Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Kliknij Akceptuję, aby zamknąć ten komunikat. | Czytaj politykę cookies.

ESP Język angielski w pracy zawodowejCzym jest ESP?

English for specific purposes (ESP) to rodzaj nauczania języka obcego skupiający się na specyficznym obszarze aktywności ludzkiej - zazwyczaj pewnej dziedzinie zawodowej. Celem takiego podejścia jest wykształcenie praktycznych umiejętności językowych, które pozwolą na swobodną komunikację w ramach danej dziedziny przedmiotowej.

Seria Flash On English for... wydawnictwa ELI Publishing została opracowana z myślą o osobach, które dysponując określonym zasobem umiejętności językowych, pragną rozwijać swoją znajomość języka angielskiego w określonych obszarach. Kolekcja umożliwia poznanie specyficznego słownictwa i niektórych struktur językowych charakterystycznych dla różnych dziedzin aktywności ludzkiej, w tym konkretnych branż zawodowych lub sektorów gospodarki i przemysłu.

Ze względu na swój poziom trudności (A2 - B1 zgodnie z Europejskim Systemem Opisu Kształcenia Językowego) oraz na charakter treści, książki z serii Flash On English for... mogą być używane z powodzeniem przez młodzież i osoby dorosłe. Dzięki swojemu uniwersalnemu charakterowi i łatwości zastosowania mogą one stanowić atrakcyjne urozmaicenie dowolnego kursu nauczania języka angielskiego na wymienionych poziomach zaawansowania. Mogą być wykorzystywane jako wiodące podręczniki na kursach języka specjalistycznego i zawodowego oraz w szkołach ponadgimnazjalnych w ramach kształcenia zawodowego (tzw. język obcy zawodowy).


Struktura książek

Każda z książek posiada logiczną, przejrzystą strukturę, na którą składają się 4-stronicowe rozdziały. Każdy z nich ma podobną budowę:

• 3 lub 4 sekcje prezentujące w formie zwięzłych artykułów różne aspekty omawianego zagadnienia,
• seria ćwiczeń sprawdzających zrozumienie przeczytanych tekstów,
• zestaw praktycznych informacji dodatkowych na temat specyfiki prezentowanej branży w postaci rysunków, wykresów i zdjęć,
• glosariusz prezentujący wybrane słownictwo wraz z transkrypcją fonetyczną poszczególnych słówek.

Książki uzupełniają nagrania audio w postaci pliku .mp3 oraz arkusze odpowiedzi do pobrania.


Dodatkowe materiały

Obok ćwiczeń i aktywności proponowanych w poszczególnych jednostkach lekcyjnych książka oferuje zarejestrowane na płytach CD-ROM dodatkowe ćwiczenia integrujące treści kształcenia ogólnego i zawodowego. Ćwiczenia te mają formę zbieżną z zadaniami maturalnymi, ale skupiają się na aspekcie zawodowym, a więc pozwalają na skuteczne przygotowanie się do matury przy jednoczesnym utrwalaniu języka zawodowego. Stanowią one tym samym dla uczniów wskazówkę, jak wykorzystać język zawodowy na egzaminie maturalnym. Zadania proponowane są w formie arkuszy składających się z następujących typów ćwiczeń:

• ćwiczenia z mówienia, odpowiadające maturze ustnej, w tym rozmowę wstępną, 2 zadania z rozmowy z egzaminującym (popularne „chmurki”), 2 zdjęcia do opisu z pytaniami oraz rozmowę na postawie materiału stymulującego (wybór opcji).

• ćwiczenia przygotowujące do matury pisemnej obejmujące różnorodne formy użytkowe dopasowane do nowej i starej podstawy programowej oraz teksty pisane z zadaniami (prawda/fałsz, wielokrotny wybór, dobieranie).

Każdy arkusz zawiera również zestaw dodatkowych uwag i podpowiedzi dla nauczyciela oraz rozwiązania do ćwiczeń typu wielokrotny wybór oraz prawda/fałsz.

Flash on English for Commerce

Książka porusza kluczowe zagadnienia z dziedziny handlu, marketingu, zasad funkcjonowania rynków, konwersacji i korespondencji biznesowej oraz specyfiki dokumentów sprzedaży.

Autorzy: Luke Prodromou, Lucia Bellini
Ilość stron: 48
Format: 21x29,7cm
Rok wydania 2012
ELI PUBLISHING
ISBN 9788853614469

Flash on English for Construction

Książka porusza kluczowe zagadnienia z dziedziny ekologii, środowiska naturalnego, rodzajów materiałów budowlanych, technologii współczesnego budownictwa, zasad projektowania budynków i planowania przestrzennego, rodzajów instalacji w budynkach, architektury organicznej, budowli użyteczności publicznej oraz stylów architektonicznych historycznych i współczesnych.

Autor: Patrizia Caruzzo
Ilość stron: 48
Format: 21x29,7cm
Rok wydania 2012
ELI PUBLISHING
ISBN 9788853614506Flash on English for Cooking, Catering & Reception

Książka porusza kluczowe zagadnienia z dziedziny cateringu, restauratorstwa, w tym zasad przygotowywania potraw i organizacji pracy w kuchni, obsługi gości restauracyjnych i hotelowych, pracy w barze oraz rozwiązywania sytuacji problemowych z klientami.

Autor: Catrin E. Morris
Ilość stron: 48
Format: 21x29,7cm
Rok wydania 2012
ELI PUBLISHING
ISBN 9788853614483

Flash on English for Mechanics, Electronics & Technical Assist.

Książka porusza kluczowe zagadnienia z dziedziny mechaniki, elektryki, produkcji energii, elektroniki, technologii teleinformatycznych, robotyki, serwisowania urządzeń mechanicznych i elektronicznych oraz zasad bezpieczeństwa pracy.

Autor: Sabrina Soprazni
Ilość stron: 48
Format: 21x29,7cm
Rok wydania 2012
ELI PUBLISHING
ISBN 9788853614490Flash on English for Tourism

Książka porusza kluczowe zagadnienia z dziedziny turystyki i podróżowania, w tym rodzajów transportu i miejsc zakwaterowania, realiów turystyki w Europie i na świecie, ekoturystyki oraz nowych trendów w turystyce.

Autor: Catrin E. Morris
Ilość stron: 48
Format: 21x29,7cm
Rok wydania 2012
ELI PUBLISHING
ISBN 9788853614476

Flash on English for Transport & Logistics

Książka porusza kluczowe zagadnienia z dziedziny transportu, logistyki oraz przemysłu lotniczego.

Autor: Ernesto D'Acunto
Ilość stron: 48
Format: 21x29,7cm
Rok wydania 2012
ELI PUBLISHING
ISBN 9788853614513Zobacz także...Best Commercial Practice

Ten obszerny kurs języka angielskiego w biznesie powstał z myślą o osobach planujących karierę zawodową związaną z handlem, marketingiem, finansami czy stosunkami międzynarodowymi. Dostarcza materiałów i narzędzi umożliwiających przygotowanie do pracy z użyciem języka angielskiego.

Autor: Alison Smith
Ilość stron: 384
Format: 22x28cm
Rok wydania 2013
ELI PUBLISHING
ISBN 9788853615589
Czas tworzenia : 0.168 Ilosc zapytan : 31 - czas : 0.035648115646362