Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -11%

Poil de Carotte + audio mp3

23,05 zł Zniżka 11%
25,90 zł

Poil de Carotte + audio mp3 - lektura z nagraniem audio do nauki języka francuskiego. Seria Lectures ELI Juniors:Lectures ELI Juniors to trzypoziomowa seria książeczek proponująca oryginalne i ciekawe historie do czytania przeznaczone dla dzieci i młodzieży uczących się języka francuskiego na następujących...

Ilość
brak na stanie


Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Poil de Carotte + audio mp3 - lektura z nagraniem audio do nauki języka francuskiego.


Lectures ELI Juniors to trzypoziomowa seria książeczek proponująca oryginalne i ciekawe historie do czytania przeznaczone dla dzieci i młodzieży uczących się języka francuskiego na następujących poziomach:
-Niveau 1 (600 mots) A1
-Niveau 2 (800 mots) A2
-Niveau 3 (1000 mots) B1

Książka Poil de Carotte + audio mp3:
Poziom zaawansowania 2 : A2

Treść:
Opowieść na motywach książki francuskiego pisarza Julesa Renarda o rudowłosym piegowatym chłopcu mieszkającym w małym francuskim miasteczku, który jest obiektem drwin i prześladowań z powodu swojego koloru włosów... 

Zakres leksykalny:
La famille
Les parties du corps
Les animaux de la campagne
La cuisine

Zakres gramatyczny:
Le présent de l'indicatif
Le passé composé
La phrase négative
Les adjectifs possessifs

Struktura:
Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją Activités de pré-lecture zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w tekst książki pod kątem słownictwa i gramatyki.
W lepszym rozumieniu tekstu pomagają glosariusze z tłumaczeniami wybranych słówek umieszczone w dolnej części każdej strony.
Po każdym rozdziale następuje dwustronicowa sekcja Activités de post-lecture podsumowująca rozdział pod kątem treści prezentowanej historii, a także gramatyki, słownictwa i poznanych form językowych, a ponadto wspomagająca rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania.
W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Gros Plan prezentująca ciekawe informacje związane z cywilizacją i kulturą francuskojęzyczną.
Książkę zamyka jednostronicowa sekcja Bilan sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii, oraz poznanych form językowych, a także sekcja Contenus zawierająca zwięzły opis zamierzeń dydaktycznych realizowanych w książce.

Materiał audio:
Materiał audio obejmuje nagranie całości tekstu w wykonaniu rodzimych użytkowników języka francuskiego.
Nagrania dostępne są online - do pobrania lub za pośrednictwem aplikacji.

Bogata szata graficzna (w tym ilustracje wykonane przez uznanych ilustratorów książek o światowej sławie) stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.

Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje i sprawności językowe dzieci i młodzieży obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.

Książki z kolekcji Lectures ELI Juniors charakteryzują się dbałością o najwyższą jakość edytorską oraz starannym i eleganckim wykonaniem.
Seria Lectures ELI Juniors opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Cadre Européen Commun de Référence).

Autor: Jules Renard
Ilustracje: Arianna Vairo
Ilość stron: 64
Format: 15x21cm
ISBN: 9788853606518

9788853606518
9788853606518
9788853606518

Opis

Poziom trudności
A2
Rodzaj
Beletrystyka
Przedział wiekowy
dla dzieci
dla młodzieży
dla nastolatków
Kontekst edukacyjny
czytanie samodzielne
czytanie w domu
czytanie w klasie
czytanie z pomocą nauczyciela
Lektura do nauki języka
francuskiego
Ilość słów bazowych, z których zbudowany jest tekst
800 słów

Poil de Carotte + audio mp3
Niveau 2: (800 mots) A2

Un roman autobiographique de Jules Renard, qui raconte l’enfance et les déboires d’un enfant mal aimé.

Dans cet ouvrage:
- des dossiers culturels ;
- un glossaire des mots et expressions difficiles
- des exercices DELF ;
- des activités ludiques très variées.

Thèmes :
- Sentiments
- Famille

L’histoire se déroule dans un petit village français. Poil de Carotte est le cadet de la famille Lepic. Il doit son nom à la couleur de ses cheveux. Personne n’aime cet enfant et tout le monde l’ignore, sauf son parrain qui l’accueille parfois. Découvrons ensemble ses aventures !

Vocabulaire
La famille
Les parties du corps
Les animaux de la campagne
La cuisine

Grammaire
Le présent de l’indicatif
Le passé composé
La phrase négative
Les adjectifs possessifs

Author: Jules Renard
Illustrations de Arianna Vairo
Adaptation, dossiers et activités : Dominique Guillemant
14,8x21 cm, 64 pages
ISBN 9788853606518

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Autentyczny zakup

W związku z pozytywnym wrażaniem związanym z poprzednim zakupem, skusiłam się na kolejną lekturę i ponownie jestem zadowolona (jako nauczyciel i jako człowiek wydający pieniądze z głową). Poil de Carotte to książka użyteczna, świetnie wydana, na wysokim poziomie merytorycznym. Wydawnictwo ELI popisało się wyjątkowym profesjonalizmem i wyczuciem przy wydawaniu nowej serii czytanek.

Wpisy o tej publikacji na blogu