Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -6%

That's My Job! - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

49,73 zł Zniżka 6%
52,90 zł

Gra językowa That's My Job! - wersja z instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry. That's My Job! jest planszową grą językową umożliwiającą opanowanie 60 najważniejszych nazw zawodów w języku angielskim oraz podstawowego słownictwa związanego z ich wykonywaniem. Charakter...

Ilość
dostępne

  • Wysyłka w 24h  (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
  • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
  • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
  • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

Gra językowa That's My Job! - wersja z instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

That's My Job! jest planszową grą językową umożliwiającą opanowanie 60 najważniejszych nazw zawodów w języku angielskim oraz podstawowego słownictwa związanego z ich wykonywaniem.

Charakter gry: Gra planszowa/karciana

Poziom trudności: A2

Jeden z wielu możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: W rozgrywce zostają użyte karty z ilustracjami bądź nazwami zawodów, które należy ułożyć wokół planszy w formie sześciu talii o sześciu kolorach. Karty z odpowiedziami pozostają do dyspozycji graczy, tak aby mogli sprawdzać nawzajem poprawność swoich odpowiedzi. Jeden z graczy wykonuje rzut kostką i przemieszcza się o wylosowaną ilość pól, po czym odczytuje na głos zdanie widniejące na polu, na którym się zatrzymał, a jego zadaniem jest odgadnięcie nazwy zawodu, do którego odnosi się odczytany opis. Prawidłowa odpowiedź uprawnia gracza do otrzymania karty z obrazkiem lub nazwą odgadniętego zawodu. Jeżeli na dalszym etapie gry inny gracz zatrzyma się na tym samym polu i prawidłowo wymieni nazwę zawodu, przejmuje kartę od jej dotychczasowego właściciela. Zwycięża gracz, który uzbiera najwięcej kart. Gra kończy się w momencie, gry któryś z graczy dotrze do ostatniego pola na planszy. Koniec gry może być wyznaczony także przez określony limit czasowy. W tym wariancie ostatnie pole na planszy prowadzić będzie do pierwszego, a ruch po planszy odbywać się będzie w pętli.

Tematyka i cele językowe: nauka nazw zawodów w języku angielskim oraz stymulowanie umiejętności zapamiętywania oraz kojarzenia ze sobą wyrazów, zdań i obrazków

Przedział wiekowy: dzieci od 7-8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka angielskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra That's My Job doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentrację i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • szczegółowe scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,

Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, anglojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Read, play & learn! W trakcie rozgrywek młodzi użytkownicy gry zapoznają się ponadto z postacią sympatycznego detektywa Harry'ego, który jest bohaterem lektur poziomowanych do nauki języka angielskiego, co ułatwia płynne przejście od nauki za pomocą gier i zabaw do nauki poprzez czytanie tekstów w języku angielskim. Dzięki temu połączeniu dzieci sięgając po gry językowe lub w drugą stronę - po lektury językowe - napotykają znajome postaci, co znacznie ułatwia im oswojenie się z nowym materiałem i nowymi sposobami nauki.

Zestaw zawiera:
-planszę do gry,
-120 kart (w tym 60 kart z nazwami zawodów oraz 60 z ilustracjami zawodów)
-12 kart z poprawnymi odpowiedziami
-tekturową kostkę
-broszurę metodyczną w języku angielskim,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853625946
Wydawnictwo ELI & ET TOI

9788853625946
9788853625946
9788853625946

Opis

Poziom trudności
A2
Typ i mechanika gry językowej
Karciana
Planszowa
Quiz językowy
Gra do nauki języka
angielskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
dla nastolatków
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
liceum
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki czasowników
gra do nauki mówienia
gra do nauki rozumienia ze słuchu
gra do nauki słówek, słownictwa
gra rozwijająca mowę
Seria
Language games - Board games - English
Let's Play in English - gry językowe do nauki angielskiego
Cykl edukacyjny
Czytaj, graj i ucz się języka!
Read, Play & Learn
Profil edukacyjny
CLIL - zintegrowane nauczanie przedmiotowo-jezykowe

That's My Job!

Level A2

RULES OF THE GAME
The teacher or group leader puts the game board on the table, makes the dice and divides the cards into six coloured packs. The answer cards remain available so that players can check their answers. The youngest player starts the game: he/she throws the dice and moves along the game board according to the number on the dice. The player reads the sentence and looks for the matching job or profession. If the payer matches correctly, he/she takes a card from the pack corresponding to the colour of the space with the correctly guessed job, and play passes to the player on the left.
The winner is the player with the most cards at the end of the game or at the end of a set time limit.

MATERIALS
• Playing board
• 120 cards divided into two packs; the first the illustrated jobs; the second the names of jobs
• 12 cards with solutions
• A dice
• A teacher’s booklet

LINGUISTIC OBJECTIVES
• To stimulate memorisation and the capacity of linking words, phrases and images related to jobs

The kit (21,5x14,5 cm) contains:
120 cards
Teacher's Guide

ISBN 9788853625946

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Autentyczny zakup

Job, work, profession, occupation :) - mały wstęp do słownictwa zawodowego.

W pudełku znajduje się składana plansza z opisami zawodów oraz karty z rysunkami zawodów, nazwami zawodów i podpowiedziami. Gramy chodząc po planszy i dopasowując nazwę lub ilustrację zawodu do opisu na polu, na którym się zatrzymaliśmy. Dzięki temu możemy opanować kilkadziesiąt nazw zawodów oraz nauczyć się o nich opowiadać na poziomie A2. Słownictwo wpisuje się dosyć dobrze w zakres programu nauczania, więc wykorzystanie gry na lekcjach będzie z korzyścią dla uczniów. Poza tym plansza dosyć wytrzymała, więc gry można używać bez przeszkód w szkole, tyle że uczniowie nie mogą siedzieć tradycyjnie w ławkach, tylko powinni być zgromadzeni wokół stołu z rozłożoną grą.

Tytuły powiązane