Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

Caro Gesù - 5 anni

37,91 zł
Caro Gesù - 5 anni to duży kolorowy zeszyt ukierunkowany na naukę religii katolickiej wśród 5-latków będący jednocześnie doskonałym narzędziem konsolidującym sprawności i kompetencje bazowe dziecka na poziomie przedszkolnym. Zeszyt przedstawia w sposób adekwatny do wyobraźni małego...
Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Caro Gesù - 5 anni to duży kolorowy zeszyt ukierunkowany na naukę religii katolickiej wśród 5-latków będący jednocześnie doskonałym narzędziem konsolidującym sprawności i kompetencje bazowe dziecka na poziomie przedszkolnym.

Zeszyt przedstawia w sposób adekwatny do wyobraźni małego odbiorcy i z dbałością o aspekt pedagogiczny podstawowe prawdy wiary, najważniejsze wydarzenia z życia Jezusa, jak również zarysowuje charakterystyczne aspekty życia Kościoła i Wspólnoty Chrześcijańskiej. Tematy te ukazane są z perspektywy przedszkolaka i w kontekście jego codziennych czynności i zajęć (chodzenie do przedszkola, zabawa z rówieśnikami) oraz elementów z życia rodziny chrześcijańskiej (uczęszczanie do kościoła, wspólne obchodzenie świąt i uroczystości) i uzupełnione są różnego rodzaju ćwiczeniami o charakterze zabawowo-edukacyjnym (kolorowanki, wycinanki i zagadki logiczne).

Ponadto za pomocą serii obrazowych zestawień scenek z Ewangelii z elementami otaczającego dziecko świata książka w sposób szczególny eksponuje obecność Jezusa w codziennym życiu człowieka, a poprzez pobudzenie sfery emotywnej ułatwia indywidualne doświadczenie i przeżycie religijne.

Książka dzięki swoim walorom pedagogicznym uczy również szacunku dla przyrody i poszanowania wartości uniwersalnych takich jak pokój, miłość, przyjaźń, czy rodzina.


Caro Gesù - 5 anni to nie tylko możliwość poznania przez dziecko kluczowych prawd wiary, świąt, obrzędów i tradycji katolickich, ale również atrakcyjna propozycja nauki języka włoskiego na poziomie podstawowym.

Seria opracowana w oparciu o wytyczne Konferencji Episkopatu Włoch (Conferenza Episcopale Italiana) z 2011 roku dotyczące nauczania religii wśród najmłodszych.

Autor: Diego Mecenero, Alessandra Mazziotti
80 kolorowych stron
Format: 28,5x26cm
ISBN 9788853607232

 

9788853607232
9788853607232
9788853607232

Caro Gesù - 5 anni

Quaderni operativi di Religione cattolica per bambini di 3, 4 e 5 anni.

QUADERNI OPERATIVI
Caro Gesù è la proposta di un percorso per l’IRC nella scuola dell’infanzia progettato a partire dal tessuto esperienzialedei bambini, così come indicano i nuovi Obiettivi di Apprendimento della Conferenza Episcopale Italiana (DPR 11 febbraio 2011).
La dimensione religiosa non è un fatto a parte ma “abita” qualsiasi vissuto umano, soprattutto quello dei più piccoli che sono curiosi per natura e si pongono in continuazione i grandi interrogativi della vita


Diego Mecenero, Alessandra Mazziotti
80 pagine a colori
28,5x26cm
ISBN 9788853607232