Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Kliknij Akceptuję, aby zamknąć ten komunikat. | Czytaj politykę cookies.

Pandy the PandaPandy the Panda to nowy, trzyczęściowy, elastyczny kurs języka angielskiego przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3 do 5/6 lat. Kurs skonstruowany jest wokół tematów odzwierciedlających poziom wiedzy o świecie i zainteresowania małego dziecka oraz obejmuje zakres tematów wchodzących w skład założeń programowych edukacji przedszkolnej.

Autorzy kursu: Magaly Villarroel, Nina Lauder.


ZAŁOŻENIA METODYCZNE:

Koncepcja metodologiczna kursu opiera się na wykorzystaniu teorii dotyczących aktywnego uczenia się, holistycznego nauczania języka, oraz koncentruje się na dziecku w taki sposób, że staje ono głównym podmiotem w procesie nauczania języka. Ponadto kurs pozwala na harmonijne rozwijanie umiejętności językowych i zachowań komunikacyjnych u dziecka adekwatnie do jego możliwości i jest doskonałym narzędziem konsolidującym kompetencje bazowe przedszkolaka, a także wspiera rozwój jego świadomości, osobowości i sfery emotywnej.

Bohaterami kursu są miś panda o imieniu Pandy oraz jego dziecięcy przyjaciele. Ich przygody osadzone w realiach dziecięcego świata stanowią doskonały nośnik dla prezentowanego w kursie elementarnego słownictwa i struktur gramatycznych języka angielskiego pozwalając jednocześnie dzieciom na naukę w miłej i przyjacielskiej atmosferze. Przyswajanie i zapamiętywanie materiału wspomagają ciekawe historyjki, piosenki, wyliczanki, naklejanki, układanki, wycinanki, gry, proste ćwiczenia i zabawy, a także dodatkowe karty obrazkowe typu flashcards, storycards i postery.

Towarzyszące kursowi liczne historyjki i scenki zachęcające dzieci do aktywności w trakcie zajęć pomagają w zdobywaniu nowych doświadczeń komunikacyjnych, ugruntowaniu poznanych form interakcji z otoczeniem i zachowań społecznych oraz stymulują naukę poprawnej wymowy i intonacji.

Kurs Pandy the Panda doskonale odpowiada potrzebom 3-5 latków związanym z ich aktywnością, dostarcza bogactwo przeżyć oraz wiadomości o otaczającym świecie.


POZIOMY ZAAWANSOWANIA:

Kurs rozpoczyna się od poziomu 0 i kończy się na poziomie A1.1.


WYMAGANIA:

Kurs jest przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 lat i nie wymaga znajomości liter alfabetu, ani umiejętności czytania.


STRUKTURA KURSU:

W skład kursu wchodzą następujące komponenty:

-Student’s Book + Song Audio CD (poziomy 1-2-3)
-Activity Book (poziomy 1-2-3)
-Teacher’s Book (poziomy 1-2-3)
-Class Audio CD for teacher (poziomy 1-2-3)
-Flashcards (poziomy 1-2-3)
-Storycards (poziomy 1-2-3)
-Interactive Posters (poziomy 1-2-3)
-Pandy the Panda puppet
-Letters Book (opcjonalnie)
-Numbers Book (opcjonalnie).


STUDENT'S BOOK + SONG AUDIO CD - PODRĘCZNIK UCZNIA:

Podręcznik ucznia będący bogato ilustrowaną książką dla przedszkolaka i jego rodzica składa się z ośmiostronicowych jednostek lekcyjnych proponujących różnego rodzaju zajęcia wzrokowo-słuchowe oraz zadania o charakterze ludycznym (kolorowanki, wycinanki, wyklejanki, zagadki, układanki itp…) ukierunkowane na osiąganie wyznaczonych celów, jak również stymulujące zdolności motoryczne dziecka.

