Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Kliknij Akceptuję, aby zamknąć ten komunikat. | Czytaj politykę cookies.

Il domino delle ore - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

Il domino delle ore - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

 52.90 PLN  
Cena internetowa 45.50 PLN 


Zobacz opcje wysyłki


Gra językowa Il domino delle ore - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Il domino delle ore jest grą językową przeznaczoną na poziom początkujący polegającą na dopasowywaniu do siebie kart w kształcie elementów domina z rysunkami zegarów wskazujących różne godziny po jednej stronie oraz godzinami napisanymi słownie po drugiej stronie.

gra ELI z polską instrukcją

Charakter gry: Domino

Poziom trudności: A1

Jeden z wielu możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Karty domina należy potasować i rozdać uczestnikom gry. Partię rozpoczyna gracz posiadający kartę z godziną dwunastą po obu stronach. Pozostali gracze dokładają do niej kolejno swoje karty w taki sposób, aby godzina pokazana na rysunku odpowiadała jej zapisowi słownemu, bądź aby każda dołożona karta musiała różnić się o godzinę, pół godziny, lub kwadrans w stosunku do poprzedniej. Wygrywa ten z uczestników gry, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart domina. Z kolei przegrywa ten, który jako ostatni zostaje z kartą.

Cele językowe: nauka słownictwa i wyrażeń włoskich dotyczących pytania o godzinę oraz jednostek pomiaru czasu, a także - w przypadku dzieci - nauka odczytywania godzin na zegarze

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka włoskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Il domino delle ore doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.
Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Więcej informacji na temat gier do nauki języka włoskiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera: 
-48 kartonowych elementów domina z umieszczonymi po jednej stronie obrazkami, a po drugiej stronie godzinami zapisanymi słownie,
-broszurę metodyczną w języku włoskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788881480838
Wydawnictwo ELI & ET TOI

Il domino delle ore

Livello A1

REGOLE DEL GIOCO
Il gioco può essere proposto sia in classe che a casa. Partendo dalla tessera iniziale (la numero 1: due quadranti che segnano mezzogiorno e mezzanotte) e seguendo il percorso del domino tradizionale, i giocatori dovranno abbinare l’ora illustrata all’ora scritta.
Vince il giocatore che inserisce correttamente nel domino tutte le sue tessere prima degli altri.
Sono possibili due percorsi, a diversi livelli di difficoltà. La guida suggerisce molteplici giochi e attività semplici e originali.

MATERIALI
• 48 tessere, ogni tessera presenta sulla parte sinistra il quadrante di un orologio e sulla parte destra un’ora scritta
• una guida

OBIETTIVI LINGUISTICI
• facilitare la lettura dell’orologio
• apprendere le strutture linguistiche per chiedere e comunicare l’ora

ISBN 9788881480838


  • ISBN:9788881480838
  • Wydawnictwo:ELI PUBLISHING (ELI European Language Institute) & Wyd. ET TOI

Il domino delle ore - gra językowa z polską instrukcją i suplementem


Dodano dnia: poniedziałek 14 lipiec, 2008

Pozycje wydawnicze podobne do : Il domino delle ore - gra językowa z polską instrukcją i suplementem


Czas tworzenia : 0.691 Ilosc zapytan : 107 - czas : 0.109491485672