Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

Zmieniamy podejście do kart obrazkowych w nauce języka

Opublikowano: gru 30, 2021

Kategorie: Pomysły i materiały do lekcji

Nowe czasy wymagają nowego spojrzenia na sposób korzystania z pomocy edukacyjnych. Popularne "flashcards", które na stałe zagościły w repertuarze prostych i skutecznych metod nauki słówek, w łatwy sposób mogą stać się materiałem do gier językowych z elementem rywalizacji oraz zabaw rozwijających zdolności społeczne, motoryczne i artystyczne, w tym również w przypadku kontaktów na odległość.

Ułatwienie nauczycielom i rodzicom tak szerokiego podejścia do pracy z kartami było jednym z priorytetów w trakcie opracowywania przez ELI nowego wydania tradycyjnych kart obrazkowych.

Wznowieniu dostępnym w pięciu wersjach językowych, towarzyszy zatem zestaw dziesięciu propozycji gier i kilkunastu dodatkowych aktywności bazujących na ćwiczeniach ruchowych, muzycznych i odgrywaniu ról. Karty otwierają też przed użytkownikami wachlarz nowych możliwości wychodząc poza formę papierowych obrazków i przechodząc w sferę cyfrową, dzięki czemu mogą zostać z powodzeniem wykorzystywane nawet w przypadku konieczności prowadzenia nauczania w formie zdalnej. Zapoznaj się z kartami i zobacz, ile możliwości oferują w nauce języków angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego.

Angielski: Words in Pictures
Niemiecki: Wörter in Bildern
Hiszpański: Imágenes y palabras
Francuski: Mots en images
Włoski: Immagini e parole