Każda lekcja zawiera elementy wprowadzające dziecko do prezentowanej historyjki, oraz sekcje będące jej podsumowaniem i rozwinięciem.
Ponadto każdej lekcji towarzyszą fotografie przedstawiające różne sytuacje z życia codziennego małego dziecka.
Lekcja kończy się zawsze sekcją zachęcającą dziecko indywidualnej i samodzielnej pracy.

Po każdych 2-3 lekcjach następuje sekcja Story przedstawiająca krótką historyjkę, lub scenkę nawiązującą do typowych sytuacji, z którymi może mieć do czynienia małe dziecko.

Podręcznikowi towarzyszą sympatyczne piosenki i rymowanki zarejestrowane na załączonej płycie Song Audio CD (do których słowa znajdują się w przewodniku dla nauczyciela) stymulujące zaangażowanie dziecka w naukę języka.
 
Przykładowe strony:
ACTIVITY BOOK - ZESZYT ĆWICZEŃ:

Celem zeszytu ćwiczeń jest ugruntowanie i rozszerzenie doświadczeń zdobywanych przez dziecko w zetknięciu z podręcznikiem. Oferuje proste ćwiczenia pobudzające rozwój spostrzegawczości i zdolności motorycznych u dziecka oraz ćwiczenia będące wstępem do nauki czytania i pisania.
Zeszyt podzielony jest na czterostronicowe jednostki odpowiadające jednostkom lekcyjnym z podręcznika. Do każdych dwóch jednostek lekcyjnych zeszytu ćwiczeń przypisana jest dwustronicowa sekcja take home English pull out page oferująca różne ćwiczenia i zabawy do wykorzystania przez dziecko w domu. Ponadto na końcu zeszytu ćwiczeń znajduje się kilkustronicowy słownik obrazkowy, który dziecko może pokolorować wedle uznania.

Przykładowe strony:
TEACHER'S GUIDE - PRZEWODNIK DLA NAUCZYCIELA:

Pełnokolorowy przewodnik metodyczny dla nauczyciela posiada przejrzystą i logiczną strukturę i zawiera elastyczne scenariusze lekcji z podręcznika wraz ze szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi sposobu przeprowadzenia poszczególnych zajęć oraz wykorzystania materiałów dodatkowych (posterów, itp…), jak również zawiera pomysły na dodatkowe zajęcia i zabawy z dziećmi. Przewodnik stanowi też cenne źródło wsparcia dla początkujących nauczycieli, którym brakuje doświadczenia i pewności siebie w pracy z przedszkolakami. Do poradnika dołączona jest płyta CD audio z nagraniami wyliczanek, piosenek i dialogów z podręcznika ucznia.MATERIAŁY DODATKOWE:

-Interactive Posters - Postery interaktywne - Dwustronne kolorowe postery interaktywne wykonane z powlekanego papieru wraz z sugestiami dla nauczyciela dotyczącymi różnego rodzaju zajęć interaktywnych
-Flashcards - kolorowe karty obrazkowe zawierające słownictwo z poszczególnych jednostek lekcyjnych z podręcznika


-Storycards - kolorowe karty obrazkowe przedstawiające różne scenki nawiązujące do historyjek z poszczególnych lekcji podręcznika wraz umieszczonym na odwrocie tekstem i dialogami. 


-Poster Pack - zestaw czterech kolorowych posterów o wymiarach 68x48cm. 


           
DIGITAL BOOK - KURS W WERSJI MULTIMADIALNEJ:

Kurs Pandy the Panda w wersji multimedialnej przeznaczony do pracy z wykorzystaniem komputera, lub tablicy interaktywnej. Płyta zawiera materiał audiowizualny i dydaktyczny wszystkich komponentów kursu zintegrowany w animowane i w pełni interaktywne lekcje, które z łatwością można przeprowadzić na zajęciach w przedszkolu, bądź indywidualnie w domu.

