Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Kliknij Akceptuję, aby zamknąć ten komunikat. | Czytaj politykę cookies.

Gry językowe Lingua Ludica

 

 

 

Gry językowe Lingua Ludica

 

Lingua Ludica jest doskonałą dynamiczną grą zespołowo-drużynową o jasnych i czytelnych zasadach stworzoną z myślą o tych wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją znajomość języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, lub hiszpańskiego nie zapominając jednocześnie o dobrej zabawie.

 

 

  PRZEZNACZENIE:

Gra przeznaczona jest dla dzieci powyżej 9 roku życia, jak również młodzieży i dorosłych. Oferuje szeroką gamę wariantów prowadzenia rozgrywki (w grze może brać udział od 2 do 16 osób). Rozgrywać ją można na trzech różnych poziomach trudności. Aby zagrać w grę na poziomie podstawowym wystarczy mieć za sobą około 30 godzin intensywnej nauki wybranego języka obcego (lub około jednego roku nauki w szkole w systemie 2x45min. w tygodniu). Poziom drugi przeznaczony jest dla osób ze średnią znajomością języka, podczas gdy poziom trzeci odpowiedni jest dla osób z zaawansowaną znajomością języka.

  ZASADY GRY:

Gra polega udzielaniu odpowiedzi na pytania znajdujące się na losowanych przez graczy kartach podzielonych na 6 następujących kategorii:
-słownictwo
-kultura
-wyrażenia
-gramatyka
-odgrywanie scenek
-definicje
Losowanie kart odbywa się w zależności od pola na planszy, na którym stanął pionek gracza, lub drużyny. Udzielenie poprawnej odpowiedzi uprawnia do zatrzymania karty. Wygrywa gracz, lub drużyna, której pierwszej uda się zebrać 6 kart z wszystkich 6 kategorii.
Czas trwania pojedynczej rozgrywki to około 30-45 minut

  METODA I CELE DYDAKTYCZNE:

Gra ukierunkowana jest na rozwój umiejętności komunikacyjnych (w szczególności werbalnych) jej uczestników. Pobudza ciekawość, sprzyja nauce skutecznego zapamiętywania oraz rozwija zainteresowania bez względu na wiek. Gra może służyć jako uzupełnienie dowolnego kursu nauczania języka obcego i z powodzeniem może być stosowana zarówno w szkole jak i w trakcie zabaw z przyjaciółmi, lub też w rodzinnym gronie.


 ZESTAW ZAWIERA:

W zestawie znajduje się:
-540 kart podzielonych na 6 kategorii na 3 poziomach trudności
-plansza
-klepsydra
-kostka
-4 pionki
-instrukcja metodyczna

Przetestuj grę online

 


   


Czas tworzenia : 0.155 Ilosc zapytan : 31 - czas : 0.038160641113281