Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Kliknij Akceptuję, aby zamknąć ten komunikat. | Czytaj politykę cookies.

Bis Français - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

Bis Français - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

 52.90 PLN  
Cena internetowa 45.50 PLN 


Zobacz opcje wysyłki


Gra językowa Bis Français - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Bis - Français jest grą językową przeznaczoną na poziom początkujący pozwalającą na opanowanie 60 podstawowych słów języka francuskiego. Gra bazuje na skojarzeniach napisów z obrazkami. 

gra ELI z polską instrukcją

Charakter gry: Gra w karty

Poziom trudności: A1

Jeden z wielu możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Należy potasować ze sobą obie talie kart i rozdać uczestnikom gry. Każdy z graczy wśród otrzymanych kart odszukuje i odkłada na bok pary składające się z wyrazu i obrazka, a pozostałe układa w dłoni zwracając uwagę na to, aby były niewidoczne dla innych graczy. Jedna z osób (na przykład najmłodszy uczestnik gry) ciągnie jedną kartę od osoby po swojej prawej stronie, a ta od następnej, itd... Każdy gracz odkłada na bok pary kart, które udaje mu się utworzyć przy pomocy wylosowanej karty. Wygrywa ten z uczestników gry, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart. Z kolei przegrywa ten, który jako ostatni zostaje z kartą bez pary.

Cele językowe: nauka podstawowego słownictwa języka francuskiego (60 wyrazów)

Przedział wiekowy: dzieci od 7-8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka francuskiego).

Dodatkowe korzyści: Bis - Français doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
  • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.
Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Więcej informacji na temat gier do nauki języka francuskiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera: 
-2 talie kart po 60 sztuk (60 kart z obrazkami oraz 60 z wyrazami),
-broszurę metodyczną w języku francuskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć ,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788881480722
Wydawnictwo ELI & ET TOI

Niveau A1

RÈGLE DU JEU
Le jeu peut être proposé aussi bien en classe qu’à la maison. Mélangez les cartes et distribuez-les aux joueurs. Chaque joueur enlève de son jeu tous les duos image-mot qu’il possède et garde en main les autres cartes sans les montrer. Le joker doit aussi être enlevé tout de suite. Le joueur le plus jeune commence et pioche une carte dans le jeu de son voisin de droite et ainsi de suite. Chaque joueur retire du jeu les duos qu’il réussit à faire. Les premiers joueurs qui restent sans cartes gagnent. Le joueur qui reste avec la carte surprise entre les mains a perdu. Le livret d’instructions contient les règles du jeu.

MATÉRIEL
• 120 cartes divisées en deux tas de 60 cartes : l’un contient les images, l’autre les mots
• Un livret d’instructions

OBJECTIFS LINGUISTIQUES
• Apprendre le lexique de base de la langue française

ISBN 9788881480722


  • ISBN:9788881480722
  • Wydawnictwo:ELI PUBLISHING (ELI European Language Institute) & Wyd. ET TOI

Bis Français - gra językowa z polską instrukcją i suplementem


Dodano dnia: czwartek 06 marzec, 2008


Czas tworzenia : 0.217 Ilosc zapytan : 108 - czas : 0.034373497116089