Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • Nowy produkt

Nuvola al Palio di Siena + audio mp3

27,90 zł

Lektura do nauki języka włoskiego z piękną Sieną i słynnym Palio w tle  - uproszczona językowo książka z nagraniem audio na poziom podstawowy (A2 - 800 słów) - do czytania lub słuchania w formie audiobooka samodzielnie bądź z nauczycielem.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Nuvola al Palio di Siena - książka o Rzymie po włosku dla nastolatków - uproszczona językowo lektura z serii Letture Graduate ELI Giovani do nauki języka włoskiego z nagraniem audio online.

Przeznaczenie: Książka dla starszych dzieci, nastolatków i młodzieży, do wykorzystania w domu i w szkole.

Poziom zaawansowania: A2 (800 słów)

Treść: Cecco mieszka wśród sieneńskich wzgórz, a jego najlepszym przyjacielem jest piękny koń o imieniu Nuvola, który ma wziąć udział w słynnym wyścigu Palio... "Nuvola al Palio di Siena" to piękna historia o przyjaźni pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem przybliżająca historię i kulturę Sieny..

Kluczowe zagadnienia językowe:
Coniugazione attiva e riflessiva dei verbi regolari e dei più comuni verbi irregolari, indicativo presente, passato prossimo, infinito, imperativo, condizionale per i desideri; verbi ausiliari, verbi modali, pronomi personali, riflessivi, relativi, aggettivi e pronomi possessivi, dimostrativi, interrogativi, le frasi semplici, le frasi complesse, subordinate esplicite: temporali, causali, relative.

Struktura książki:
Prezentowana historia podzielona jest na rozdziały oraz poprzedzona ilustrowaną prezentacją bohaterów opowieści i dwustronicową sekcją Attività zawierającą ćwiczenia wprowadzające czytelnika w treść książki pod kątem słownictwa i gramatyki. W lepszym przyswojeniu tekstu lektury pomagają ćwiczenia sprawdzające zrozumienie fabuły poszczególnych rozdziałów oraz form gramatycznych i słownictwa, a ponadto wspomagające rozwój umiejętności czytania ze zrozumieniem i skutecznego zapamiętywania. W końcowej części książki znajduje się czterostronicowa sekcja Dossier prezentująca informacje i ciekawostki związane ze Sieną i wyścigiem Palio. Lekturę zamyka jednostronicowa sekcja Test finale sprawdzająca ogólny poziom zrozumienia i zapamiętania przeczytanej historii oraz poznanych form językowych, a także sekcja Sillabo zawierająca zwięzły opis kluczowych zagadnień językowych realizowanych w książce.

Bogata szata graficzna stanowi doskonały komentarz wizualny do przedstawionej historii i sprzyja lepszemu zrozumieniu słownictwa i wyrażeń znajdujących się w tekście.

Rozwój sprawności językowych: Książka stanowi doskonałe narzędzie konsolidujące kompetencje językowe nastoletnich czytelników obejmujące umiejętność czytania, rozumienia ze słuchu, pisania i mówienia.

Nagranie audio mp3: Uzupełnieniem lektury jest materiał audio zawierający nagranie tekstu książki. Materiały dostępne są online do pobrania ze strony www lub za pośrednictwem darmowej aplikacji EliLink.

Słowo o serii: Lektury do włoskiego dla nastolatków Letture Graduate ELI Giovani to kolekcja książek beletrystycznych typu readers na 3 poziomach trudności prezentująca adaptacje dzieł literatury włoskiej oraz oryginalne historie na następujących poziomach trudności językowej:
• poziom 1 (600 słów) A1
• poziom 2 (800 słów) A2
• poziom 3 (1000 słów) B1

Autor: Chiara Michelon
Ilustracje: Ilaria Campana
Ilość stron: 64
Format: 15x21cm
ISBN: 9788853635075

9788853635075
9788853635075
9788853635075

Opis

Poziom trudności
A2
Rodzaj
Cywilizacyjne i non-fiction
Przedział wiekowy
dla dzieci
dla młodzieży
dla nastolatków
Kontekst edukacyjny
czytanie samodzielne
czytanie w domu
czytanie w klasie
czytanie z pomocą nauczyciela
Lektura do nauki języka
włoskiego
Profil edukacyjny
CLIL - zintegrowane nauczanie przedmiotowo-jezykowe
Kulturówka włoski - Włochy, Półwysep Apeniński, dziedzictwo kulturowe Włoch i kultura włoska na świecie
Ilość słów bazowych, z których zbudowany jest tekst
800 słów