Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

Co na nagrody na konkurs językowy?

Opublikowano: mar 1, 2022

Kategorie: Prezentacje i recenzje

Organizowanie szkolnych konkursów i wydarzeń językowych często wiąże się z poszukiwaniem przez nauczycieli pomocy dydaktycznych i gadżetów z przeznaczeniem na nagrody dla uczniów.

Czynnikiem wpływającym na ograniczenie wachlarza pomysłów oraz decydującym o ostatecznym wyborze jest zazwyczaj skromny konkursowy budżet. Wybór sensownych prezentów stanowi nie lada wyzwanie, gdyż atrakcyjność i pożądana przydatność edukacyjna z reguły znajdują odzwierciedlenie w cenie niedopasowanej do możliwości nabywczych organizatorów konkursu.

Mając na uwadze powyższe względy wydawnictwo ET TOI & ELI wyszło z propozycją drobnych gadżetów do nauki języków mogących posłużyć jako symboliczne nagrody dla uczestników wydarzeń językowych w postaci kolorowych zakładek edukacyjnych koncentrujących się na wybranych kategoriach słownictwa i zagadnieniach gramatycznych z języka angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego na różnych poziomach trudności z zakresie od A1 do B1/B2. Sprawdzą się one zarówno w przypadku uczniów szkół podstawowych, jak i liceów, a co najważniejsze ze względu na swoją praktyczność będą stanowiły drobną lecz przydatną pomoc edukacyjną i zachętę do dalszej nauki języka.

Nauczyciele, którym przypadła do gustu ta forma symbolicznych nagród dla uczniów, mogą wybierać wśród zakładek poświęconych słownictwu tematycznemu w formie mini słowniczków obrazkowych (kolory, zwierzęta, dom, jedzenie), zakładek prezentujących wyrażenia służące do opisywania czasu zegarowego, daty i pogody, a także wyjaśniających zagadnienia związane z odmianą czasowników, użyciem rodzajnika, zaimków i przyimków, tworzeniem liczby mnogiej, stosowaniem strony czynnej i biernej, trybów warunkowych, czy zakładek w formie zestawień popularnych czasowników nieregularnych, przymiotników i ich przeciwieństw, słówek pytających lub tak zwanych “false friends”.

Z propozycjami zakładek można się zapoznać tutaj.

Szkoły i rady rodziców dysponujące budżetem nieco większym mogą z kolei rozważyć wybór nagród z niezwykle cenionej wśród nauczycieli kolekcji lektur edukacyjnych poziomowanych pod względem ilości słów, trudności i wieku czytelnika. Bogactwo towarzyszących ćwiczeń na zrozumienie tekstu, dodatkowych materiałów interaktywnych i nagrań audio, a także szerokie spektrum wersji językowych (angielska, niemiecka, hiszpańska, francuska, włoska i rosyjska) i gatunków literackich, tematyki i stylistyk graficznych umożliwi dopasowanie odpowiedniej lektury do umiejętności językowych oraz zainteresowań każdego ucznia.

Dowiedz się więcej o lekturach językowych.

Atrakcyjnymi i wartościowymi edukacyjnie nagrodami głównymi dla zwycięzców mogą być z kolei gry do nauki języka, do rozgrywania w domu lub w szkole, które pomogą w nauce nie tylko w przypadku początkujących, ale także zaawansowanych językowo uczniów. Gry planszowe i karciane, memory, kalambury, quizy, zgadywanki, storytelling, czy roleplay to tylko niektóre możliwe formy zabaw w bardzo szerokim wachlarzu gier edukacyjnych ELI cenionych przez osoby uczące się języka i nauczycieli z ponad siedemdziesięciu krajów. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że wydawnictwo ELI jako pierwsze w świecie wprowadziło gry i zabawy do edukacji językowej i od 45 lat skutecznie wspiera tą znakomitą metodą naukę słówek, gramatyki i mówienia rozszerzając gamę pomysłów o coraz to nowe gry i zabawy umilające poznawanie języka.

Poczytaj o grach do nauki języków.