Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -5%

Kalenderuhr - nauka czasu zegarowego i daty - język niemiecki

56,91 zł Zniżka 5%
59,90 zł

Zegar edukacyjny do nauki słownictwa i wyrażeń niemieckich określających czas godzinowy i datę (w tym dni tygodnia, nazwy miesięcy) oraz typy pogody, przeznaczony dla dzieci i młodzieży na poziom początkujący, do wykorzystania w szkole podstawowej, szkołach językowych i w nauce indywidualnej w domu.

Ilość
brak na stanie


Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Kalenderuhr - doskonały sposób na poznanie słownictwa i wyrażeń niemieckich używanych do określania godzin, dni tygodnia, nazw miesięcy oraz opisywania rodzajów pogody.

Kalenderuhr to rozkładany kartonowy zegar z kalendarzem wyposażony w ruchome wskazówki, obrotową tarczę z symbolami pogody oraz karty z nazwami dni i miesięcy.

Poziom trudności: początkujący (A1)

Przedział wiekowy: dzieci od 6 roku życia (ewentualnie młodzież oraz dorośli rozpoczynający naukę języka niemieckiego)

Ilość proponowanych wariantów wykorzystania zegara: 4

Tematyka i cele językowe:
- nauka słownictwa i wyrażeń niemieckich związanych z konstruowaniem pytań i udzielaniem odpowiedzi na temat:
    - czasu zegarowego,
    - jednostek pomiaru czasu,
    - dni tygodnia i miesiąca,
    - rodzajów pogody.
-nauka liczebników niemieckich w przedziale od 1 do 59.

Dodatkowe cele edukacyjne: Kalenderuhr poza funkcją związaną z nauką języka niemieckiego daje dzieciom możliwość ćwiczenia prawidłowego odczytywania godzin na zegarze.

Zastosowanie: Kalenderuhr znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole, jak i w kontekście indywidualnej nauki w warunkach domowych.

Przykładowe sposoby użycia:
Dziecko, samodzielnie lub z pomocą rodzica bądź nauczyciela, codziennie aktualizuje datę, wybiera symbol pogody oraz ustawia wskazówki tak, aby pokazywały bieżącą godzinę. Wykonując te czynności opisuje na głos czas zegarowy i kalendarzowy oraz typ pogody poznając w ten sposób i utrwalając w pamięci odpowiednie słówka, wyrażenia i struktury.

W kontekście zajęć szkolnych Kalenderuhr stanowi atrakcyjne narzędzie ułatwiające realizację lekcji na temat opisywania w języku niemieckim czasu zegarowego i kalendarzowego. Na każdej z następnych lekcji nauczyciel może wskazywać jednego z uczniów do zaktualizowania daty i godziny głośnego opisania ich koleżankom i kolegom.

Papugi: w tej formie zabawy nauczyciel lub rodzic ustawia na zegarze w dowolny sposób datę, godzinę i pogodę, a następnie odczytuje je na głos w sposób poprawny bądź błędny (na przykład podając inną godzinę niż ta, którą wybrał). Zadaniem dzieci jest powtarzanie wypowiedzianych przez osobę prowadzącą zdań jedynie w przypadku, gdy te odzwierciedlają wskazania zegara. Z kolei w sytuacji, gdy sformułowana przez nauczyciela lub rodzica godzina lub data jest niepoprawna, dzieci mają zachować milczenie. W zabawie można wprowadzić rotację osób prezentujących godziny.

Zgadnij jaki to dzień: nauczyciel lub rodzic obraca zegar tyłem do uczniów i ustawia dowolną datę. Następnie dzieci za pomocą pytań typu: Ist es ien Monat im Sommer?, Ist es ein gerader Tag?, Ist es eine Zahl zwischen 1 und 5? mają za zadanie odgadnąć, jaki to dzień.

Zestaw zawiera:
-kartonowe elementy struktury zegara z kalendarzem oraz metalowe łączniki,
-26 kartonowych plakietek z nazwami dni tygodnia, numerami dni miesiąca i nazwami miesięcy,
-instrukcję dotyczącą montażu zegara,
-instrukcję metodyczną w języku niemieckim opisującą 4 przykładowe warianty wykorzystania zegara w pracy z dziećmi w warunkach szkolnych oraz domowych.

Format 29,7x42 cm
ISBN 9788881484744
Wydawnictwo ELI

9788881484744
9788881484744
9788881484744

Opis

Poziom trudności
A1
Gra do nauki języka
niemieckiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
dla nastolatków
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki mówienia
gra do nauki słówek, słownictwa
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
Profil edukacyjny
CLIL - zintegrowane nauczanie przedmiotowo-jezykowe
Grupa gier edukacyjnych
gry niemieckie

Eli Kalenderuhr

Das Verstehen der Uhrzeit in der Fremdsprache und ihre korrekte Anwendung kann für Kinder schwierig sein. Damit das Lernen Spaß macht, hat ELI die aktive Uhr entwickelt, die wie folgt verwendet werden kann:

1. Die Kinder können täglich zu Hause mit ihren Freunden oder mit den Eltern spielen und jeweils die Uhrzeit, das Datum und das Wettersymbol verändern.
2. Sie können aber auch und vor allem in der Schule mit dem Lehrer und den Klassenkameraden die Uhr als echtes Lernininstrument benutzen.

ISBN 9788881484744

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Autentyczny zakup

Bardzo wygodny i pomysłowy przedmiot ułatwiający naukę słówek i wyrażeń potrzebnych do opisywania czasu na zegarze oraz dni tygodnia, dni miesiąca i nazw miesięcy. Kupując ten zegar nawet nie zdawałam sobie sprawy na ile sposobów można go wykorzystać. Polecam jako mama dziesięciolatka oraz nauczycielka.