Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

Lektury Językowe ELI

Lektury uproszczone do nauki języka

Lektury ELI to kolekcja pasjonujących i pięknie ilustrowanych lektur językowych przeznaczonych dla odbiorców wszystkich grup wiekowych wspomagająca naukę języków: angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, włoskiego, chińskiego i rosyjskiego na poziomach od A0 do C2.

Czym są Lektury ELI?

Lektury ELI są wielopoziomową kolekcją historii z dołączonymi ćwiczeniami językowymi, słowniczkami, nagraniami audio, ćwiczeniami interaktywnymi oraz dossier kulturowymi stworzonymi specjalnie na potrzeby serii. Lektury sklasyfikowane są ze względu na wiek i poziom kompetencji językowej czytelnika, przy czym to drugie kryterium opracowano w odniesieniu do Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Pokaźną ilość lektur stanowią oryginalne historie napisane specjalnie z uwagi na określone wiek i poziom językowy, zaś pozostałe teksty są zaadaptowanymi na potrzeby serii dziełami klasyków literatury światowej opracowanymi przez ekspertów językowych w taki sposób, aby z jednej strony odpowiadały wymaganiom Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego, a z drugiej ingerowały w jak najmniejszym stopniu w oryginalny styl poszczególnych autorów. Ponadto niektóre lektury na wyższych poziomach trudności publikowane są w swej oryginalnej, nie skróconej postaci, wraz z serią ćwiczeń stworzonych jako narzędzia ułatwiające czytelnikowi osiągnięcie maksymalnego zysku edukacyjnego z lektury.

Ćwiczenia sprawdzające opracowane zostały na podstawie standardów: UCLES dla j. angielskiego, DELF dla j. francuskiego, FIT dla j. niemieckiego, DELE dla j. hiszpańskiego itd.

Struktura kolekcji lektur ELI

Lektury ELI są kolekcją podzieloną na trzy serie, stosownie do wieku czytelnika i obejmującą wszystkie grupy wiekowe, począwszy od kilkulatków, a skończywszy na osobach dorosłych.

Young ELI Readers - Lectures ELI Poussins - Lecturas ELI Infantiles y Juveniles - Erste ELI Lektüren A1-A2

Lektury te są skierowane do dzieci uczących się w przedszkolu lub szkole podstawowej. Składają się na nie zarówno teksty oryginalne jak i klasyka literatury dziecięcej. Seria podzielona jest na cztery poziomy, odpowiadające umiejętnościom językowym z zakresu od A1 do A2. Każda lektura jest bogato ilustrowana, zarówno w swojej części narracyjnej jak i ćwiczeniowej, co umożliwia dziecku lepsze rozumienie tekstu. Ponadto w końcowej części każdej lektury umieszczono pięć stron z zadaniami powtórkowymi. Proponowane ćwiczenia językowe przybierają niejednokrotnie formę gier i zabaw, a nowe słownictwo prezentowane jest w formie kolorowego słownika obrazkowego umieszczonego na wewnętrznej stronie okładki, dzięki czemu czytelnik ma możliwość swobodnego korzystania z niego w trakcie lektury książki. Do książki dołączony jest pełny materiał audio, a także animowane wersje wybranych historii oraz ćwiczenia interaktywne online.

Teen ELI Readers - Lecturas ELI Juniors - Lecturas ELI Adolescentes - Junge ELI Lektüren - Letture Graduate ELI Giovani

Zgodnie z tym, co sugeruje nazwa, lektury te przeznaczone są dla nastolatków. W skład serii wchodzą oryginalne historie napisane pod kątem kolekcji, książki prezentujące cywilizację i kulturę, reportaże oraz proza zaliczana do klasyki literatury. Zakres trudności językowej odpowiada poziomom A1 - B2 z odniesieniem do standardów UCLES, KET i PET jak i DELF, FIT i DELE. Każdy rozdział posiada własny glosariusz i poprzedzony jest dwustronicową sekcją Zanim przeczytasz zawierającą ćwiczenia ukierunkowane na aktywizację czytelnika i przygotowanie go do lektury. Na końcu rozdziału znajdują się cztery strony ćwiczeń skupiające się na występujących w tekście formach językowych, w szczególności pod kątem umiejętności związanych z czytaniem, pisaniem, mówieniem, gramatyką i słownictwem. Lektury zawierają także ćwiczenia przygotowujące do egzaminów UCLES, DELF, FIT i DELE i dobrane odpowiednio do poziomu trudności książki. Nagrania do ćwiczeń ukierunkowanych na rozwijanie umiejętności rozumienia ze słuchu oraz zapis audio tekstu książki są do pobrania online. Ponadto specjalna sekcja Sprawdź się proponuje czytelnikowi serię ćwiczeń nawiązujących do całości zaprezentowanej historii. Lektury zawierają także praktyczne słowniczki oraz sekcje, które czytelnik może wykorzystać jako notatnik bądź pamiętnik, co czyni książki ELI przedmiotami bardziej osobistymi. Lektury będące pozycjami z zakresu klasyki literatury posiadają dodatkowo specjalne dossier prezentujące informacje na temat życia, twórczości i epoki autora.

Young Adult ELI Readers - Lectures ELI Seniors - Lecturas ELI Jóvenes y Adultos - Erwachsene ELI Lektüren - Letture Graduate ELI Giovani Adulti - Chinese ELI Readers - Адаптированное чтение

Książki z tej serii dedykowane są starszym czytelnikom. Składają się z tekstów klasycznych w wersji oryginalnej bądź uproszczonej, w zależności od poziomu. Ich poziom trudności kształtuje się w przedziale od A1 do C2, a za punkt odniesienia przyjmują wymagania egzaminacyjne UCLES oraz DELF, FIT i DELE. Podobnie jak w przypadku prezentowanych powyżej lektur dla nastolatków, książki z tej serii posiadają sekcje z ćwiczeniami wprowadzającymi do poszczególnych rozdziałów, objaśnienia do słówek uznanych za trudne oraz zestawy ćwiczeń nawiązujących do zawartości językowej tekstu i skupiających się na czytaniu, pisaniu, mówieniu, gramatyce i słownictwie. Lektury zawierają również ćwiczenia egzaminacyjne przeznaczone dla standardów egzaminacyjnych UCLES, DELF, FIT i DELE na poziomie trudności adekwatnym do poziomu książki. Nagrania do ćwiczeń z rozumienia ze słuchu oraz kompletny zapis audio tekstu książki są do pobrania online. W książkach znajdują się ponadto sekcje Sprawdź się umożliwiające sprawdzenie poprawności zrozumienia przeczytanej lektury i poznanych form językowych, jak również praktyczne glosariusze ze słówkami. Specjalne dossier kulturowe zamieszczone na końcu każdej książki przedstawia czytelnikowi krótką biografię autora, a także informacje na temat jego twórczości i kontekstu historyczno-kulturowego powstania dzieła.

Wybierz serię i przeglądaj lektury: