Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -14%

¡Todos de fiesta! - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

48,93 zł Zniżka 14%
56,90 zł

Gra w domino ucząca hiszpańskich czasowników i słownictwa opisującego spędzanie czasu wolnego i relacje towarzyskie z rówieśnikami, przeznaczona dla dzieci, młodzieży i dorosłych na poziom początkujący i średnio zaawansowany, do wykorzystania w szkole podstawowej, liceum, szkołach językowych i nauce indywidualnej jako układanka językowa.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Gra językowa ¡Todos de fiesta! - edukacyjna gra do nauki hiszpańskich czasowników (w tym nieregularnych) w formie układanki domino - słownictwo tematyczne: spędzanie czasu wolnego, na ćwiczenie czasów hiszpańskich.

Gra z instrukcjami w językach hiszpańskim i polskim oraz dodatkową kostką do gry.

¡Todos de fiesta! jest grą językową w domino o tematyce związanej ze wspólnym spędzaniem czasu i organizowaniem różnego rodzaju spotkań towarzyskich i przyjęć. Gra ukierunkowana jest na naukę najpopularniejszych czasowników hiszpańskich oraz ich poprawnego użycia w zdaniach formułowanych w czasie teraźniejszym, przeszłym i przyszłym. Gra pozwala w miłej i bezstresowej atmosferze poszerzyć zakres znajomości słownictwa języka hiszpańskiego na poziomie A2-B1, jak również lepiej poznać elementy kultury hiszpańskojęzycznej związanej z życiem towarzyskim oraz kuchnią.

 mini_gra_jezykowa_eli_todos_de_fiesta_ins.jpg

Charakter gry (wiodący typ gry): gra w domino

Poziom trudności: początkujący i średnio zaawansowany (A2-B1)

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Ilość proponowanych wariantów rozgrywki: 4 (+1 przy użyciu dodatkowej kostki)

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Karty domina należy potasować i rozdać uczestnikom gry. Partię rozpoczyna gracz posiadający kartę domina z rysunkiem ukazującym chronologicznie najwcześniejszą czynność związaną z organizacją spotkania. Pozostali gracze dokładają do niej kolejno swoje elementy domina w taki sposób, aby rysunek odpowiadał zapisowi słownemu i odczytują na głos zdania w czasie teraźniejszym, przeszłym, lub przyszłym układane przy pomocy podanych w nawiasach bezokoliczników (dodatkowym wariantem gry jest odmienianie podanych w bezokolicznikach czasowników przez inne wybrane osoby i czasy). Wygrywa osoba, która poprawnie zastosuje wszystkie czasowniki w dokładanych przez siebie elementach domina oraz jako pierwsza pozbędzie się swoich kart domina. Z kolei przegrywa gracz, który jako ostatni zostanie z kartą. Gra może również funkcjonować jako prosta układanka językowo-edukacyjna do zabawy samodzielnej.

Tematyka i cele językowe: poznawanie czasowników i ich odmian, poprawne stosowanie najczęściej używanych czasów gramatycznych, nauka słownictwa związanego ze wspólnym spędzaniem czasu i organizowaniem spotkań towarzyskich, nauka mówienia, nauka rozumienia ze słuchu.

Gra znajduje zastosowanie:
 • w nauczaniu języka hiszpańskiego w szkole podstawowej (pierwszy język obcy nowożytny w klasach od 3 do 8; drugi język obcy nowożytny w klasach od 7 do 8; dodatkowy język nieobowiązkowy w klasach od 3 do 8),
 • w szkole ponadpodstawowej (liceum, technikum) w klasach 1, 2 i 3,
 • w szkołach językowych realizujących kursy języka hiszpańskiego na poziomach A2 i B1,
 • w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, gry towarzyskie lub prywatne lekcje języka hiszpańskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra ¡Todos de fiesta! doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Instrukcje: obok instrukcji w języku hiszpańskim do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą:
 • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
 • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
 • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
 • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.

Dodatkowa instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, anglojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Marco común europeo de referencia para las lenguas) - poziom A2-B1

Zestaw zawiera:
 • 48 kartonowych elementów domina z umieszczonymi po jednej stronie obrazkami, a po drugiej stronie czynnościami opisanymi słownie
 • 8-stronicową instrukcję metodyczną w języku hiszpańskim z opisem reguł gry, podpowiedziami, dodatkowymi pomysłami dotyczącymi różnych wariantów prowadzenia rozgrywki, a także kilkoma ciekawymi informacjami kulturowymi na temat organizowania i charakteru przyjęć w Niemczech,
 • broszurę metodyczną w języku polskim,
 • dodatkową kostkę do gry.

Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853604767
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853604767
9788853604767
9788853604767

Opis

Poziom trudności
A2
B1
Typ i mechanika gry językowej
Gry domino
Układanki edukacyjne
Gra do nauki języka
hiszpańskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
szkoła podstawowa
szkoła ponadpodstawowa: liceum, technikum
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki czasowników
gra do nauki gramatyki
gra do nauki mówienia
gra do nauki słówek, słownictwa
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
Seria
Juegos didácticos / lingüísticos - Dominó - Español
Jugamos en Español - gry językowe do nauki hiszpańskiego
Zastosowanie w edukacji szkolnej
szkoła podstawowa klasa 3
szkoła podstawowa klasa 4
szkoła podstawowa klasa 5
szkoła podstawowa klasa 6
szkoła podstawowa klasa 7
szkoła podstawowa klasa 8
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 1
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 2
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 3
Możliwości wykorzystania w warunkach szkolnych
Układ ławek: koło, krąg
Układ ławek: podkowa
Wykorzystanie w klasie / na lekcji
Możliwe
Ilość graczy
od 2 do kilkunastu osób
Czas rozgrywki
od kilku do kilkunastu minut
Grupa gier edukacyjnych
gry hiszpańskie

¡Todos de fiesta!

Nivel A2-B1

REGLAS DEL JUEGO Se puede jugar tanto en clase como en casa. El profesor podrá adaptar el desarrollo del juego al nivel lingüístico de la clase, escogiendo si conjugar los verbos en presente, pasado o futuro.
Empezando por la tarjeta inicial y siguiendo el recorrido del dominó tradicional, los jugadores deberán emparejar la situación ilustrada a la descripción escrita, conjugar el verbo en el tiempo que se pide (pasado-presente-futuro) y en la persona que corresponda (3ª persona del singular o del plural) y progresivamente reconstruir las etapas de la fiesta. Gana el primer jugador que consiga colocar correctamente en el dominó todas sus tarjetas.
La guía profundiza en el tema de la “fiesta”, en recetas típicas, presenta algunos sitios web de referencia y la lista de las acciones que se presentan con sus relativos verbos conjugados.

MATERIAL
El juego consta de:
• 48 tarjetas con una ilustración por una parte y una frase con el verbo en infinitivo en la otra
• una guía

OBJETIVOS LINGÜÍSTICOS
• facilitar el aprendizaje, el refuerzo y el uso correcto de formas verbales frecuentes
• ampliar el léxico

ISBN 9788853604767Rated 4.67 on the scale 1 - 5 based on 3 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Pograj zanim zaprosisz gości z Hiszpanii!

Taka gra o robieniu imprezy po hiszpańsku. Mamy tutaj cały zestaw słownictwa niezbędnego do prowadzenia życia towarzysko-kulturalno-kulinarnego. Uczymy się też praktycznych czasowników i czasów gramatycznych takich jak Preterito Perfecto, Futuro itd.

Zweryfikowany zakup

Tę grę językową także Państwu polecę z czystym sumieniem. Bardzo miło się gra, choć wiem to jedynie z obserwacji, bo gdybym grał, zawsze bym wygrywał. Rozgrywka jest dynamiczna i sprawia wiele uciechy, jak chyba każda rywalizacja. Jednak jeśli jej efektem jest skuteczna nauka, to już nie tylko przyjemność, ale i zysk dla nauczyciela i ucznia. Wydawnictwo ELI ma zresztą duże doświadczenie w czynieniu ludzi zadowolonymi.<br /> Pozdrawiam. Marek

Zweryfikowany zakup

Bardzo udana gra ELI, której aspekt edukacyjny wykracza poza taki horyzont czysto językowy. Uczymy się czasowników hiszpańskich w trzech podstawowych czasach, jednak przy okazji poznajemy dużo ciekawego słownictwa a także elementy kultury hiszpańskiej związane z "życiem towarzyskim". Jak wiemy, Hiszpanie życie towarzyskie mają bujne i niezwykle barwne, a kuchnię smaczną:) Gorąco polecam, bardzo porządna pozycja w ofercie ELI. <br /> <br /> Mirosław

Wpisy o tej publikacji na blogu