Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -11%

Il domino della giornata - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

47,08 zł Zniżka 11%
52,90 zł

Gra w domino do nauki włoskiego ucząca czasowników i wyrażeń związanych w typowymi czynnościami codziennymi oraz opowiadania o nich w różnych czasach gramatycznych, przeznaczona dla dzieci i młodzieży, na poziom początkujący i średnio zaawansowany, do wykorzystania w szkole podstawowej, liceum, szkołach językowych i nauce samodzielnej jako układanka językowa.

Ilość
dostępne

Do darmowej dostawy brakuje 0,00 zł Darmowa dostawa obowiązuje od 0,00 zł
 

Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)

 

11,90zł (paczkomat), 13,90zł (DPD / Pocztex)

 

Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Il Domino della Giornata - edukacyjna gra do nauki włoskiego w formie układanki domino - słownictwo tematyczne: wyrażenia i zdania opisujące czynności codzienne oraz ćwiczenie czasów włoskich.

Gra z instrukcjami w językach włoskim i polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Il Domino della Giornata jest grą językową ukierunkowaną na naukę słownictwa włoskiego związanego z czynnościami codziennymi. Gra polega na dopasowywaniu do siebie kart w kształcie elementów domina (z rysunkami czynności po jednej stronie oraz zdaniami opisującymi inną czynność po drugiej stronie) w taki sposób aby rysunek odpowiadał zapisowi słownemu.

domino_della_giornata_MIN.jpg

Charakter gry (wiodący typ gry): gra w domino

Poziom trudności: początkujący i średnio zaawansowany A2-B1

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Ilość proponowanych wariantów rozgrywki: 6 (+1 przy użyciu dodatkowej kostki)

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Karty domina należy potasować i rozdać uczestnikom gry. Partię rozpoczyna gracz posiadający kartę rysunkiem ukazującym chronologicznie najwcześniejszą czynność poranną. Pozostali gracze dokładają do niej kolejno swoje elementy domina w taki sposób, aby zapis słowny odpowiadał rysunkowi i odczytują na głos zdania w czasie teraźniejszym, przeszłym, lub przyszłym układane przy pomocy podanych w nawiasach bezokoliczników (dodatkowym wariantem gry jest odmienianie podanych w bezokolicznikach czasowników przez wybrane osoby i czasy). Wygrywa ten z uczestników gry, który poprawnie zastosuje wszystkie czasowniki w dokładanych przez siebie elementach domina oraz jako pierwszy pozbędzie się swoich kart domina. Z kolei przegrywa osoba, która jako ostatnia zostanie z kartą. Gra może również funkcjonować jako prosta układanka językowo-edukacyjna do zabawy samodzielnej.

Tematyka i cele językowe: poprawne stosowanie najczęściej używanych czasów gramatycznych, nauka czasowników i słownictwa związanego z czynnościami życia codziennego, nauka mówienia, nauka rozumienia ze słuchu.

Gra znajduje zastosowanie:
 • w nauczaniu języka włoskiego w szkole podstawowej (pierwszy język obcy nowożytny w klasach od 2 do 8; drugi język obcy nowożytny w klasach od 7 do 8; dodatkowy język nieobowiązkowy w klasach od 2 do 8),
 • w szkole ponadpodstawowej (liceum, technikum) w klasach 1, 2 i 3,
 • w szkołach językowych realizujących kursy języka włoskiego na poziomach A2 i B1,
 • w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, gry towarzyskie lub prywatne lekcje języka włoskiego).

Dodatkowe korzyści: Il Domino della Giornata doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość), sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Instrukcje: obok instrukcji w języku włoskim do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą:
 • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
 • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
 • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
 • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.

Dodatkowa instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, włoskojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Quadro comune europeo di riferimento per la conoscenza delle lingue) - poziom A2-B1

Zestaw zawiera:
• 48 kartonowych elementów domina z umieszczonymi po jednej stronie obrazkami, a po drugiej stronie czynnościami zapisanymi słownie
• broszurę metodyczną w języku włoskim,
• broszurę metodyczną w języku polskim,
• dodatkową kostkę do gry.

