Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -14%

¿Quién es? - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

45,49 zł Zniżka 14%
52,90 zł

Gra językowa ¿Quién es? - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry. ¿Quién es? jest grą językową ukierunkowaną na naukę słownictwa hiszpańskiego związanego z opisem cech wyglądu fizycznego. Gra polega na losowaniu kart z wizerunkami osób...

Ilość
dostępne

  • Wysyłka w 24h  (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
  • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
  • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
  • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

Gra językowa ¿Quién es? - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

¿Quién es? jest grą językową ukierunkowaną na naukę słownictwa hiszpańskiego związanego z opisem cech wyglądu fizycznego. Gra polega na losowaniu kart z wizerunkami osób i zadawaniu przez inne osoby, lub resztę grupy pytań dotyczących cech wyglądu tych osób.

 

Charakter gry: Gra w karty

Poziom trudności: A2

Jeden z wielu możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Gracze mają do dyspozycji dwie identyczne talie kart. Jedną z nich należy rozłożyć na stole tak, aby wszystkie karty były widoczne dla uczestników gry. Następnie każdy z graczy ciągnie po jednej karcie z drugiej talii zwracając uwagę na to, aby nie pokazać swojej karty innym graczom, po czym kolejno każda osoba zadaje swojemu sąsiadowi pytanie o wybraną cechę wyglądu postaci znajdującej się na jego karcie (w zadawaniu pytań może też brać udział cała grupa.). Otrzymywane odpowiedzi (które powinny ograniczać się wyłącznie do formy "tak", lub "nie") umożliwiają pytającemu (lub grupie) wykluczenie kolejnych postaci z talii kart rozłożonej na stole i zawężenie zakresu poszukiwań. Gracz, któremu uda się najszybciej odgadnąć którą postać ma na swojej karcie osoba obok niego (lub któremu uda się odgadnąć największą ilość postaci znajdujących się na kartach pozostałych uczestników gry) wygrywa.

Cele językowe: nauka słownictwa i wyrażeń hiszpańskich związanych z opisem cech wyglądu fizycznego

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka hiszpańskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra ¿Quién es? doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.

Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Zestaw zawiera:
-66 ilustrowanych kart (dwie takie kart z identycznymi obrazkami)
-broszurę metodyczną w języku hiszpańskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853611734
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853611734
9788853611734
9788853611734

Opis

Poziom trudności
A2
Gra do nauki języka
hiszpańskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
liceum
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki mówienia
gra do nauki rozumienia ze słuchu
gra do nauki słówek, słownictwa
gra do nauki zadawania pytań
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
Seria
Juegos didácticos / lingüísticos - Juegos de cartas - Español
Jugamos en Español - gry językowe do nauki hiszpańskiego

¿Quién es?

Nivel A2

REGLAS DEL JUEGO

Se puede jugar tanto en clase como en casa. Se disponen sobre la mesa las cartas de la baraja roja descubiertas. Cada jugador toma una carta de la baraja verde sin enseñarla a sus compañeros. Por turnos, cada jugador hace preguntas sobre el aspecto físico del personaje misterioso del compañero que tiene al lado, el cual puede solo responder utilizando Sí o No. La respuesta obtenida permite ir eliminando las varias posibilidades y acercarse cada vez más a la solución. Gana el que adivine más personajes y conquiste más cartas.
La guía contiene sugerencias para utilizar el juego de muchas maneras diferentes.

MATERIAL

• 66 cartas divididas en dos barajas iguales, pero de dos colores diferentes que representan 33 personajes
• una guía

OBJETIVOS LINGÜÍSTICOS

• aprender el léxico y las estructuras relacionadas con las descripciones físicas

ISBN 9788853611734

Rated 4.50 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews
Autentyczny zakup

Pomocna przy nauce opisywania, jak kto wygląda.

Dzięki tej grze wspólnie z siostrą nauczyłyśmy się władać słownictwem opisującym wygląd, czyli włosy, uczesanie, kolor oczu i tak dalej. Zastosowałam też na młodszych i generalnie od 6 lat wzwyż działa OK. Instrukcja jest po hiszpańsku, a też po polsku i jest tam dużo pomysłowych sugestii, choć nie ze wszystkich korzystałam.

Autentyczny zakup

Zgadnij kto to? do nauki Hiszpańskiego. Gra ELI, która uczy bądź przypomina słownictwo dotyczące fizjonomiki a w szczególności pozwala szkolić umiejętność zadawania pytań. Polecam, bo sama gra to dobra zabawa, a co dopiero, kiedy jeszcze pozwala uczniowi bezstresowo nabyć wiedzę. <br /> <br /> Mirosław

Klienci, którzy zakupili ten produkt, zakupili również: