Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -14%

Questions et réponses - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

45,49 zł Zniżka 14%
52,90 zł
Gra językowa Questions et réponses - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry. Questions et réponses jest planszową grą językową utrwalającą znajomość zaimków pytających oraz rozwijającą umiejętność zadawania pytań w języku francuskim. Charakter...
Ilość
dostępne

  • Wysyłka w 24h  (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
  • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
  • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
  • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Questions et réponses - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Questions et réponses jest planszową grą językową utrwalającą znajomość zaimków pytających oraz rozwijającą umiejętność zadawania pytań w języku francuskim.

gra ELI z polską instrukcją

Charakter gry: Gra planszowa

Poziom trudności: A2-B1

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Należy rozłożyć planszę i potasować talię kart z rysunkami przedstawiającymi różne  fragmenty panoramy z wesołym miasteczkiem, a następnie rozdać uczestnikom po jednej karcie. Jedna z osób (na przykład najmłodszy uczestnik gry) rzuca kostką z zaimkami pytającymi i przy pomocy wylosowanego słowa pytającego zadaje pytanie osobie po swojej lewej stronie dotyczące rysunku znajdującego się na karcie tej osoby. Po udzieleniu odpowiedzi na zadane pytanie osoba pytana rzuca kostką i zadaje pytanie kolejnej osobie. Zadawanym pytaniom i udzielanym odpowiedziom przysłuchują się wszyscy gracze. Osoba, która jako pierwsza odgadnie co znajduje się na karcie innego gracza otrzymuje jego kartę. Zwycięzcą rozgrywki zostaje osoba, która zdobędzie najwięcej kart.

Cele językowe: stosowanie zaimków i przysłówków w zdaniach pytających, nauka podstawowego słownictwa i struktur języka francuskiego, rozwijanie umiejętności związanych z prowadzeniem konwersacji 

Przedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka francuskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Questions et réponses doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
  • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.
Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Więcej informacji na temat gier do nauki języka francuskiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera:
-1 planszę do gry z panoramą wesołego miasteczka
-1 składaną kartonową kostkę do gry z zaimkami pytającymi
-66 kart (każda karta przedstawia jeden wybrany element rysunku z planszy)
-broszurę metodyczną w języku francuskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853611666
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853611666
9788853611666
9788853611666

Opis

Poziom trudności
A2
B1
Typ i mechanika gry językowej
Planszowa
Gra do nauki języka
francuskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
liceum
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki gramatyki
gra do nauki mówienia
gra do nauki rozumienia ze słuchu
gra do nauki słówek, słownictwa
gra do nauki zadawania pytań
gra rozwijająca mowę
Seria
Le Français en s’amusant - gry językowe do nauki francuskiego

Niveau A2-B1

 

RÈGLE DU JEU
Le jeu peut être utilisé en classe comme instrument didactique pour les révisions et la consolidation des connaissances, comme jeu de société, jeu de mémoire ou à la maison avec des amis. Distribuez une carte à chaque joueur. Le joueur le plus jeune lance le dé et suivant l’interrogatif indiqué, pose une question à son voisin de gauche pour essayer de deviner sa carte. Le voisin, après avoir répondu, lance le dé et pose une question au joueur suivant.
Quand un joueur, en s’aidant du carton illustré, aura tous les indices nécessaires, il pourra essayer de deviner la carte. Le gagnant est celui qui, à la fin du jeu, a le plus de cartes.
Le livret contient des suggestions et idées pour exploiter le jeu de différentes manières, en classe ou à la maison avec des amis.

MATÉRIEL
• Un jeu qui représente un parc d’attraction plein de personnages
• Un dé. Sur chaque face est écrit : qui, que, comment, où, quand, combien
• 66 cartes, chaque carte reproduit un sujet du jeu
• Un livret d’instructions

OBJECTIFS LINGUISTIQUES
• Stimuler l’utilisation des pronoms et des adverbes interrogatifs
• Apprendre le lexique et les structures linguistiques de base
• Stimuler la conversation en langue française

ISBN 9788853611666

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Autentyczny zakup

Umiejętność zadawania pytań (no i także rozumienia odpowiedzi) to dość istotne umiejętności w codziennym używaniu języka obcego. Szczególnie, kiedy znajdziemy się nagle w obcym kraju i nie wiemy co, gdzie i kiedy. Ta gra to niezwykle efektywna metoda ćwiczenia umiejętnego posługiwania się zaimkami pytającymi i, co ważne, rozgrywkę można dość swobodnie modyfikować. Kupiłem i polecam!