Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
  • -14%

Picture Bingo - gra językowa z polską instrukcją i suplementem

45,49 zł Zniżka 14%
52,90 zł

Gra językowa Picture Bingo - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry. Picture Bingo jest grą językową służącą do nauki słownictwa angielskiego. Gra bazuje na skojarzeniach słów z obrazkami i polega na dopasowywaniu wylosowanych kart z nazwami...

Ilość
dostępne

  • Wysyłka w 24h  (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
  • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
  • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
  • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

Gra językowa Picture Bingo - wersja z rozbudowaną instrukcją w języku polskim oraz dodatkową kostką do gry.

Picture Bingo jest grą językową służącą do nauki słownictwa angielskiego. Gra bazuje na skojarzeniach słów z obrazkami i polega na dopasowywaniu wylosowanych kart z nazwami przedmiotów do ich odpowiedników na ilustracjach oraz na odwrót. 

gra ELI z polską instrukcjąmini_gra_jezykowa_eli_picture_bingo_ins.jpg

Charakter gry: Bingo

Poziom trudności: A1

Jeden z wielu możliwych scenariuszy prowadzenia rozgrywki: Należy rozdać uczestnikom gry po jednej, lub po kilka plansz. Każdy z graczy układa swoją planszę/swoje plansze obrazkami, lub wyrazami do góry. Następnie jedna z osób losuje kolejno karty z obrazkami, bądź wyrazami i w zależności od stopnia trudności gry oraz wariantu prowadzenia rozgrywki pokazuje obrazki, lub odczytuje na głos wyrazy innym uczestnikom gry, których zadaniem jest odnaleźć ich odpowiedniki na posiadanej przez siebie planszy/planszach. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy dopasuje wszystkie słowa/obrazki ze swojej planszy/plansz do pokazywanych obrazków, lub odczytywanych wyrazów. W zależności od stopnia znajomości słownictwa i umiejętności językowych graczy możliwe są następujące warianty dopasowania kart do plansz:
- wyraz -  wyraz
- obrazek - obrazek
- wyraz -  obrazek
- obrazek - wyraz

Tematyka i cele językowe: nauka podstawowego słownictwa języka angielskiego (100 wyrazów)

Przedział wiekowy: dzieci od 7 roku życia, młodzież, dorośli

Zastosowanie: Gra znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole jak i w warunkach domowych (zabawy z przyjaciółmi i rodziną, lub prywatne lekcje języka angielskiego).

Dodatkowe korzyści: Gra Picture Bingo doskonali sprawności umysłowe takie jak pamięć, koncentracja i spostrzegawczość, sprzyja skutecznemu zapamiętywaniu oraz uczy aktywności i zdrowej rywalizacji, a jej ludyczny charakter pomaga w nawiązywaniu relacji społecznych z pozostałymi uczestnikami gry oraz wpływa pozytywnie na zredukowanie dystansu pomiędzy uczniem i uczącym.

Dodatkowa kostka: Gra wzbogacona została o nowe warianty rozgrywek dzięki zastosowaniu dodatkowej kostki rozszerzającej zakres edukacyjny gry.

Rozszerzona instrukcja: Do gry dołączono rozbudowaną instrukcję w języku polskim zawierającą:

  • wprowadzenie metodyczne dla nauczycieli, rodziców oraz samych graczy,
  • rozbudowane scenariusze rozgrywek,
  • propozycje zabaw i ćwiczeń edukacyjnych,
  • przeznaczony do kopiowania praktyczny słowniczek wyrazów używanych w grze wraz z tłumaczeniem na język polski i transkrypcją fonetyczną.

Instrukcja w języku polskim to również udogodnienie dla osób nie znających języka obcego w stopniu wystarczającym do zapoznania się z oryginalną, obcojęzyczną wersją instrukcji, a także możliwość samodzielnego pokierowania zabawami językowo-edukacyjnymi z dziećmi lub rówieśnikami.

Read, play & learn! W trakcie rozgrywek młodzi użytkownicy gry zapoznają się ponadto z postacią wesołego kosmity PB3, który jest bohaterem lektur poziomowanych do nauki języka angielskiego, co ułatwia płynne przejście od nauki za pomocą gier i zabaw do nauki poprzez czytanie tekstów w języku angielskim. Dzięki temu połączeniu dzieci sięgając po gry językowe lub w drugą stronę - po lektury językowe - napotykają znajome postaci, co znacznie ułatwia im oswojenie się z nowym materiałem i nowymi sposobami nauki.

Więcej informacji na temat gier do nauki języka angielskiego znajdziesz tutaj

Zestaw zawiera: 
-100 kart z umieszczonymi po jednej stronie obrazkami, a po drugiej stronie wyrazami,
-36 plansz (każda plansza zawiera po jednej stronie 6 pól z obrazkami, a po drugiej 6 pól z wyrazami)
-broszurę metodyczną w języku angielskim opisującą reguły gry i różne scenariusze prowadzenia rozgrywki oraz zawierającą sugestie dotyczące możliwych sposobów wykorzystania gry w trakcie zajęć,
-dodatkową kostkę do gry,
-rozbudowaną instrukcję w języku polskim.


Wydanie II, 2018 r.
Format 21,5x14,5 cm
Opakowanie: eleganckie kartonowe pudełko, folia
ISBN 9788853625793
Wydawnictwo ELI & ET TOI  

9788853625793
9788853625793
9788853625793

Opis

Poziom trudności
A1
Poniżej A1
Typ i mechanika gry językowej
Bingo
Gra do nauki języka
angielskiego
Przedział wiekowy
dla dorosłych
dla dzieci od lat 7/8
dla młodzieży
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki mówienia
gra do nauki rozumienia ze słuchu
gra do nauki słówek, słownictwa
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
Seria
Let's Play in English - gry językowe do nauki angielskiego
Cykl edukacyjny
Read, Play & Learn

Picture Bingo

Level A1

RULES OF THE GAME
The game can be played in class as a didactic tool for revision and consolidation of the language or as a game to play with friends at the table or it can be played as a memory game.

Picture Bingo can be played in 4 different ways:
1 – picture-picture
2 – word-word
3 – picture-word
4 – word-picture

One bingo board is given to the players so that they can see the words or the pictures. Then one player at a time takes one card and after pronouncing the word correctly, the card is shown to the others. If the word is presented on the players’ board then the picture or the word on their own bingo board should be covered.
The winner is the player who covers all the words or pictures on their own board first.
The teacher’s booklet contains suggestions on how to play the game in different ways.

MATERIALS
• 100 picture cards: each card has an object belonging to a differing lexis area on one side and the corresponding word on the other
• 32 boards: each board has 6 pictures on one side and the respective words on the other
• A teacher’s booklet

LINGUISTIC OBJECTIVES
• To learn basic vocabulary

The kit (21,5x14,5 cm) contains:
100 cards
32 bingo boards
Teacher's Guide

ISBN 9788853625793

Rated 4.00 on the scale 1 - 5 based on 3 customer reviews
Autentyczny zakup

Skuteczna nauka i dobra zabawa, szczególnie dla maluchów i zielonych. 5 gwiazdek.

Autentyczny zakup

"Picture Bingo" niewątpliwie jest warta polecenia tym, którzy szukają ciekawego uzupełniającego narzędzia do nauki na poziomie podstawowym. Gra oparta na zasadach bingo, można w nią grać w grupach każdej wielkości. Na podstawie własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że zdecydowanie się sprawdza, szczególnie w charakterze zabawowego repetytorium, bo z istoty ćwiczy spostrzegawczość i pamięć.

Autentyczny zakup

Picture bingo z wyd. ELI to prosta gra językowa ucząca 100 słówek angielskich. Można ją używać praktycznie w każdych warunkach nauczania (w klasie, zajęcia pozaszkolne, kursy w szkole językowej, zabawy w domu, itp...) i bez względu na wiek osób uczących się, jedynym warunkiem jest umiejętność czytania. Polecam jako miłą formę nauki uzupełniającą, lub częściowo zastępującą tradycyjne podręcznikowe lekcje.

Tytuły powiązane