Na tej stronie stosujemy pliki cookies. Z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach nie zbieramy w sposób automatyczny żadnych informacji. | Czytaj politykę cookies

zamknij
 • -14%

Class Clock - nauka czasu zegarowego i daty- język angielski

45,49 zł Zniżka 14%
52,90 zł

Zegar edukacyjny do nauki słownictwa języka angielskiego służącego do określania godzin, dni tygodnia, nazw miesięcy oraz opisywania rodzajów pogody. ELI Class Clock to kartonowy zegar z kalendarzem wyposażony w ruchome wskazówki, obrotową tarczę z symbolami...

Ilość
dostępne

 • Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) Wysyłka w 24h (z wyjątkiem dni wolnych od pracy)
 • 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex 11,90zł paczkomat, 13,90zł kurier DPD lub Pocztex
 • Darmowa wysyłka od kwoty 220zł Darmowa wysyłka od kwoty 220zł
 • Bezpieczne pakowanie Bezpieczne pakowanie

ELI Class Clock - doskonały sposób na poznanie słownictwa i wyrażeń angielskich używanych do określania godzin, dni tygodnia, nazw miesięcy oraz opisywania rodzajów pogody.

ELI Class Clock to rozkładany kartonowy zegar z kalendarzem wyposażony w ruchome wskazówki, obrotową tarczę z symbolami pogody oraz karty z nazwami dni i miesięcy.

Poziom trudności: początkujący (A1)

Przedział wiekowy: dzieci od 6 roku życia (ewentualnie młodzież oraz dorośli rozpoczynający naukę języka angielskiego)

Ilość proponowanych wariantów wykorzystania zegara: 4

Tematyka i cele językowe:
- nauka słownictwa i wyrażeń angielskich związanych z konstruowaniem pytań i udzielaniem odpowiedzi na temat:
    - czasu zegarowego,
    - jednostek pomiaru czasu,
    - dni tygodnia i miesiąca,
    - rodzajów pogody.
-nauka liczebników angielskich w przedziale od 1 do 59.

Dodatkowe cele edukacyjne: Class Clock poza funkcją związaną z nauką języka angielskiego daje dzieciom możliwość ćwiczenia prawidłowego odczytywania godzin na zegarze.

Zastosowanie: Class Clock znajduje zastosowanie zarówno w trakcie zajęć w szkole, jak i w kontekście indywidualnej nauki w warunkach domowych.

eli_kelnderuhr_3d_ch.jpg

Przykładowe sposoby użycia:
Dziecko, samodzielnie lub z pomocą rodzica bądź nauczyciela, codziennie aktualizuje datę, wybiera symbol pogody oraz ustawia wskazówki tak, aby pokazywały bieżącą godzinę. Wykonując te czynności opisuje na głos czas zegarowy i kalendarzowy oraz typ pogody poznając w ten sposób i utrwalając w pamięci odpowiednie słówka, wyrażenia i struktury.

W kontekście zajęć szkolnych Class Clock stanowi atrakcyjne narzędzie ułatwiające realizację lekcji na temat opisywania w języku angielskim czasu zegarowego i kalendarzowego. Na każdej z lekcji nauczyciel może wskazywać jednego z uczniów do zaktualizowania daty i godziny głośnego zaprezentowania ich koleżankom i kolegom.

Papugi: w tej formie zabawy nauczyciel lub rodzic ustawia na zegarze w dowolny sposób datę, godzinę i pogodę, a następnie odczytuje je na głos w sposób poprawny bądź błędny (na przykład podając inną godzinę niż ta, którą wybrał). Zadaniem dzieci jest powtarzanie wypowiedzianych przez osobę prowadzącą zdań jedynie w przypadku, gdy te odzwierciedlają wskazania zegara. Z kolei w sytuacji, gdy sformułowana przez nauczyciela lub rodzica godzina lub data jest niepoprawna, dzieci mają zachować milczenie. W zabawie można wprowadzić rotację osób prezentujących godziny.

Zgadnij jaki to dzień: nauczyciel lub rodzic obraca zegar tyłem do uczniów i ustawia dowolną datę. Następnie dzieci za pomocą pytań typu: Is it an autumn month?, Is it an summer month?, Is it an even number?, Is it a number between 1 and 5 mają za zadanie odgadnąć, jaki to dzień.

Zestaw zawiera:
-kartonowe elementy struktury zegara z kalendarzem oraz metalowe łączniki,
-26 kartonowych plakietek z nazwami dni tygodnia, numerami dni miesiąca i nazwami miesięcy,
-instrukcję dotyczącą montażu zegara,
-instrukcję metodyczną w języku angielskim opisującą 4 przykładowe warianty wykorzystania zegara w pracy z dziećmi w warunkach szkolnych oraz domowych.

Format 29,7x42 cm
ISBN 9788881484720
Wydawnictwo ELI

9788881484720
9788881484720
9788881484720

Opis

Poziom trudności
A1
A2
Poniżej A1
Gra do nauki języka
angielskiego
Przedział wiekowy
dla dzieci od lat 7/8
Kontekst edukacyjny
edukacja szkolna
szkoła językowa
szkoła podstawowa
zabawa w domu
zajęcia grupowe
zajęcia indywidualne
Cel edukacyjny i sprawności językowe
gra do nauki słówek, słownictwa
gra pamięciowa
gra rozwijająca mowę
rozwijanie umiejętności komunikacyjnych
Wykorzystanie w klasie / na lekcji
Możliwe
Czas rozgrywki
od kilku do kilkunastu minut
Grupa gier edukacyjnych
gry angielskie
 • Gry do nauki angielskiego ELI

  Katalog gier do nauki angielskiego prezentujący podstawowe cechy poszczególnych gier, a także szczegółowe opisy poziomów trudności i wskazania dotyczące etapów edukacji szkolnej, na których gry znajdują zastosowanie.

  Pliki do pobrania (4.31M)
Rated 5.00 on the scale 1 - 5 based on 1 customer reviews
Autentyczny zakup

Rzeczywiście dobry pomysł na naukę czasu na zegarze w języku angielskim. Dodatkowym miłym zaskoczeniem było to, że zegar uczy również nazw dni tygodnia, miesięcy, przedstawiania daty kalendarzowej oraz aktualnej pogody. Polecę innym rodzicom Wasz ELI Class Clock. Pozdrowienia! Łukasz