Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -14%

Bingo images - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

45,49 zł Zniżka 14%
52,90 zł

Gra językowa Bingo Images - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry. Bingo Images jest grą językową służącą do nauki słownictwa francuskiego. Gra bazuje na skojarzeniach słów z obrazkami i polega na dopasowywaniu wylosowanych kart z nazwami...

Ilość
dostępne

  • Wysyłka w 24h  (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
  • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
  • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
  • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Bingo Images - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Bingo Images jest grą językową służącą do nauki słownictwa francuskiego. Gra bazuje na skojarzeniach słów z obrazkami i polega na dopasowywaniu wylosowanych kart z nazwami przedmiotów do ich odpowiedników na ilustracjach oraz na odwrót. 

gra ELI z polską instrukcją

Charakter gry: Bingo

Poziom trudności: A1

Jeden z wielu możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Należy rozdać uczestnikom gry po jednej, lub po kilka plansz. Każdy z graczy układa swoją planszę/swoje plansze obrazkami, lub wyrazami do góry. Następnie jedna z osób losuje kolejno karty z obrazkami, bądź wyrazami i w zależności od stopnia trudności gry oraz wariantu prowadzenia rozgrywki pokazuje obrazki, lub odczytuje na głos wyrazy innym uczestnikom gry, których zadaniem jest odnaleźć ich odpowiedniki na posiadanej przez siebie planszy/planszach. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy dopasuje wszystkie słowa/obrazki ze swojej planszy/plansz do pokazywanych obrazków, lub odczytywanych wyrazów. W zależności od stopnia znajomości słownictwa i umiejętności językowych graczy możliwe są następujące warianty dopasowania kart do plansz:
- wyraz -  wyraz
- obrazek - obrazek
- wyraz -  obrazek
- obrazek - wyraz

Cele językowe: nauka podstawowego słownictwa języka francuskiego (100 wyrazów)

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka francuskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Bingo Images doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
  • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.

Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Lisez, jouez et apprenez le français! W trakcie rozgrywek młodzi użytkownicy gry zapoznają się ponadto z postacią wesołego kosmity PB3, który jest bohaterem lektur poziomowanych do nauki języka francuskiego, co ułatwia płynne przejście od nauki za pomocą gier i zabaw do nauki poprzez czytanie tekstów w języku francuskim. Dzięki temu połączeniu dzieci sięgając po gry językowe lub w drugą stronę - po lektury językowe - napotykają znajome postaci, co znacznie ułatwia im oswojenie się z nowym materiałem i nowymi sposobami nauki.

Więcej informacji na temat gier do nauki języka francuskiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera: 
-100 kart z umieszczonymi po jednej stronie obrazkami, a po drugiej stronie wyrazami,
-36 plansz (każda plansza zawiera po jednej stronie 6 pól z obrazkami, a po drugiej 6 pól z wyrazami)
-broszurę metodyczną w języku francuskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788881483068
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853625809
9788853625809
9788853625809

Opis

Poziom trudności
A1
Poniżej A1
Typ i mechanika gry językowej
Bingo
Gra do nauki języka
francuskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
liceum
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki czasowników
gra do nauki mówienia
gra do nauki rozumienia ze słuchu
gra do nauki słówek, słownictwa
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
Seria
Jeux linguistiques/didactiques - Bingo - Français
Le Français en s’amusant - gry językowe do nauki francuskiego
Cykl edukacyjny
Read, Play & Learn

Jeu de loto pour débutants

Niveau A1

RÈGLE DU JEU
Le jeu peut être utilisé en classe comme instrument didactique pour les révisions et la consolidation des connaissances, comme jeu de société, jeu de mémoire ou à la maison avec des amis.

Le Bingo images permet de jouer de 4 façons différentes en associant :
1 image-image
2 mot-mot
3 image-mot
4 mot-image

Distribuez les fiches aux joueurs de façon à ce que ceux-ci voient les mots ou les images. Puis, les élèves piochent une carte à la fois et après en avoir prononcé le nom, ils montrent le mot écrit ou l’image. Les joueurs doivent couvrir, sur leur propre fiche, les images ou mots correspondants. Le premier qui recouvre tous les mots ou images a gagné. Le livret d’instructions suggère des variantes simples et originales.

MATÉRIEL
• 100 cartes : chaque carte reproduit d’un côté un objet et de l’autre le nom correspondant (différents champs lexicaux sont traités)
• 32 fiches conçues pour le bingo: chaque fiche contient 6 images d’un côté et les six mots correspondants de l’autre
• Un livret d’instructions

Bingo images
Le coffret (21,5x14,5 cm) : 100 cartes, 32 plaquettes,
un guide pédagogique
ISBN 9788881483068

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews
Autentyczny zakup

Jak każda gra językowa z ELI, i ta jest po prostu dobra. Świetnie spełnia zadania pedagogiczne, jakie wyznaczyli jej autorzy, jest dobrze wykonana i pozostawia miejsce na własna inwencję co do sposobu prowadzenia rozgrywki. Polecam.

Autentyczny zakup

Ucząc języka francuskiego w szkole podstawowej szukam różnych metod urozmaicenia zajęć i zaciekawienia dzieci tym pięknym językiem. Gra „Bingo images” to interesujący sposób na powtarzanie słownictwa w wesołej atmosferze. Zakres słownictwa jest dostosowany do dzieci uczących się w szkole podstawowej, które osiągnęły poziom językowy A1 (zwierzęta, pogoda, kolory, produkty żywnościowe, umeblowanie pokoju, ubrania, zabawki, środki transportu, przybory szkolne). Kolorowe, podpisane karty i plansze umożliwiają zastosowanie kilku wersji popularnej gry bingo. Do gry dołączone są również inspirujące propozycje zastosowań kart w innych grach. Przy pewnej dozie pomysłowości, można również wymyślić własne.

Tytuły powiązane