Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

Gesù, seme di vita - 3 anni

27,90 zł
Gesù, seme di vita - 3 anni to duży kolorowy zeszyt ukierunkowany na naukę religii katolickiej wśród 3-latków będący jednocześnie doskonałym narzędziem konsolidującym sprawności i kompetencje bazowe dziecka na poziomie wczesnoprzedszkolnym. Zeszyt przedstawia w sposób adekwatny do wyobraźni...
Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Gesù, seme di vita - 3 anni to duży kolorowy zeszyt ukierunkowany na naukę religii katolickiej wśród 3-latków będący jednocześnie doskonałym narzędziem konsolidującym sprawności i kompetencje bazowe dziecka na poziomie wczesnoprzedszkolnym.

Zeszyt przedstawia w sposób adekwatny do wyobraźni małego odbiorcy i z dbałością o aspekt pedagogiczny podstawowe prawdy wiary (stworzenie Świata, Potop, Zwiastowanie, Potop, Boże Narodzenie, Wjazd do Jerozolimy, Ostatnia Wieczerza, Krzyż, Zmartwychwstanie itd...), jak również zarysowuje codzienne aspekty życia Kościoła i Wspólnoty Chrześcijańskiej. Prezentacja powyższych tematów przeplata się z ukazaniem codziennych czynności z życia przedszkolaka (chodzenie do przedszkola, zabawa z rówieśnikami), elementów z życia rodziny chrześcijańskiej (chodzenie do kościoła z rodzicami, wspólne spędzanie świąt) i uzupełniona jest różnego rodzaju ćwiczeniami o charakterze zabawowo-edukacyjnym (kolorowanki, wycinanki i zagadki logiczne).

Ponadto poprzez pobudzenie sfery emotywnej dziecka książka ułatwia indywidualne doświadczenie i przeżycie religijne, a dzięki swoim walorom pedagogicznym uczy szacunku dla przyrody i poszanowania wartości uniwersalnych takich jak pokój, miłość, przyjaźń, czy rodzina.

Gesù, seme di vita to nie tylko możliwość poznania przez dziecko kluczowych prawd wiary, świąt, obrzędów i tradycji katolickich, ale również atrakcyjna propozycja nauki języka włoskiego na poziomie podstawowym.

Seria opracowana została w oparciu o kryteria Konferencji Episkopatu Włoch (Conferenza Episcopale Italiana) dotyczące nauczania religii..

Autorzy: Silvia Vecchini - www.grupposicomoro.it
48 kolorowych stron
Format: 28,5x26cm
ISBN 9788853610560
9788853610560
9788853610560
9788853610560
Gesù, seme di vita - 3 anni

Quaderni operativi di Religione Cattolica per bambini.
 
Conforme ai criteri degli Obiettivi Specifici di Apprendimento stabiliti dalla CEI.

Per contribuire alla formazione integrale dei bambini, fornendo un coinvolgente e chiaro percorso religioso, educativo e didattico alla scoperta di Gesù, dei luoghi d’incontro della Comunitŕ Cristiana e del mondo come dono di Dio creatore.

QUADERNO OPERATIVO
Trattano i grandi temi indicati dalla Riforma e approvati della CEI: la Creazione, la vita di Gesù e la Chiesa. Particolare importanza hanno le immagini fotografiche, scelte per stimolare i bambini all’osservazione, coinvolgerli nella descrizione e nella riflessione sull’ambiente circostante.

Silvia Vecchini - www.grupposicomoro.it
48 pagine a colori
28,5x26cm
ISBN 9788853610560