Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -11%

Domande e risposte - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

47,08 zł Zniżka 11%
52,90 zł

Gra językowa Domande e risposte - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry. Domande e risposte jest planszową grą językową utrwalającą znajomość zaimków pytających oraz rozwijającą umiejętność zadawania pytań w języku włoskim. Charakter...

Ilość
dostępne

  • Wysyłka w 24h  (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
  • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
  • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
  • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Domande e risposte - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Domande e risposte jest planszową grą językową utrwalającą znajomość zaimków pytających oraz rozwijającą umiejętność zadawania pytań w języku włoskim.

gra ELI z polską instrukcjąmini_gra_jezykowa_eli_domande_e_risposte_ins.jpg

Charakter gry: Gra planszowa

Poziom trudności: A2-B1

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Należy rozłożyć planszę i potasować talię kart z rysunkami przedstawiającymi różne  fragmenty panoramy z wesołym miasteczkiem, a następnie rozdać uczestnikom po jednej karcie. Jedna z osób (na przykład najmłodszy uczestnik gry) rzuca kostką z zaimkami pytającymi i przy pomocy wylosowanego słowa pytającego zadaje pytanie osobie po swojej lewej stronie dotyczące rysunku znajdującego się na karcie tej osoby. Po udzieleniu odpowiedzi na zadane pytanie osoba pytana rzuca kostką i zadaje pytanie kolejnej osobie. Zadawanym pytaniom i udzielanym odpowiedziom przysłuchują się wszyscy gracze. Osoba, która jako pierwsza odgadnie co znajduje się na karcie innego gracza otrzymuje jego kartę. Zwycięzcą rozgrywki zostaje osoba, która zdobędzie najwięcej kart.

Cele językowe: stosowanie zaimków i przysłówków w zdaniach pytających, nauka podstawowego słownictwa i struktur języka włoskiego, rozwijanie umiejętności związanych z prowadzeniem konwersacji 

Przedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka włoskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Domande e risposte doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
  • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.

Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Zestaw zawiera:
-1 planszę do gry z panoramą wesołego miasteczka
-1 składaną kartonową kostkę do gry z zaimkami pytającymi
-66 kart (każda karta przedstawia jeden wybrany element rysunku z planszy)
-broszurę metodyczną w języku włoskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853611697
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853611697
9788853611697
9788853611697

Opis

Poziom trudności
A2
B1
Typ i mechanika gry językowej
Planszowa
Gra do nauki języka
włoskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
liceum
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki gramatyki
gra do nauki mówienia
gra do nauki rozumienia ze słuchu
gra do nauki słówek, słownictwa
gra do nauki zadawania pytań
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
Seria
Giochi linguistici - Giochi da tavolo - Italiano
L'italiano giocando - gry językowe do nauki włoskiego

Domande e risposte - italiano

Livello A2 - B1

REGOLE DEL GIOCO
Il gioco puo essere svolto sia in classe come strumento didattico per il ripasso e il consolidamento linguistico, sia a casa con gli amici come gioco da tavolo.
Si distribuisce una carta a ciascun giocatore. Il giocatore piu giovane inizia lanciando il dado e, in base all’interrogativo indicato, formula una domanda al compagno alla sua sinistra per cercare di indovinare la sua carta. Il compagno, dopo avere risposto, lancia a sua volta il dado e pone una domanda al giocatore successivo. Quando un giocatore, aiutandosi con il tabellone, avra gli indizi necessari, provera a indovinare la carta. Se indovina, conquista la carta e avra il diritto di porre subito un’altra domanda al giocatore successivo. Vince chi alla fine del gioco ha piu carte.
La guida contiene suggerimenti e validi spunti per una vasta gamma di giochi e attivita.

MATERIALI
• un tabellone che rappresenta un luna park
• un dado con scritto: chi, che, come, dove, quando, quanto/i/e
• 66 carte, ogni carta riproduce un oggetto del tabellone
• una guida

OBIETTIVI LINGUISTICI
• stimolare l’utilizzo dei pronomi e degli avverbi interrogativi • apprendere il lessico e le strutture linguistiche di base
• stimolare la conversazione in lingua italiana

ISBN 9788853611697

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews
Autentyczny zakup

Gra językowa o dość otwartej strukturze i wielu możliwościach rozgrywki, doskonale rozwija umiejętność zadawania pytań a także opisywania przedmiotów. Polecam, szczególnie nauczycielom, którzy czują, że rutyna, jako czynnik demotywujący, nie jest pożądana i chcieliby jakoś urozmaicić zajęcia, jakąś formą prawdziwej, żywej aktywności.

Autentyczny zakup

Gra Eli "Domande e risposte" to doskonały środek do kształcenia umiejętności zadawania pytań. Wymaga od ucznia sporej spontaniczności i - jak zwykle w przypadku gry - mobilizuje do działania, co jest chyba istotą rozgrywki. Rozgrywka może być prowadzona w wielu wariantach, nie tylko tych proponowanych przez producenta, co stanowi jej dodatkowy atut.