Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

Magicamente Estate 1 + CD audio + Quaderno-Narrativa

36,90 zł
Magicamente Estate 1 + CD audio + Quaderno-Narrativa + długopis - bransoletka Magicamente Estate to seria czterech kolorowych zeszytów o tematyce wakacyjnej przewidziana dla dzieci na poziomie pierwszych klas szkoły podstawowej. Każdy z zeszytów łączy w sobie różnego rodzaju ćwiczenia...
Ilość
dostępne

 • Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
 • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
 • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
 • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

Magicamente Estate 1 + CD audio + Quaderno-Narrativa + długopis - bransoletka


Magicamente Estate to seria czterech kolorowych zeszytów o tematyce wakacyjnej przewidziana dla dzieci na poziomie pierwszych klas szkoły podstawowej. Każdy z zeszytów łączy w sobie różnego rodzaju ćwiczenia i zabawy ukierunkowane na:
 • poznawanie przez dziecko otaczającego świata,
 • naukę czytania i pisania w języku włoskim,
 • wykonywanie prostych operacji logicznych i matematycznych.
Zawartość tematyczna serii dostosowana jest do wieku i możliwości poznawczych dziecka w wieku 7-11 lat oraz umożliwia utrwalenie wiadomości zawartych w programie nauczania pierwszych klas szkoły podstawowej.

Do zeszytu dołączona jest 48-stronicowa książeczka Alla fattoria di fata Nicoletta z ilustrowanym opowiadaniem dla dzieci oraz dodatkowymi zabawnymi ćwiczeniami nawiązującymi do treści lekturki.

magicamente_alla_fattoria_di_fata_nicoletta_m.gif


Ponadto w zestawie znajduje się płyta CD audio zarejestrowanymi tekstami czytanek z zeszytu z podziałem na role i podkładem dźwiękowym oraz zabawnymi piosenkami dla dzieci.

Zeszyty Magicamente Estate mogą stanowić atrakcyjną propozycję nauki języka włoskiego dla dzieci, a dzięki ich interdyscyplinarnej formie, przyjemnej stylistyce, sympatycznym i łatwym do zapamiętania piosenkom oraz tematyce związanej z wakacjami są doskonałą propozycją połączenia nauki z zabawą i efektywnego spędzenia wolnego czasu.

Seria Magicamente Estate opracowana została w oparciu o kurs Magicamente insieme i może być wykorzystywana zarówno jako jego uzupełnienie (materiał powtórkowy do wykorzystania w okresie wakacyjnym), jaki i niezależnie od niego w formie autonomicznej serii zeszytów.

Do zeszytu Magicamente Estate 1 dołączone są:
 • książeczka Alla fattoria di fata Nicoletta,
 • płytka CD audio z tekstami czytanek i piosenkami.
 • gadżet (długopis w formie bransoletki)

Autorzy: Marilena Cappelletti, Angelo De Gianni
Łączna ilość stron: 168 (120 stron zeszytu Magicamente Estate + 48 stron książeczki Alla fattoria di fata Nicoletta)
Format 21x29,7cm
ISBN 9788846827647
9788846827647
9788846827647
9788846827647

Magicamente Estate 1 + CD audio + Quaderno-Narrativa

Non solo a scuola, anche in vacanza!
I volumi, pur potendo vivere anche di vita propria, sono correlati al corso di linguaggi Magicamente insieme. Gli alunni che hanno imparato a leggere e a scrivere attraverso il corso, si ritroveranno ancora una volta insieme a tutti i personaggi che già conoscono, loro guida costante e rassicurante, questa volta per ripassare quanto fatto durante l’anno scolastico.

• Collegamento al corso “Magicamente insieme”, per garantire continuità a chi lo ha avuto in adozione.
• Quaderno-narrativa: storia che narra le avventure dei personaggi-guida alle prese con nuove amicizie e nuove scoperte, seguita da numerose pagine operative.
• Pagine di raccordo all’anno successivo: attività ricapitolative che fungono da ponte al successivo anno scolastico.
• CD-Audio con testi e canzoni 

Copertina del quaderno-narrativa Alla fattoria di fata Nicolettadi: Marilena Cappelletti, Angelo De Gianni
168 pagine (Magicamente Estate: 120 pagine  Alla fattoria di fata Nicoletta: 48 pagine)
Formato 21x29,7cm
ISBN 9788846827647
Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Autentyczny zakup

Mimo że teoretycznie jest to raczej seria materiałów edukacyjnych przeznaczonych dla dzieci włoskich, to uważam, że bardzo dobrze sprawdza się w realiach polskich, ponieważ wzbogaca znajomość słówek, wyrażeń językowych oraz gramatyki włoskiej, a także pozwala ciekawie spędzić czas i połączyć naukę z zabawą oraz czytaniem.