Na poszczególne lekcje składają się:
-interaktywny materiał wizualny z akompaniamentem oraz nagraniami dźwięków i odgłosów,
-nagrania piosenek i wyliczanek (odpowiadające zawartości płyty CD audio),
-animowane historyjki z narratorem i dialogami nawiązujące do treści książki (odpowiadające zawartości zestawu kart Story Cards),
-interaktywne ćwiczenia (kolorowanie, dopasowywanie elementów, itp.),
-plansze z ilustracjami przedmiotów do nauki podstawowych wyrazów języka angielskiego(odpowiadające zawartości zestawu kart Flashcards).

aaaa

PLAN WYNIKOWY DLA NAUCZYCIELA:

Pełnokolorowy plan wynikowy Pandy the Panda 1 prezentuje główne założenia metodologiczne kursu Pandy the Panda oraz usystematyzowane w formie tabel oczekiwane rezultaty pracy z dziećmi zarówno od strony podstawy programowej wychowania przedszkolnego, jak i stopnia poznania przez dzieci języka angielskiego.
Ściągnij plan wynikowy...
DO POBRANIA ORAZ PRZEGLĄDNIĘCIA:

Przykładowe nagrania z płyty CD audio załączonej do podręcznika poziomu 1:

nagranie Starter Unit, lesson 2
nagranie Unit 1, lesson 1
nagranie Unit 2, lesson 1
nagranie Unit 5, lesson 3
nagranie Unit 6, lesson 3


Uwaga! Jeżeli po kliknięciu na link nie utwór nie odtwarza się automatycznie, proszę kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję "Zapisz element docelowy jako...". Plik zostanie zapisany na dysku, po czym będzie go można odtworzyć na komputerze.


Obejrzyj zawartość:

Student's book 1
Student's book 2
Student's book 3
Activity book 1
Activity book 2
Activity book 3
Teacher's guide 1
Teacher's guide 2
Teacher's guide 3
Plan wynikowy poziom 1OFERTA GRATISOWA:

Zakup 10 kompletów:
Przy jednorazowym zakupie co najmniej 10 kompletów* Student's Book + Activity Book na danym poziomie dajemy jeden dodatkowy komplet gratisowy dla nauczyciela oraz Teacher's Guide + CD audio do tego poziomu.

Zakup 15 kompletów:
Przy jednorazowym zakupie co najmniej 15 kompletów* Student's Book + Activity Book na danym poziomie dajemy gratis jeden dodatkowy komplet gratisowy dla nauczyciela, a ponadto Teacher's Guide + CD audio, karty Flashcards oraz karty Story Cards do tego poziomu.

Zakup 20 kompletów:
Przy jednorazowym zakupie co najmniej 20 kompletów* Student's Book + Activity Book na danym poziomie dajemy gratis jeden dodatkowy komplet gratisowy dla nauczyciela, a ponadto Teacher's Guide + CD audio, karty Flashcards karty Story Cards oraz pacynkę Pandy the Panda do tego poziomu.

*Przy uwzględnieniu cen podanych na stronie.

Zakup 1 kompletu przed podjęciem decyzji o wyborze kursu:
Nauczyciele, którzy w celu zapoznania się z kursem Pandy the Panda zakupią dla siebie jeden komplet obejmujący Student's Book + Activity Book na danym poziomie przy ewentualnym późniejszym podjęciu decyzji o zakupie co najmniej 10 kompletów będą mieli możliwość zrezygnowania z dodatkowego gratisowego kompletu na rzecz otrzymania bonifikaty na zakupy w księgarni o równowartości kwoty wydanej uprzednio na zakup kompletu dla siebie.

*Komplety gratisowe obejmujące Student's Book + Activity Book w pierwszej kolejności przyznawane będą nauczycielom, którzy nie otrzymali egzemplarzy testowych w trakcie prezentacji kursu, lub drogą pocztową.
Czas tworzenia : 0.288 Ilosc zapytan : 31 - czas : 0.08925027772522