Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -14%

Questions à la chaîne - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

45,49 zł Zniżka 14%
52,90 zł

Gra w karty ucząca praktycznej umiejętności rozmawiania po francusku w formie krótkich dialogów składających się z pytań i odpowiedzi, na poziom początkujący i średnio zaawansowany, dla dzieci, młodzieży i dorosłych, do szkoły podstawowej, liceum, na kursy językowe, oraz do nauki indywidualnej w domu.

Ilość
dostępne

  • Wysyłka w 24h  (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
  • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
  • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
  • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Questions à la chaîne - edukacyjna gra w karty do nauki francuskiego z instrukcjami w językach francuskim i polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Questions à la chaîne jest grą językową ukierunkowaną na naukę zadawania pytań i prowadzenia mini-dialogów w języku francuskim, jak również na utrwalenie znajomości różnych form czasownikowych. Gra polega na dopasowywaniu do siebie pytań i odpowiedzi znajdujących się na wylosowanych przez graczy kartach.

 mini_gra_jezykowa_eli_questions_a_la_chaine_ins.jpg

Charakter gry (wiodący typ gry): gra w karty, karciana

Poziom trudności: początkujący i średnio zaawansowany A2-B1 (przy użyciu oddzielnych zestawów kart)

Przedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli

Ilość proponowanych wariantów rozgrywki: 4 (+3 przy użyciu dodatkowej kostki)

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Należy potasować i rozdać uczestnikom karty. Osoba rozpoczynająca grę czyta pytanie znajdujące się na dowolnie wybranej przez siebie karcie, a zadaniem pozostałych graczy jest odnalezienie w możliwie najkrótszym czasie poprawnej odpowiedzi znajdującej się na innej karcie. Osoba, która odnajdzie na jednej ze swoich kart prawidłową odpowiedź, odczytuje ją, a następnie czyta znajdujące się poniżej pytanie, na które odpowiedzi szukają pozostali gracze. Prawidłowa odpowiedź na ostatnie pytanie z serii znajduje się zawsze na tej samej karcie, której pytanie zapoczątkowało grę. Osobą kończącą prawidłowo przeprowadzoną rozgrywkę będzie więc zawsze osoba, która zadała pierwsze pytanie.

Tematyka i cele językowe: nauka form pytających i zadawania pytań po francusku, nauka czasów gramatycznych oraz słownictwa języka francuskiego, nauka prowadzenia konwersacji w formie krótkich dialogów, nauka niektórych wyrażeń idiomatycznych.

Gra znajduje zastosowanie:
- w nauczaniu języka francuskiego w szkole podstawowej (pierwszy język obcy nowożytny w klasach od 4 do 8; drugi język obcy nowożytny w klasach od 7 do 8; dodatkowy język nieobowiązkowy w klasach od 4 do 8),
- w szkole ponadpodstawowej (liceum, technikum) w klasach 1, 2 i 3,
- w szkołach językowych realizujących kursy języka francuskiego na poziomach A2 i B1,
- w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, gry towarzyskie lub prywatne lekcje języka francuskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Questions à la chaîne doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Instrukcje: obok instrukcji w języku francuskim do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą:
 - wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
 - rozbudowane scenariusze rozgrywek,
 - propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.

Dodatkowa instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, francuskojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Cadre Européen Commun de Référence) - poziom A2-B1

Zestaw zawiera:
-dwie talie kart z pytaniami i odpowiedziami (każda po 66 sztuk)
-broszurę metodyczną w języku francuskim,
-broszurę metodyczną w języku polskim,
-dodatkową kostkę do gry.

Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853604699
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853604699
9788853604699
9788853604699

Opis

Poziom trudności
A2
B1
Typ i mechanika gry językowej
Karciana
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
szkoła podstawowa
szkoła ponadpodstawowa: liceum, technikum
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki gramatyki
gra do nauki mówienia
gra do nauki rozumienia ze słuchu
gra do nauki słówek, słownictwa
gra do nauki zadawania pytań
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
Seria
Jeux linguistiques/didactiques - Jeu de cartes - Français
Le Français en s’amusant - gry językowe do nauki francuskiego
Zastosowanie w edukacji szkolnej
szkoła podstawowa klasa 4
szkoła podstawowa klasa 5
szkoła podstawowa klasa 6
szkoła podstawowa klasa 7
szkoła podstawowa klasa 8
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 1
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 2
szkoła ponadpodstawowa / średnia (liceum, technikum) - klasa 3
Możliwości wykorzystania w warunkach szkolnych
Układ ławek: klasyczny (rzędy)
Układ ławek: koło, krąg
Układ ławek: podkowa
Układ ławek: segmentowy – wyspy stolików
Wykorzystanie w klasie / na lekcji
Możliwe
Ilość graczy
od 2 do kilkunastu osób
Czas rozgrywki
od kilku do kilkunastu minut
Grupa gier edukacyjnych
gry francuskie

Niveau A2-B1

RÈGLE DU JEU
Le jeu peut être utilisé en classe ou à la maison. L’enseignant pourra choisir le niveau en fonction de ses élèves. Les différents niveaux sont repérables grâce aux couleurs et au nombre d’astérisques qui apparaissent au dos des cartes. Orange pour le niveau A2, bleu avec deux astérisques pour le niveau B1.
L’enseignant ou le chef de groupe choisit un tas et distribue toutes les cartes aux joueurs. Le joueur le plus jeune commence et lis la question d’une de ses cartes. Le joueurs qui a la carte avec la réponse doit lire cette dernière à haute voix, puis poser à son tour la question qui se trouve sur la même carte.
Le jeu continue de cette manière jusqu’à la dernière réponse. Si le jeu se déroule correctement, le joueur qui a posé la première question, donnera aussi la dernière réponse.
Le livret d’instructions contient la chaîne correcte des questions- réponses.

MATÉRIEL
• 132 cartes : chaque carte est divisée en deux dans le sens de la largeur et propose d’une part une réponse, d’autre part une question
• Un livret d’instructions

OBJECTIFS LINGUISTIQUES
• Faciliter l’apprentissage et consolider la forme interrogative, les formes verbales en générale et le lexique de base de la langue française
• Entraîner à la conversation à travers des mini dialogues
• Introduire quelques expressions idiomatiques courantes

ISBN 9788853604699

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews
Autentyczny zakup

Gra warta rekomendacji, jedna z lepszych z ELI jaką kupiłem. Świetnie sprawdziła się podczas zajęć w gimnazjum, z dziećmi raczej dość niechętnymi nauce. świetnie narzędzie nie tylko do ćwiczenia rozumienia, ale także do integrowania grupy i \"oswajania\" języka obcego, który często wydaje się na tyle obcy, że trudno przełamać lęk przed nim; a wiadomo, że pewnośc siebie i odwaga do spontanicznej kreatywności językowej to klucz do nauki każdego języka obcego; oczywiście, w parze z systematyczną pracą. Polecam serdecznie tę grę, właśnie z tych powodów, które opisałem, szczególnie zaś z uwagi na jej aspekt socjalizujący.

Autentyczny zakup

Questions à la chaîne to przesympatyczna gra na zasadzie łańcuszka pytań i odpowiedzi. Jej głównym celem językowym jest ćwiczenie form pytających oraz odmian czasowników francuskich, a ponadto prowadzenia krótkich interakcji słownych, czyli króciutkich dialogów jakie nawiązują się pomiędzy osobą zadającą pytanie i udzielającą odpowiedzi. <br /> <br /> Zaletami gry są też ćwiczenie refleksu, nauka spostrzegawczości i logicznego dopasowywania do siebie elementów wypowiedzi (pytanie-odpowiedź).<br /> <br /> Gra językowa Questions à la chaîne jest używana przeze mnie w pracy z dziećmi i dorosłymi i z moich doświadczeń wynika, że nie ma żadnych ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o jej zastosowanie. Polecam ją każdemu z czystym sumieniem.