Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij

Lektury Językowe ELI

Nauka języka poprzez czytanie

Poznaj skuteczną metodę nauki języków przy pomocy lektur poziomowanych ELI - serii książek z tekstami narracyjmymi, nagraniami audio i praktycznymi ćwiczeniami rozwijającymi znajomość słówek, gramatyki i form komunikacji. To atrakcyjna forma edukacji językowej, która sprawi, że spędzisz interesujące chwile z książką znacząco podnosząc poziom Twoich umiejętności językowych.

Maksymalny zysk edukacyjny

Kolekcja lektur składa się zarówno z historii napisanych specjalnie na potrzeby serii, jak i pozycji z zakresu klasyki literatury uproszczonych pod względem językowym. Każda lektura zawiera szereg ćwiczeń i zadań ułatwiających czytelnikowi zrozumienie przeczytanego tekstu oraz jak najpełniejsze skorzystanie z niego pod względem językowym. Ponadto lekturom towarzyszą nagrania audio oraz - w przypadku wybranych tytułów - materiały interaktywne dostepne online.

Na każdym etapie poznawania języka

Dzięki starannemu uwzględnieniu zróżnicowanych potrzeb wiekowych, językowych oraz czytelniczych lektury językowe ELI stanowią idealną pomoc edukacyjną zarówno na początkowym etapie nauki języka, jak i pomagają w udoskonalaniu umiejętności na poziomach zaawansowanych.

Nie tylko angielski...

Z lekturami ELI możesz uczyć się najpopularniejszych języków obcych: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i włoskiego. Każdy język to szeroki wachlarz lektur. Od niedawna w ramach nowych serii możesz też poznawać język rosyjski oraz zgłębiać tajniki języka chińskiego.

Dla każdego

Aby ułatwić wybór właściwej lektury kolekcja podzielona została na serie przeznaczone dla kilkulatków, starszych dzieci, nastolatków, młodzieży i dorosłych oraz sklasyfikowana według poziomów zaawansowania językowego Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Całość kolekcji pokrywa poziomy trudności od A0 (bardzo początkujący) aż do C2 (bardzo zaawansowany), każdy bez trudu więc znajdzie odpowiedni tytuł dla siebie.

Różnorodna tematyka i gatunki

Kolekcja - poza bogactwem oferowanych poziomów trudności i docelowych grup wiekowych - oferuje urozmaiconą tematykę prezentowaną w ramach różnorodnych gatunków literackich i form pisarkich takich jak bajki, baśnie, opowiadania, powieści, nowele, książki podróżnicze, publicystyka o tematyce cywilizacyjno-kulturowej, literatura non-fiction, reportaże, dramaty oraz poezję. Najwyższe poziomy lektur przeznaczonych dla dorosłych to teksty oryginalne z opracowaniami i ćwiczeniami ułatwiającymi przyswojenie złożonych tekstów.

Dowolny kontekst edukacyjny

Lektury językowe ELI doskonale sprawdzają się jako narzędzie nauczania do pracy w grupach podczas zajęć szkolnych lub kursów językowych, a także w ramach samodzielnej nauki lub indywidualnych lekcji z nauczycielem bądź rodzicem. Ponadto nauczyciele lub lektorzy pragnący wykorzystać potencjał lektur językowych w sposób systemowy mogą skorzystać ze specjalnego przewodnika metodycznego zawierającego scenariusze metod pracy grupowej z lekturami oraz animowania w oparciu o nie innych kreatywnych form nauki języka obcego.

Łatwe w użyciu

Aby korzystać z lektur językowych nie potrzebujesz dodatkowych podręczników, materiałów pomocniczych, ani specjalnego przygotowania. Wystarczy, że dobierzesz lekturę do poziomu Twojej znajomości języka i już od pierwszej strony możesz z satysfakcją rozwijać Twoje umiejętności językowe ciesząc się lekturą czytanej historii. Co więcej, kolejne lektury wybierasz zawsze wedle Twoich upodobań, gdyż ukończenie konkretnej lektury nie pociąga za sobą konieczności kontynuacji w postaci wyznaczonych odgórnie tytułów.

Funkcjonalne

Poręczny format lektur sprawia, że możesz korzystać z nich nawet w podróży, a nagrania audio dostępne online i specjalna aplikacja na telefon sprawią, że ciekawe i wartościowe materiały językowe będziesz miał zawsze przy sobie.

Wielokrotnie nagradzane

Lektury językowe ELI zdobyły wiele prestizowych nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach na najbardziej wartościowe materiały do nauki języków.

lektury_jezykowe_obr_1.jpg

Wybierz serię i przeglądaj lektury:

lektury_jezykowe_obr_2.jpg

Szczegółowe informacje na temat struktury serii znajdziesz tutaj lub na stronie: lektury-jezykowe.pl.