Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -14%

Time for Dominoes - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

45,49 zł Zniżka 14%
52,90 zł

Gra językowa Time for Dominoes - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry. Time for Dominoes jest grą językową przeznaczoną na poziom początkujący. Gra polega na dopasowywaniu do siebie kart w kształcie elementów domina z rysunkami zegarów...

Ilość
dostępne

  • Wysyłka w 24h  (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
  • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
  • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
  • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Time for Dominoes - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Time for Dominoes jest grą językową przeznaczoną na poziom początkujący. Gra polega na dopasowywaniu do siebie kart w kształcie elementów domina z rysunkami zegarów wskazujących różne godziny po jednej stronie oraz godzinami napisanymi słownie po drugiej stronie.

gra ELI z polską instrukcją

Charakter gry: Domino

Poziom trudności: A1

Jeden z wielu możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Karty domina należy potasować i rozdać uczestnikom gry. Partię rozpoczyna gracz posiadający kartę z godziną dwunastą po obu stronach. Pozostali gracze dokładają do niej kolejno swoje karty w taki sposób, aby godzina pokazana na rysunku odpowiadała jej zapisowi słownemu, bądź aby każda dołożona karta musiała różnić się o godzinę, pół godziny, lub kwadrans w stosunku do poprzedniej. Wygrywa ten z uczestników gry, który jako pierwszy pozbędzie się wszystkich kart domina. Z kolei przegrywa ten, który jako ostatni zostaje z kartą.

Tematyka i cele językowe: nauka słownictwa i wyrażeń angielskich dotyczących pytania o godzinę oraz jednostek pomiaru czasu, a także - w przypadku dzieci - nauka odczytywania godzin na zegarze

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka angielskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Time for Dominoes doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.

Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Więcej informacji na temat gier do nauki języka angielskiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera: 
-48 kartonowych elementów domina z umieszczonymi po jednej stronie obrazkami, a po drugiej stronie godzinami zapisanymi słownie,
-broszurę metodyczną w języku angielskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788881480791
Wydawnictwo ELI & ET TOI   

9788881480791
9788881480791
9788881480791

Opis

Poziom trudności
A1
Typ i mechanika gry językowej
Domino
Gra do nauki języka
angielskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
liceum
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki mówienia
gra do nauki słówek, słownictwa
gra rozwijająca mowę
Seria
Language games - Dominoes - English
Let's Play in English - gry językowe do nauki angielskiego
Profil edukacyjny
CLIL - zintegrowane nauczanie przedmiotowo-jezykowe

Time for Dominoes

Level A1

RULES OF THE GAME
The game can be played either in class or at home. The Starting card (the time of midnight/midday is shown) is placed on the table. The other cards are shuffled and dealt out evenly amongst the players. The game is played by players in turn placing their cards so that the time shown on a card is the same as the written word on the next. The winner is the player who finishes his/her cards first.
Two different paths are possible, according to difficulty. The teacher’s booklet has suggestions on various other ways to play with the cards.

MATERIALS
• 48 cards: each card has on one half the face of a clock and on the other half a time written in words
• A teacher’s booklet

LINGUISTIC OBJECTIVES
• To facilitate reading of the clock
• To learn the appropriate language for asking and telling the time

The kit (21,5x14,5 cm) contains:
48 cards
Teacher's Guide

ISBN 9788881480791

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews
Autentyczny zakup

Zaletą jest dość solidne wykonanie z kartoników, wadą słabo czytelne zegary (szczególnie dla dzieci) oraz to, że jako domino słabo się układa i gra, za dużo wieloznaczności.

Autentyczny zakup

Prosta, jednak dobrze wykonana i instruktywna pozycja. Przejrzyste zasady wzorowane na klasycznym domino czynią rozgrywkę łatwą, przez co cały jej ciężar położony zostaje na aspekt edukacyjny. Różnorodna i kolorowa grafika zainteresuje dodatkowo najmłodszego ucznia, do którego ta gra językowa jest skierowana. Pożyteczna pozycja na początkowym etapie nauczania.

Tytuły powiązane