Wyd. II
Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853625885
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853625885
9788853625885
9788853625885

Opis

Poziom trudności
A2
B1
Typ i mechanika gry językowej
Gry domino
Układanki edukacyjne
Gra do nauki języka
włoskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
szkoła podstawowa
szkoła ponadpodstawowa: liceum, technikum
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki czasowników
gra do nauki gramatyki
gra do nauki mówienia
gra do nauki słówek, słownictwa
gra do nauki zadawania pytań
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
Seria
Giochi linguistici - Domino - Italiano
L'italiano giocando - gry językowe do nauki włoskiego
Zastosowanie w edukacji szkolnej
szkoła podstawowa klasa 2
szkoła podstawowa klasa 3
szkoła podstawowa klasa 4
szkoła podstawowa klasa 5
szkoła podstawowa klasa 6
szkoła podstawowa klasa 7
szkoła podstawowa klasa 8
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 1
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 2
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 3
Możliwości wykorzystania w warunkach szkolnych
Układ ławek: koło, krąg
Układ ławek: podkowa
Wykorzystanie w klasie / na lekcji
Możliwe
Ilość graczy
od 2 do kilkunastu osób
Czas rozgrywki
od kilku do kilkunastu minut
Grupa gier edukacyjnych
gry włoskie

Il domino della giornata - italiano

Livello A2 - B1

REGOLE DEL GIOCO
Il gioco può essere proposto sia in classe che a casa. L’insegnante potrà adattare lo svolgimento del gioco al livello linguistico della classe, scegliendo di far coniugare i verbi al passato, al presente o al futuro.
Partendo dalla tessera iniziale e seguendo il percorso del domino tradizionale, i giocatori dovranno abbinare la situazione illustrata alla descrizione scritta, coniugare il verbo al tempo richiesto (passato – presente – futuro) e alla persona corrispondente (3a persona singolare o plurale) e ricostruire progressivamente la giornata della famiglia Grilli.
Vince il giocatore che inserisce correttamente nel domino tutte le sue tessere prima degli altri.
La guida contiene suggerimenti per una vasta gamma di giochi, l’elenco delle azioni presentate e relativi verbi coniugati.

MATERIALI
• 48 tessere con una illustrazione da una parte e una frase con il verbo all’infinito dall’altra.
• una guida

OBIETTIVI LINGUISTICI
• facilitare l’apprendimento, il rinforzo e l’uso corretto di forme verbali frequenti
• ampliare il lessico

ISBN 9788853625885

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Autentyczny zakup

Il domino della giornata to idealne rozwiązanie dla wszystkich pragnących nauczyć się, lub uczyć kogoś słówek i odmian czasowników włoskich związanych z różnymi czynnościami dnia codziennego takimi jak wstawanie, mycie się, ubieranie, przygotowanie i jedzenie posiłków, wychodzenie do szkoły i pracy, powrót itd... Gra nie jest skomplikowana i można w nią zagrać od razu po wyjęciu z pudełka bez konieczności zapoznawania się z ulotką metodyczną (ja tak zrobiłam, a ulotkę – zresztą podpowiadającą dużo ciekawych pomysłów wykorzystania gry - przeczytałam sobie w późniejszym terminie kiedy wyczerpałam zasób swoich własnych pomysłów). W skład zestawu wchodzi około 50 kart domina. Na każdym elemencie znajduje się rysunek oraz zdanie z czasownikiem w formie bezokolicznika. Zasada gdy jest taka jak w domino, czyli dopasowujemy obrazek do zdania, lub odwrotnie. Jeśli zabraknie nam pomysłów, to załączona ulotka podpowie w jaki jeszcze użytek możemy zrobić z gry.