Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Kliknij Akceptuję, aby zamknąć ten komunikat. | Czytaj politykę cookies.

Festeggiamo! - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

Festeggiamo! - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

 52.90 PLN  
Cena internetowa 45.50 PLN 


Zobacz opcje wysyłki


Gra językowa Festeggiamo! - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Festeggiamo! jest grą językową w domino o tematyce związanej ze wspólnym spędzaniem czasu i organizowaniem różnego rodzaju spotkań towarzyskich i przyjęć. Gra ukierunkowana jest na naukę najpopularniejszych czasowników włoskich oraz ich poprawnego użycia w zdaniach formułowanych w czasie teraźniejszym, przeszłym i przyszłym. Gra pozwala w miłej i bezstresowej atmosferze poszerzyć zakres znajomości słownictwa języka włoskiego na poziomie A2-B1, jak również lepiej poznać elementy kultury włoskiej związanej z życiem towarzyskim oraz kuchnią.

gra ELI z polską instrukcją

Charakter gry: Domino

Poziom trudności: A2-B1

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Karty domina należy potasować i rozdać uczestnikom gry. Partię rozpoczyna gracz posiadający kartę domina z rysunkiem ukazującym chronologicznie najwcześniejszą czynność związaną z organizacją przyjęcia. Pozostali gracze dokładają do niej kolejno swoje elementy domina w taki sposób, aby rysunek odpowiadał zapisowi słownemu i odczytują na głos zdania w czasie teraźniejszym, przeszłym, lub przyszłym układane przy pomocy podanych w nawiasach bezokoliczników (dodatkowym wariantem gry jest odmienianie podanych w bezokolicznikach czasowników przez inne wybrane osoby i czasy). Wygrywa ten z uczestników gry, który poprawnie zastosuje wszystkie czasowniki w dokładanych przez siebie elementach domina oraz jako pierwszy pozbędzie się swoich kart domina. Z kolei przegrywa osoba, która jako ostatnia zostanie z kartą.

Cele językowe: poprawne stosowanie najczęściej używanych czasów gramatycznych, nauka słownictwa związanego ze wspólnym spędzaniem czasu i organizowaniem spotkań towarzyskich 

Przedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka włoskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Festeggiamo! doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
  • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.
Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Quadro comune europeo di riferimento per la conoscenza delle lingue) - poziom A2-B1

Więcej informacji na temat gier do nauki języka włoskiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera:
-48 kartonowych elementów domina z umieszczonymi po jednej stronie obrazkami, a po drugiej stronie czynnościami opisanymi słownie
-8-stronicową instrukcję metodyczną w języku włoskim z opisem reguł gry, podpowiedziami, dodatkowymi pomysłami dotyczącymi różnych wariantów prowadzenia rozgrywki, a także kilkoma ciekawymi informacjami kulturowymi na temat organizowania i charakteru przyjęć we Włoszech,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853604750
Wydawnictwo ELI & ET TOI

Festeggiamo!

Livello A2 - B1

REGOLE DEL GIOCO
Il gioco puo essere proposto sia in classe che a casa. L’insegnante potra adattare lo svolgimento del gioco al livello linguistico della classe, scegliendo di far coniugare i verbi al passato, al presente o al futuro.
Partendo dalla tessera iniziale e seguendo il percorso del domino tradizionale, i giocatori dovranno abbinare la situazione illustrata alla descrizione scritta, coniugare il verbo al tempo richiesto (passato – presente – futuro) e alla persona corrispondente (3a persona singolare o plurale) e ricostruire progressivamente le fasi della festa.
Vince il giocatore che inserisce correttamente nel domino tutte le sue tessere prima degli altri.
La guida contiene approfondimenti culturali sul tema ‘festa’, ricette tipiche, alcuni siti web di riferimento e l’elenco delle azioni presentate con i relativi verbi coniugati nei vari tempi verbali.

MATERIALI
• 48 tessere, con una illustrazione da una parte e una frase con il verbo all’infinito dall’altra.
• una guida

OBIETTIVI LINGUISTICI
• facilitare l’apprendimento, il rinforzo e l’uso corretto di forme verbali frequenti
• ampliare il lessico

ISBN 9788853604750


  • ISBN:9788853604750
  • Wydawnictwo:ELI PUBLISHING (ELI European Language Institute) & Wyd. ET TOI

Festeggiamo! - gra językowa z polską instrukcją i suplementem


Dodano dnia: czwartek 03 grudzień, 2009


Czas tworzenia : 0.289 Ilosc zapytan : 112 - czas : 0.034748427993774