Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -5%

Fiabe in gioco - gra językowa

54,06 zł Zniżka 5%
56,90 zł

Planszówka do nauki włoskiego dla dzieci na rozumienie ze słuchu i zapamiętywanie, łącząca klasyczne bajki i baśnie (takie jak Piotruś Pan, Alicja w Krainie Czarów, czy Jaś i Małgosia) z nauką języka, na poziom szkoły podstawowej.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Fiabe in gioco - edukacyjna gra planszowa dla dzieci do włoskiego ucząca słownictwa i zasad gramatyki - gra na zapamiętywanie, rozumienie ze słuchu i poszerzenie słownictwa.

Gra z instrukcjami w językach włoskim i polskim.

Fiabe in gioco to przygotowana z myślą o dzieciach planszowa gra językowa osadzona w realiach baśniowych łącząca naukę języka włoskiego z poznawaniem tradycyjnych dziecięcych bajek i zgadywanką z wiedzy na ich temat.

Charakter gry (wiodący typ gry): planszowa, karciana, quiz

Poziom trudności: początkujący - podstawowy (A1-A2)

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia (a także nastolatki, młodzież i dorośli, którym nie przeszkadza bajkowa tematyka)

Ilość graczy: 2-5 osób (lub 2-5 kilkuosobowych grup)

Ilość proponowanych wariantów rozgrywki: 2 (indywidualni gracze lub drużyny)

Podstawowa forma rozgrywki: Do dyspozycji graczy jest plansza z pięcioma ścieżkami tematycznymi, po których poruszają się pionki. Każdej ścieżce towarzyszy zestaw kart z pytaniami dotyczącymi jednej z następujących bajek: Alice nel paese delle meraviglie, Hänsel e Gretel, Il Libro della giungla, I Musicanti di Brema. Gracze wykonują rzuty kostką i przesuwają swoje pionki udzielając odpowiedzi na odczytywane z kart pytania quizowe z możliwością wyboru A, B lub C. Zatrzymanie się na wybranych polach specjalnych oznacza dodatkowe zadania takie jak ruch do przodu lub utratę kolejki. Wygrywa gracz lub drużyna, która pierwsza przejdzie pionkiem ścieżki wszystkich pięciu bajek i w ten sposób ukończy grę.

Do gry dołączono teksty poszczególnych bajek na poziomie językowym A1-A2 tak, aby w ramach wprowadzenia do rozgrywki można było zaznajomić dzieci z ich treścią oraz nowym słownictwem.

Cele językowe:
• nauka słownictwa i prostych zasad gramatyki,
• ćwiczenie umiejętności rozumienia ze słuchu,
• ćwiczenie form komunikacji.

Gra znajduje zastosowanie:
- w nauczaniu języka włoskiego w szkole podstawowej (pierwszy język obcy nowożytny w klasach od 1 do 8; drugi język obcy nowożytny w klasach od 7 do 8; dodatkowy język nieobowiązkowy w klasach od 1 do 8),
- w szkołach językowych realizujących kursy języka włoskiego na poziomach A1 i A2,
- w warunkach domowych (zabawy z dziećmi i rodziną, gry towarzyskie lub prywatne lekcje języka włoskiego).

Możliwość wykorzystania w edukacji zdalnej: Gra w uproszczonej formie może być stosowana w nauczaniu online poprzez użycie funkcji platform e-learningu umożliwiających przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym.

Dodatkowe korzyści: Gra językowa Fiabe in gioco doskonali sprawności umysłowe takie jak koncentracja i pomysłowość oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Instrukcje: obok instrukcji w języku włoskim do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą:
- wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
- propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.

Dodatkowa instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, włoskojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Quadro comune europeo di riferimento per la conoscenza delle lingue) - poziom A1-A2

Zestaw zawiera:
-planszę,
-125 kart z pytaniami i odpowiedziami typu A, B, C,
-7 kart specjalnych,
-pionki,
-żetony,
-kostkę do gry,
-instrukcje w językach włoskim i polskim.

Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853630162
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853630162
9788853630162
9788853630162

Opis

Poziom trudności
A1-A2
Gra do nauki języka
włoskiego
Przedział wiekowy
dla dzieci od lat 7/8
dla nastolatków
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki gramatyki
gra do nauki mówienia
gra do nauki słówek, słownictwa
gra rozwijająca mowę
rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
Seria
Giochi linguistici - Giochi da tavolo - Italiano
L'italiano giocando - gry językowe do nauki włoskiego
Zastosowanie w edukacji szkolnej
szkoła podstawowa klasa 1
szkoła podstawowa klasa 2
szkoła podstawowa klasa 3
szkoła podstawowa klasa 4
szkoła podstawowa klasa 5
Możliwości wykorzystania w warunkach szkolnych
Układ ławek: koło, krąg
Wykorzystanie w klasie / na lekcji
Możliwe
Ilość graczy
od 2 do kilkunastu osób
Czas rozgrywki
od kilkunastu do kilkudziesięciu minut
Grupa gier edukacyjnych
gry włoskie

Che cos'è?:
Fiabe in gioco è un vero e proprio materiale didattico “travestito da gioco” che mette insieme la narrazione di 5 fiabe tradizionali, stimolando in questo modo, l’apprendimento di lessico e grammatica di base della lingua italiana.

Obiettivi linguistici:
Permette agli studenti di memorizzare i contenuti fantastici e coinvolgenti delle fiabe selezionate e apprendere o verificare gli elementi  lessicali e grammaticali abilmente inseriti all’interno di ogni fiaba presentata: Peter Pan, Alice nel paese delle meraviglie, Il libro della giungla, I musicanti di Brema e Hansel e Gretel.

Contenuto:
Il gioco è composto da un mazzo di 132 carte di cui: 125 con domande e risposte (25 carte per ogni fiaba) e 7 carte speciali. Al suo interno  troviamo inoltre un tabellone con 5 percorsi, pedine, monete e un dado per muoversi sul tabellone.

Didattica a distanza:
La presenza di un tabellone ricco di elementi oltre alle carte con domande a risposta multipla, trasformano questo gioco in un materiale divertente e stimolante, che non teme il confronto con la didattica a distanza. Gli spostamenti sul tabellone, durante i corsi e le lezioni  on-line, potranno essere eseguiti dall’insegnante che coordinerà il gioco e l’attività didattica correlata.

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews

Raczej na dłuższe lekcje, nie na 15-20 minut.

Gra wymaga zdrożenia dzieci w swoją tematykę. Nie każde dziecko zna wszystkie bajki, do których odnosi się gra, więc przerobienie z nimi dołączonych tekstów bajek wydaje się nieodzowne (dzieci muszą poznać detale fabuły oraz konkretne słówka). Zagranie w grę wymaga więc konkretnego przygotowania, natomiast na dalszym etapie przeznaczenia jednorazowo na grę całych zajęć (powiedzmy 40-60 minut - u mnie wyszło 55 minut). Reasumując gra jako pomoc edukacyjna do włoskiego całkiem urocza i oryginalna, ale wymaga pewnej pracy z dziećmi tytułem wstępu.

Wpisy o tej publikacji na blogu