Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -16%

Das Märchenspiel - gra językowa

55,36 zł Zniżka 16%
65,90 zł

Planszówka do nauki niemieckiego dla dzieci na rozumienie ze słuchu i zapamiętywanie, łącząca klasyczne bajki i baśnie (takie jak Piotruś Pan, Alicja w Krainie Czarów, czy Jaś i Małgosia) z nauką języka, na poziom szkoły podstawowej.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Das Märchenspiel - edukacyjna gra planszowa dla dzieci do niemieckiego ucząca słownictwa i zasad gramatyki - gra na zapamiętywanie, rozumienie ze słuchu i poszerzenie słownictwa.

Gra z instrukcjami w językach niemieckim i polskim.

Das Märchenspiel to przygotowana z myślą o dzieciach planszowa gra językowa osadzona w realiach baśniowych łącząca naukę języka niemieckiego z poznawaniem tradycyjnych dziecięcych bajek i zgadywanką z wiedzy na ich temat.

Charakter gry (wiodący typ gry): planszowa, karciana, quiz

Poziom trudności: początkujący - podstawowy (A1-A2)

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia (a także nastolatki, młodzież i dorośli, którym nie przeszkadza bajkowa tematyka)

Ilość graczy: 2-5 osób (lub 2-5 kilkuosobowych grup)

Ilość proponowanych wariantów rozgrywki: 2 (indywidualni gracze lub drużyny)

Podstawowa forma rozgrywki: Do dyspozycji graczy jest plansza z pięcioma ścieżkami tematycznymi, po których poruszają się pionki. Każdej ścieżce towarzyszy zestaw kart z pytaniami dotyczącymi jednej z następujących bajek: Alice im Wunderland, Hänsel und Gretel, Das Dschungelbuch, Die Bremer Stadtmusikanten, Peter Pan. Gracze wykonują rzuty kostką i przesuwają swoje pionki udzielając odpowiedzi na odczytywane z kart pytania quizowe z możliwością wyboru A, B lub C. Zatrzymanie się na wybranych polach specjalnych oznacza dodatkowe zadania takie jak ruch do przodu lub utratę kolejki. Wygrywa gracz lub drużyna, która pierwsza przejdzie pionkiem ścieżki wszystkich pięciu bajek i w ten sposób ukończy grę.

Do gry dołączono teksty poszczególnych bajek na poziomie językowym A1-A2 tak, aby w ramach wprowadzenia do rozgrywki można było zaznajomić dzieci z ich treścią oraz nowym słownictwem.

Cele językowe:
• nauka słownictwa i prostych zasad gramatyki,
• ćwiczenie umiejętności rozumienia ze słuchu,
• ćwiczenie form komunikacji.

Gra znajduje zastosowanie:
- w nauczaniu języka niemieckiego w szkole podstawowej (pierwszy język obcy nowożytny w klasach od 1 do 8; drugi język obcy nowożytny w klasach od 7 do 8; dodatkowy język nieobowiązkowy w klasach od 1 do 8),
- w szkołach językowych realizujących kursy języka niemieckiego na poziomach A1 i A2,
- w warunkach domowych (zabawy z dziećmi i rodziną, gry towarzyskie lub prywatne lekcje języka niemieckiego).

Możliwość wykorzystania w edukacji zdalnej: Gra w uproszczonej formie może być stosowana w nauczaniu online poprzez użycie funkcji platform e-learningu umożliwiających przesyłanie obrazu w czasie rzeczywistym.

Dodatkowe korzyści: Gra językowa Das Märchenspiel doskonali sprawności umysłowe takie jak koncentracja i pomysłowość oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Instrukcje: obok instrukcji w języku niemieckim do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą:
- wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
- propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.

Dodatkowa instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, niemieckojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Gemeinsamer Europäische Referenzrahmen) - poziom A1-A2

Zestaw zawiera:
-planszę,
-125 kart z pytaniami i odpowiedziami typu A, B, C,
-7 kart specjalnych,
-pionki,
-żetony,
-kostkę do gry,
-instrukcje w językach niemieckim i polskim.

Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853630148
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853630148
9788853630148
9788853630148

Opis

Poziom trudności
A1-A2
Gra do nauki języka
niemieckiego
Przedział wiekowy
dla dzieci od lat 7/8
dla nastolatków
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki gramatyki
gra do nauki mówienia
gra do nauki słówek, słownictwa
gra rozwijająca mowę
rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
Seria
Lernspiele - Brettspiele - Deutsch
Spielerisch Deutsch lernen - gry językowe do nauki niemieckiego
Zastosowanie w edukacji szkolnej
szkoła podstawowa klasa 1
szkoła podstawowa klasa 2
szkoła podstawowa klasa 3
szkoła podstawowa klasa 4
szkoła podstawowa klasa 5
Możliwości wykorzystania w warunkach szkolnych
Układ ławek: koło, krąg
Wykorzystanie w klasie / na lekcji
Możliwe
Ilość graczy
od 2 do kilkunastu osób
Czas rozgrywki
od kilkunastu do kilkudziesięciu minut
Grupa gier edukacyjnych
gry niemieckie
  • Gry do nauki niemieckiego ELI

    Katalog gier do nauki niemieckiego prezentujący podstawowe cechy poszczególnych gier, a także szczegółowe opisy poziomów trudności i wskazania dotyczące etapów edukacji szkolnej, na których gry znajdują zastosowanie.

    Pliki do pobrania (4.92MB)

Was?
Das Märchenspiel ist ein nützliches und unterhaltsames Lernspiel, bei dem anhand der vereinfachten Version von fünf sehr bekannten Märchen Wortschatz und einfache Grammatikstrukturen der deutschen Sprache gelernt und geübt werden.

Wozu?
Junge Deutschlerner und -lernerinnen können sich die fantasievollen und spannenden Geschichten der vereinfachten Märchen einprägen und Wortschatz sowie verschiedene Grammatikstrukturen aus den einzelnen Märchen lernen und üben.

Womit?
Das Spiel besteht aus einem Stoß von 132 Karten: 125 Karten mit Fragen und Antworten (25 Karten für jedes Märchen) und sieben Sonderkarten, einem Spielbrett mit fünf Spielverläufen, Spielfiguren, Spielmarken, einem Zahlenwürfel und einer Spielanleitung.

Rated 4.50 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews
Zweryfikowany zakup

Głównie z myślą o dzieciach, chociaż...

Gra zainteresuje najbardziej młodszych graczy, ale oczywiście dorośli mający sentyment do bajek z dzieciństwa albo tacy, których bawi taka tematyka (lub po prostu im nie przeszkadza) mogą przy jej użyciu z powodzeniem ćwiczyć swój niemiecki.

Kolejna nowość

Kolejna udana nowość od ELI. Duża ilość kart pozwala na urozmaiconą rozgrywkę a znane i lubiane opowieści i bajki nigdy się nie starzeją.

Blog