Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -16%

Lasst uns feiern! - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

55,36 zł Zniżka 16%
65,90 zł

Gra w domino do nauki niemieckiego ucząca czasowników i słownictwa opisującego spędzanie czasu wolnego i relacje towarzyskie z rówieśnikami, przeznaczona dla dzieci, młodzieży i dorosłych na poziom początkujący i średnio zaawansowany, do wykorzystania w szkole podstawowej, liceum, szkołach językowych i nauce indywidualnej jako układanka językowa.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Lasst uns feiern! - edukacyjna gra do nauki niemieckich czasowników w formie układanki domino - słownictwo tematyczne: spędzanie czasu wolnego, na ćwiczenie czasów niemieckich.

Gra z instrukcjami w językach niemieckim i polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Lasst uns feiern! jest grą językową w domino o tematyce związanej ze spędzaniem czasu wolnego wspólnie z rówieśnikami. Gra ukierunkowana jest na naukę najpopularniejszych czasowników niemieckich oraz ich poprawnego użycia w zdaniach formułowanych w czasie teraźniejszym, przeszłym i przyszłym. Gra pozwala w miłej i bezstresowej atmosferze poszerzyć zakres znajomości słownictwa języka niemieckiego na poziomie A2-B1, jak również lepiej poznać elementy kultury niemieckojęzycznej związanej z życiem towarzyskim oraz kuchnią.

 mini_gra_jezykowa_eli_lasst_uns_feiern_ins.jpg

Charakter gry (wiodący typ gry): gra w domino

Poziom trudności: początkujący i średnio zaawansowany (A2-B1)

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Ilość proponowanych wariantów rozgrywki: 4 (+1 przy użyciu dodatkowej kostki)

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Karty domina należy potasować i rozdać uczestnikom gry. Partię rozpoczyna gracz posiadający kartę domina z rysunkiem ukazującym chronologicznie najwcześniejszą czynność związaną z organizacją spotkania. Pozostali gracze dokładają do niej kolejno swoje elementy domina w taki sposób, aby rysunek odpowiadał zapisowi słownemu i odczytują na głos zdania w czasie teraźniejszym, przeszłym, lub przyszłym układane przy pomocy podanych w nawiasach bezokoliczników (dodatkowym wariantem gry jest odmienianie podanych w bezokolicznikach czasowników przez inne wybrane osoby i czasy). Wygrywa osoba, która poprawnie zastosuje wszystkie czasowniki w dokładanych przez siebie elementach domina oraz jako pierwsza pozbędzie się swoich kart domina. Z kolei przegrywa gracz, który jako ostatni zostanie z kartą. Gra może również funkcjonować jako prosta układanka językowo-edukacyjna do zabawy samodzielnej.

Tematyka i cele językowe: poznawanie czasowników i ich odmian, poprawne stosowanie najczęściej używanych czasów gramatycznych, nauka słownictwa związanego ze wspólnym spędzaniem czasu i organizowaniem spotkań towarzyskich, nauka mówienia, nauka rozumienia ze słuchu.

Gra znajduje zastosowanie:
 • w nauczaniu języka niemieckiego w szkole podstawowej (pierwszy język obcy nowożytny w klasach od 3 do 8; drugi język obcy nowożytny w klasach od 7 do 8; dodatkowy język nieobowiązkowy w klasach od 3 do 8),
 • w szkole ponadpodstawowej (liceum, technikum) w klasach 1, 2 i 3,
 • w szkołach językowych realizujących kursy języka niemieckiego na poziomach A2 i B1,
 • w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, gry towarzyskie lub prywatne lekcje języka niemieckiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Lasst uns feiern! doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Instrukcje: obok instrukcji w języku niemieckim do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą:
 • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
 • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
 • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
 • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.

Dodatkowa instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, anglojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Gemeinsamer Europäische Referenzrahmen) - poziom A2-B1

Zestaw zawiera:
 • 48 kartonowych elementów domina z umieszczonymi po jednej stronie obrazkami, a po drugiej stronie czynnościami opisanymi słownie
 • 8-stronicową instrukcję metodyczną w języku niemieckim z opisem reguł gry, podpowiedziami, dodatkowymi pomysłami dotyczącymi różnych wariantów prowadzenia rozgrywki, a także kilkoma ciekawymi informacjami kulturowymi na temat organizowania i charakteru przyjęć w Niemczech,
 • broszurę metodyczną w języku polskim,
 • dodatkową kostkę do gry.

Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853604774
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853604774
9788853604774
9788853604774

Opis

Poziom trudności
A2
B1
Typ i mechanika gry językowej
Gry domino
Układanki edukacyjne
Gra do nauki języka
niemieckiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
dla nastolatków
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
szkoła podstawowa
szkoła ponadpodstawowa: liceum, technikum
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki czasowników
gra do nauki gramatyki
gra do nauki mówienia
gra do nauki słówek, słownictwa
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
Seria
Deutsch spielend lernen - gry językowe do nauki niemieckiego
Lernspiele - Domino - Deutsch
Zastosowanie w edukacji szkolnej
szkoła podstawowa klasa 3
szkoła podstawowa klasa 4
szkoła podstawowa klasa 5
szkoła podstawowa klasa 6
szkoła podstawowa klasa 7
szkoła podstawowa klasa 8
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 1
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 2
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 3
Możliwości wykorzystania w warunkach szkolnych
Układ ławek: koło, krąg
Układ ławek: podkowa
Wykorzystanie w klasie / na lekcji
Możliwe
Ilość graczy
od 2 do kilkunastu osób
Czas rozgrywki
od kilku do kilkunastu minut
Grupa gier edukacyjnych
gry niemieckie
  • Gry do nauki niemieckiego ELI

    Katalog gier do nauki niemieckiego prezentujący podstawowe cechy poszczególnych gier, a także szczegółowe opisy poziomów trudności i wskazania dotyczące etapów edukacji szkolnej, na których gry znajdują zastosowanie.

    Pliki do pobrania (4.92MB)

Lasst uns feiern!

Niveau A2-B1

SPIELREGELN
Das Spiel kann sowohl in der Klasse, als auch zu Hause gespielt werden.
Der Lehrer kann das Schwierigkeitsniveau dem Leistungsstand der Klasse anpassen, indem die Verben in der Vergangenheit, der Gegenwart oder der Zukunft gebildet werden sollen.
Ausgehend vom Startkärtchen müssen die Spieler nach den traditionellen Dominoregeln der Beschreibung die dazugehörige Abbildung zuordnen und das Verb in der vorgegebenen Zeit (Vergangenheit – Gegenwart – Zukunft) und der richtigen Person (3. Person Singolar oder Plural) bilden und somit Schritt für Schritt die Phasen des Festes rekonstruieren. Gewonnen hat der Spieler, der als erster alle seine Kärtchen korrekt ins Domino eingefügt hat.
Die Spielanleitung enthält weitergehende Erläuterungen zum Thema „Feste”, typische Rezepte, Hinweise auf einige interessante Webseiten, sowie die Liste aller dargestellten Handlungen mit den jeweiligen Konjugationen der Verben.

MATERIAL
Das Spiel besteht aus:
• 48 Kärtchen
• einer Spielanleitung.

SPRACHLICHE LERNZIELE
• Hilfe beim Erlernen und Wiederholen häufig gebrauchter Redewendungen
• Erweiterung des Wortschatzes.

ISBN 9788853604774Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Gra językowa Lasst uns feiern to ciekawy pomysł na rozrywkową i nie stresującą naukę języka osadzoną w tematyce spotkań i przyjęć towarzyskich. Gra polega na łączeniu ze sobą elementów domina i sprawdza się szczególnie w grupie kilku osób. <br /> <br /> Zalety językowe:<br /> -nauka czasowników niemieckich wraz z ich odmianami<br /> -nauka leksyki i wyrażeń niemieckich związanych z czasem wolnym spędzanym w gronie znajomych i przyjaciół<br /> <br /> Moja ocena:<br /> Plus za pomysł – nie ma podobnej gry na rynku<br /> Plus za stylistykę – bardzo przyjemnie korzysta się z gry <br /> Plus za dopracowanie pod względem funkcji edukacyjnych

Klienci, którzy zakupili ten produkt, zakupili również: