Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -14%

Question Chain - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

45,49 zł Zniżka 14%
52,90 zł

Gra językowa Question chain - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry. Question chain jest grą językową ukierunkowaną na naukę zadawania pytań i prowadzenia minidialogów w języku angielskim, jak również na utrwalenie znajomości różnych form czasownikowych....

Ilość
dostępne

  • Wysyłka w 24h  (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
  • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
  • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
  • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Question chain - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Question chain jest grą językową ukierunkowaną na naukę zadawania pytań i prowadzenia minidialogów w języku angielskim, jak również na utrwalenie znajomości różnych form czasownikowych. Gra polega na dopasowywaniu do siebie pytań i odpowiedzi znajdujących się na wylosowanych przez graczy kartach.

gra ELI z polską instrukcjąmini_gra_jezykowa_eli_question_chain_ins.jpg

Charakter gry: Gra w karty

Poziom trudności: A2-B1

Scenariusz prowadzenia rozgrywki: Należy potasować i rozdać uczestnikom karty. Osoba rozpoczynająca grę czyta pytanie znajdujące się na dowolnie wybranej przez siebie karcie, a zadaniem pozostałych graczy jest odnalezienie w możliwie najkrótszym czasie poprawnej odpowiedzi znajdującej się na innej karcie. Osoba, która odnajdzie na jednej ze swoich kart prawidłową odpowiedź, odczytuje ją, a następnie czyta znajdujące się poniżej pytanie, na które odpowiedzi szukają pozostali gracze. Prawidłowa odpowiedź na ostatnie pytanie z serii znajduje się zawsze na tej samej karcie, której pytanie zapoczątkowało grę. Osobą kończącą prawidłowo przeprowadzoną rozgrywkę będzie więc zawsze osoba, która zadała pierwsze pytanie.

Gra oferuje możliwość prowadzenia rozgrywki na poziomie A2 lub B1 (przy użyciu oddzielnych zestawów kart).

Tematyka i cele językowe: nauka form pytających, czasów gramatycznych oraz słownictwa języka angielskiego, nauka prowadzenia konwersacji w formie krótkich dialogów, nauka niektórych wyrażeń idiomatycznych

Przedział wiekowy: dzieci od 8 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka angielskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Question Chain doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych.

Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Więcej informacji na temat gier do nauki języka angielskiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera:
-dwie talie kart z pytaniami i odpowiedziami (każda po 66 sztuk)
-broszurę metodyczną w języku angielskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853604682
Wydawnictwo ELI & ET TOI

   
9788853604682
9788853604682
9788853604682

Opis

Poziom trudności
A2
B1
Typ i mechanika gry językowej
Karciana
Gra do nauki języka
angielskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
liceum
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki gramatyki
gra do nauki mówienia
gra do nauki rozumienia ze słuchu
gra do nauki słówek, słownictwa
gra do nauki zadawania pytań
gra rozwijająca mowę
Seria
Let's Play in English - gry językowe do nauki angielskiego

Question Chain

Level A2-B1

RULES OF THE GAME
The game can be played both in class or at home. The game can be played according to the linguistic level of the players; it is easy to choose due to the colour and number of the asterisks that appear on the back of the cards: orange for level A2 and blue for level B1.
The teacher or group leader chooses on the packs, shuffles them and deals the cards evenly amongst the players. The youngest player starts the game by reading the question on his/her card out loud. The other players listen carefully and the one that has the most corresponding answer, reads the answer out loud. Then he/she reads the question on his/her card and another player answers. The game continues in this manner until the last answer. If the game is played correctly, the player who started the game should finish it by answering the last question.
The teacher’s booklet contains the correct sequence of the phrases and suggestions on how to play the game in different ways.

MATERIALS
• 132 cards: each card has on the top half an answer and on the lower half a question
• A teacher’s booklet

LINGUISTIC OBJECTIVES
• To facilitate the learning and reinforcement of question forms, of tenses and of basic vocabulary
• To practise conversation through mini-dialogues
• To present some idiomatic expressions

Language: English

Target: Primary/ Secondary Schools
Age group: 8-15
Levels Common European Framework:  A2-B1

Components: The box (21 x 14 cm) contains:
-2 packs of 66 cards
-1 teacher’s guide

ISBN 9788853604682

Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Autentyczny zakup

Nietuzinkowe domino, polegające na łączeniu w łańcuch pytań i odpowiedzi, no czyli właśnie "Question chain". Rozgrywka wymaga interakcji, głośnego czytania i zaangażowania uwagi w grę, więc nie ma obaw, że szybko kogoś znudzi. Wykonana oczywiście bardzo ładnie i porządnie, jak wszystkie gry dydaktyczne z ELI, i to już kolejna, którą kupiłem i jestem zadowolony.

Tytuły powiązane