Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -14%

The Great Verb Game - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

45,49 zł Zniżka 14%
52,90 zł

Gra językowa The Great Verb Game - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry. The Great Verb Game jest grą językową służącą do nauki stu najważniejszych czasowników angielskich oraz ich odmian przez osoby i czasy. Gra polega na konstruowaniu...

Ilość
dostępne

  • Wysyłka w 24h  (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
  • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
  • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
  • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

Gra językowa The Great Verb Game - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

The Great Verb Game jest grą językową służącą do nauki stu najważniejszych czasowników angielskich oraz ich odmian przez osoby i czasy. Gra polega na konstruowaniu zdań wedle wylosowanych kryteriów.

gra ELI z polską instrukcjąmini_gra_jezykowa_eli_the_great_vertb_game.jpg

Charakter gry: Gra w karty

Poziom trudności: A2-B1

Jeden z możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Gracze ciągną kolejno karty z obrazkami różnych czynności oraz bezokolicznikami czasowników opisujących te czynności, po czym wykonują rzut 3 kostkami (z zaimkami osobowymi, symbolami trybów zdania oraz okolicznikami czasu) i układają zdanie wedle wylosowanych kryteriów. Przykład: You + breakfast + interrogative + yesterday = Did you have breakfast yesterday?

Tematyka i cele językowe: ćwiczenie odmian angielskich czasowników regularnych i nieregularnych

Przedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka angielskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra The Great Verb Game doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
  • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.

Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Gra opracowana została w oparciu o kryteria Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (Common European Framework of Reference for Languages) - poziom A2-B1

Więcej informacji na temat gier do nauki języka angielskiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera:
-100 kart z obrazkami różnych czynności oraz bezokolicznikami czasowników opisujących te czynności,
-1 papierową kostkę do gry z okolicznikami czasu
-1 papierową kostkę do gry z zaimkami osobowymi
-1 papierową kostkę do gry z symbolami trybów zdania
-broszurę metodyczną w języku angielskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788881483105
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788881483105
9788881483105
9788881483105

The Great Verb Game

Level A2-B1

RULES OF THE GAME
This game is a useful tool for practising verb conjugation as a strict sense of type and formation of sentence are involved; a very valid didactic instrument.
The cards show 100 different verbs in the infinitive. The players choose one card and throw the three dice: the green die for personal pronouns, the red for the sentence types and the yellow for the tense. With the indications shown, the player formulates a sentence. E.g. you + have breakfast + interrogative + yesterday = Did you have breakfast yesterday?
The teacher’s booklet contains suggestions for further ways to play with the materials and a complete list of the verbs.

MATERIALS
• 100 cards of verbs in the infinitive
• 1 die indicating the tense: now, always, tomorrow, yesterday, ever/just, if
• 1 die of personal pronouns
• 1 die of symbols showing sentence type, e.g. positive, negative, interrogative
• A teacher’s booklet

LINGUISTIC OBJECTIVES
• To learn to conjugate regular and irregular verbs

A Teacher's Guide is included.

The kit (21,5x14,5 cm) contains:
100 cards
3 dice
Teacher's Guide

ISBN 9788881483105

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 2 customer reviews
Autentyczny zakup

Języka angielskiego uczę moich dzieci raczej w formie obowiązkowego "dodatku" w ich edukacji językowej (preferujemy języki romańskie), niemniej jednak znając odpowiednik tej gry w języku francuskim z wielką przyjemnością sięgnęłam po wersję angielską czyli The Great Verb Game. Jest to gra karciana (chociaż absolutnie nie ma zabarwienia hazardowego), w której losuje się karty, a następnie rzuca kostką i układa zdania ćwicząc odmianę czasowników angielskich przez różne tryby, osoby i czasy. Myślę, że nie jest ona tylko dla dzieci, bo z równie dużym powodzeniem mogliby w nią grać również dorośli.

Autentyczny zakup

Gra językowa zasługująca na swój tytuł. "The great verb game" to wspaniały środek do nauki odmiany czasowników. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i producent zadbał, by dało się ją prowadzić w wielu wariantach; np. w razie potrzeby można zrezygnować z rzutów jedną z kostek i ćwiczyć tylko jakiś określony czas czy rodzaj zdania. W razie potrzeby można pracować na własnym zestawie czasowników czy czasów, choć takie wymyślne opcje zależą już tylko od inwencji nauczyciela czy pedagoga. Rzecz zdecydowanie zasługująca na wysoką ocenę i niniejszą rekomendację.

Tytuły powiązane