienie fabuły poszczególnych rozdziałów oraz form gramatycznych i słownictwa, a ponadto wspomagające rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania. W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Gros Plan prezentująca informacje i ciekawostki związane z cywilizacją i kulturą francuskojęzyczną oraz autorem książki. Lekturę zamyka jednostronicowa sekcja Bilan sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii oraz poznanych form językowych, a także sekcja Contenus zawierająca zwięzły opis kluczowych zagadnień językowych realizowanych w książce.

Bogata szata graficzna stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.

Rozwój sprawności językowych: Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje językowe nastoletnich czytelników obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.

Nagranie audio mp3: Uzupełnieniem lektury jest materiał audio zawierający nagranie tekstu książki. Materiały dostępne są online do pobrania ze strony www lub za pośrednictwem darmowej aplikacji EliLink.

Słowo o serii: Lektury do francuskiego dla nastolatków Lectures ELI Juniors to kolekcja książek beletrystycznych typu lectures faciles / lectures graduées na 3 poziomach trudności prezentująca adaptacje dzieł literatury francuskiej oraz oryginalne historie na następujących poziomach trudności językowej:
• poziom 1 (600 słów) A1
• poziom 2 (800 słów) A2
• poziom 3 (1000 słów) B1

Autor: Jules Renard
Ilustracje: Arianna Vairo
Ilość stron: 64
Format: 15x21cm
ISBN: 9788853606518

9788853606518
9788853606518
9788853606518

Opis

Poziom trudności
A2
Rodzaj
Beletrystyka
Przedział wiekowy
dla dzieci
dla młodzieży
dla nastolatków
Kontekst edukacyjny
czytanie samodzielne
czytanie w domu
czytanie w klasie
czytanie z pomocą nauczyciela
Lektura do nauki języka
francuskiego
Ilość słów bazowych, z których zbudowany jest tekst
800 słów

Poil de Carotte + audio mp3
Niveau 2: (800 mots) A2

Un roman autobiographique de Jules Renard, qui raconte l’enfance et les déboires d’un enfant mal aimé.

Dans cet ouvrage:
- des dossiers culturels ;
- un glossaire des mots et expressions difficiles
- des exercices DELF ;
- des activités ludiques très variées.

Thèmes :
- Sentiments
- Famille

L’histoire se déroule dans un petit village français. Poil de Carotte est le cadet de la famille Lepic. Il doit son nom à la couleur de ses cheveux. Personne n’aime cet enfant et tout le monde l’ignore, sauf son parrain qui l’accueille parfois. Découvrons ensemble ses aventures !

Vocabulaire
La famille
Les parties du corps
Les animaux de la campagne
La cuisine

Grammaire
Le présent de l’indicatif
Le passé composé
La phrase négative
Les adjectifs possessifs

Author: Jules Renard
Illustrations de Arianna Vairo
Adaptation, dossiers et activités : Dominique Guillemant
14,8x21 cm, 64 pages
ISBN 9788853606518

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Zweryfikowany zakup

W związku z pozytywnym wrażaniem związanym z poprzednim zakupem, skusiłam się na kolejną lekturę i ponownie jestem zadowolona (jako nauczyciel i jako człowiek wydający pieniądze z głową). Poil de Carotte to książka użyteczna, świetnie wydana, na wysokim poziomie merytorycznym. Wydawnictwo ELI popisało się wyjątkowym profesjonalizmem i wyczuciem przy wydawaniu nowej serii czytanek.

Wpisy o tej publikacji na blogu