Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Kliknij Akceptuję, aby zamknąć ten komunikat. | Czytaj politykę cookies.

Il domino della giornata - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

Il domino della giornata  - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

 52.90 PLN  
Cena internetowa 45.50 PLN 


Zobacz opcje wysyłki


Gra językowa Il Domino della Giornata - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Il Domino della Giornata jest grą językową ukierunkowaną na naukę słownictwa związanego z czynnościami codziennymi. Gra polega na dopasowywaniu do siebie kart w kształcie elementów domina (z rysunkami czynności po jednej stronie oraz zdaniami opisującymi inną czynność po drugiej stronie) w taki sposób aby rysunek odpowiadał zapisowi słownemu.

gra ELI z polską instrukcją

Charakter gry: Domino

Poziom trudności: A2-B1

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Karty domina należy potasować i rozdać uczestnikom gry. Partię rozpoczyna gracz posiadający kartę rysunkiem ukazującym chronologicznie najwcześniejszą czynność poranną. Pozostali gracze dokładają do niej kolejno swoje elementy domina w taki sposób, aby zapis słowny odpowiadał rysunkowi i odczytują na głos zdania w czasie teraźniejszym, przeszłym, lub przyszłym układane przy pomocy podanych w nawiasach bezokoliczników (dodatkowym wariantem gry jest odmienianie podanych w bezokolicznikach czasowników przez wybrane osoby i czasy). Wygrywa ten z uczestników gry, który poprawnie zastosuje wszystkie czasowniki w dokładanych przez siebie elementach domina oraz jako pierwszy pozbędzie się swoich kart domina. Z kolei przegrywa osoba, która jako ostatnia zostanie z kartą.

Cele językowe: poprawne stosowanie najczęściej używanych czasów gramatycznych, nauka słownictwa włoskiego związanego z czynnościami życia codziennego 

Przedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka włoskiego).

Dodatkowe korzyści: Il Domino della Giornata doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość), sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
  • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.
Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Quadro comune europeo di riferimento per la conoscenza delle lingue) - poziom A2-B1

Więcej informacji na temat gier do nauki języka włoskiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera:
-48 kartonowych elementów domina z umieszczonymi po jednej stronie obrazkami, a po drugiej stronie czynnościami zapisanymi słownie
-broszurę metodyczną w języku włoskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788881483044
Wydawnictwo ELI & ET TOI

Il domino della giornata - italiano

Livello A2 - B1

REGOLE DEL GIOCO
Il gioco può essere proposto sia in classe che a casa. L’insegnante potrà adattare lo svolgimento del gioco al livello linguistico della classe, scegliendo di far coniugare i verbi al passato, al presente o al futuro.
Partendo dalla tessera iniziale e seguendo il percorso del domino tradizionale, i giocatori dovranno abbinare la situazione illustrata alla descrizione scritta, coniugare il verbo al tempo richiesto (passato – presente – futuro) e alla persona corrispondente (3a persona singolare o plurale) e ricostruire progressivamente la giornata della famiglia Grilli.
Vince il giocatore che inserisce correttamente nel domino tutte le sue tessere prima degli altri.
La guida contiene suggerimenti per una vasta gamma di giochi, l’elenco delle azioni presentate e relativi verbi coniugati.

MATERIALI
• 48 tessere con una illustrazione da una parte e una frase con il verbo all’infinito dall’altra.
• una guida

OBIETTIVI LINGUISTICI
• facilitare l’apprendimento, il rinforzo e l’uso corretto di forme verbali frequenti
• ampliare il lessico

ISBN 9788881483044


  • ISBN:9788881483044
  • Wydawnictwo:ELI PUBLISHING (ELI European Language Institute) & Wyd. ET TOI

Il domino della giornata - gra językowa z polską instrukcją i suplementem


Liczba recenzji: 1

Dodano dnia: poniedziałek 14 lipiec, 2008

Pozycje wydawnicze podobne do : Il domino della giornata - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

Klienci, którzy zakupili tą pozycję wydawniczą : Il domino della giornata - gra językowa z polską instrukcją i suplementem kupili również:
Czas tworzenia : 0.241 Ilosc zapytan : 106 - czas : 0.035339143493652