Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -11%

Dreamers + CD audio

124,51 zł Zniżka 11%
139,90 zł

Książka z arkuszami do kopiowania i piosenkami prezentująca biografie ciekawych postaci, pogłębiająca zasób słownictwa i znajomość gramatyki oraz umiejętność budowania wypowiedzi ustnej w języku angielskim, a także rozwijająca i konsolidująca ogólne sprawności językowe na poziomie A1-A2.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie


Dreamers + Audio CD - Great people who have changed the world - książka do swobodnego kopiowania mająca na celu pogłębienie zasobu słownictwa, znajomości gramatyki oraz umiejętności budowania wypowiedzi ustnej w języku angielskim na poziomie A2-B1. 

Książka składa się z serii dokumentów prezentujących biografie ludzi, których niezłomna postawa życiowa i odważne dokonania kształtowały historię XX wieku i na trwałe odcisnęły się w świadomości współczesnego człowieka (takich jak Martin Luther King, Nelson Mandela, czy Matka Teresa z Kalkuty). Poszczególne biografie są okazją do poznania nowych słówek, powtórek gramatycznych oraz zachętą do ciekawej dyskusji w klasie.

Każdy rozdział zawiera prezentację życiorysu wybranej osoby w formie historyjki obrazkowej oraz serię prostych ćwiczeń o charakterze leksykalnym, gramatycznym i kulturowo-cywilizacyjnym z wykorzystaniem internetu. Dodatkowo każdej lekcji towarzyszy piosenka w wersji pełnej i karaoke nawiązująca tematycznie do prezentowanych treści oraz wspomagająca naukę słówek i gramatyki. Ostatni rozdział książki poświęcony jest tematom związanym z Konwencją Praw Człowieka i Praw Dziecka oraz ich znaczeniem we współczesnym świecie.

Sekcje występujące w poszczególnych rozdziałach:
-Song - sekcja z ćwiczeniami nawiązującymi do prezentowanej piosenki,
-WebQuest - sekcja z zadaniami do wykonania w oparciu o treści znalezione w internecie i samodzielną pracę, 
-Let's talk! - sekcja zawierająca tematy i pytania zachęcające do konwersacji w klasie.

Na końcu książki znajdują się rozwiązania do wszystkich prezentowanych ćwiczeń. 

Książka Dreamers poza funkcją edukacyjną związaną z nauka języka angielskiego ma również za zadanie promocję wartości takich jak wolność, pokój, równość, oraz postaw takich jak wytrwałość w dążeniu do celu, poświęcenie, odwaga, czy nonkonformizm.

Wykaz prezentowanych biografii i tematów:
• Gandhi
• John Fitzgerald Kennedy
• Martin Luther King
• Nelson Mandela
• Mother Teresa
• Yitzhak Rabin and Yasser Arafat
• Elie Weisel
• Wangari Maathai
• Declaration of the Rights of the Child


Autor: Paolo Iotti
Ilość stron: 80
ISBN 9788853613547

9788853613547
9788853613547
9788853613547

Opis

Poziom trudności
A1
A2
Przedział wiekowy
dla dzieci
dla młodzieży
dla nastolatków
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zajęcia grupowe
Profil edukacyjny
Materiały do swobodnego kopiowania/kserowania


Dreamers + Audio CD - Great people who have changed the world - Photocopiable materials in English for intermediate students

Level A2-B1

Dreamers is a photocopiable volume that sets out to convey value-based content in English. It accompanies biographies of famous people with grammar exercises,
thought-provoking articles and ideas for class discussion as well as fact sheets to be completed using Internet.
Each unit is based on a song, designed and composed especially to encourage learning through music as well as the internalisation of the values presented.
The audio CD features 10 original songs with a karaoke version.


Biographies:
• Gandhi
• John Fitzgerald Kennedy
• Martin Luther King
• Nelson Mandela
• Mother Teresa
• Yitzhak Rabin and Yasser Arafat
• Elie Weisel
• Wangari Maathai
• Declaration of the Rights of the Child


Each unit of the volume features:
• Biography
• Song
• Grammar Activities
• Projects involving the Net
• Topics for class discussion
• Key to the exercises


Author: Paolo Iotti
Ilość stron: 80
ISBN 9788853613547

Rated 4.50 on the scale 1 - 5 based on 4 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Potwierdzam...

Zdecydowanie potwierdzam i podzielam pochlebne opinie o tej książce. Jest to ciekawie napisany zbiór materiałów, dzięki którym dzieci i młodzież przy okazji nauki angielskiego mają szansę dowiedzieć się czegoś o świecie i znanych postaciach, o których - z tego, co zaobserwowałam - w większości nie słyszeli i nie mają pojęcia!

Zweryfikowany zakup

Angielski i historia popularna XX wieku

Książka z ciekawym doborem postaci. Protagonistami są osoby ogólnie znane z historii XX wieku o barwnych i dosyć kontrowersyjnych życiorysach. Dobry sposób na dodatkowe zajęcia z angielskiego połączone z przedstawieniem uczniom tych ważnych ikon XX wieku. Jeden arkusz można spokojnie zrealizować w trakcie jednych zajęć. PS. Dziękuję za rabat i gratisy do zamówienia.

Zweryfikowany zakup

Bardzo ciekawy zbiór materiałów, które można wykorzystać w ramach metody CLIL. Forma jest bardzo pomysłowa, i choć na pierwszy rzut oka piosenki wydają się nieco dziwnym sposobem na prezentowanie biografii noblistów, to jednak jest chwytliwa. Ćwiczenia prezentują się bardzo różnorodnie i proponują interesujące formy utrwalania wiedzy i sprawdzania rozumienia uczniów. Książkę wykorzystałem podczas lekcji w małej grupie w prywatnej szkole podstawowej i spełniła świetnie swoje zadanie. Uczniowie zainteresowali się niektórymi postaciami i rozwinęliśmy treści w formie referatów. I tu warto zauważyć, że jeśli zdecydują się Państwo na wykorzystanie materiałów zawartych w tej książce, trzeba liczyć się z kontrowersjami. Od jednego z uczniów dowiedziałem się na przykład, że Mahatma Gandhi bardzo cenił sobie Benito Mussoliniego i wielokrotnie go odwiedzał. Jednak takie kontrowersje mogą być oczywiście świetnym narzędziem rozwoju umiejętności językowych uczniów, ich sformułowanie wymaga bowiem także kreatywności poznawczej i językowej.

Zweryfikowany zakup

Pragnę gorąco polecić książkę "Dreamers". Bardzo ciekawy zbiór materiałów wykorzystujący metodę CLIL. Treści historyczne niezbyt często wykorzystywane są jako podstawa do nauki języków, autorzy i wydawcy skupiają się zazwyczaj na aktualnych treściach, zakładając, że ułatwi to wykorzystanie języka w rzeczywistych sytuacjach współczesnego świata. Jednak historia, np. biografie znanych postaci, jak w tym przypadku, tak samo może być użytecznym podkładem dla nauki języka, częstokroć bardziej interesującym, niż współczesne tematy, kórymi tak czy owak jesteśmy wciąż bombardowani z wielu źródeł. Istotne jest, jak zaprzęgnie się historię w służbie nauki. Autorom tej pozycji udało się to bardzo dobrze, ćwiczenia, mimo zachowywania związku z bohaterami poszczególnych rozdziałów, nie tracą swojej wartości pragmatycznej i a wiedza zdobyta dzięki nim - trwałej użyteczności.